КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
____________________________________
Справа № 758/6171/25
Апеляційне провадження
№ 22-ц/824/11412/2026
У Х В А Л А
1 червня 2026 року Київський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
судді-доповідача Рейнарт І.М.
суддів Кирилюк Г.М., Ящук Т.І.,
перевіривши виконання вимог статей 352, 354, 356 ЦПК України за апеляційними скаргами представника ОСОБА_1 - адвоката Григоренка Андрія Олександровича на рішення Подільського районного суду міста Києва від 2 квітня 2026 року та на ухвалу Подільського районного суду міста Києва від 17 квітня 2026 року про відмову в ухваленні додаткового рішення у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до комунального некомерційного підприємства «Консультативно діагностичний центр» про зобов`язання вчинити дії,
установив:
рішенням Подільського районного суду міста Києва від 2 квітня 2026 року позов задоволено частково.
Ухвалою Подільського районного суду міста Києва від 17 квітня 2026 року відмовлено у задоволенні заяви представника ОСОБА_1 - адвоката Григоренка А.О. про ухвалення додаткового рішення.
На вказане рішення суду 3 травня 2026 року представник ОСОБА_1 - адвокат Григоренко А.О. через електронний кабінет у системі «Електронний суд» подав апеляційну скаргу до Київського апеляційного суду, яка зареєстрована судом 4 травня 2026 року.
8 травня 2026 року матеріали справи витребуванні з Подільського районного суду міста Києва.
На вказану ухвалу суду 8 травня 2026 року представник ОСОБА_1 - адвокат Григоренко А.О. через електронний кабінет у системі «Електронний суд» подав апеляційну скаргу до Київського апеляційного суду, яка зареєстрована судом 11 травня 2026 року.
Матеріали справи надійшли до Київського апеляційного суду 22 травня 2026 року.
В апеляційній скарзі представник ОСОБА_1 - адвокат Григоренко А.О. просить поновити строк на апеляційне оскарження ухвали суду, посилаючись на те, що копія ухвали надійшла до його електронного кабінету 1 травня 2026 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) судове рішення або якщо розгляд справи (вирішення питання) здійснювався без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
З матеріалів справи вбачається, що ухвала постановлена судом 17 квітня 2026 року за відсутності учасників справи, тому строк на її апеляційне оскарження закінчився 4 травня 2026 року враховуючи вихідні дні.
Згідно ч. 2 ст. 354 ЦПК України учасник справи, якому повне рішення або ухвала
суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної суду.
З наявної у матеріалах справи довідки про доставку електронного документу вбачається, що копія ухвали суду доставлена до електронного кабінету представника ОСОБА_1 - адвоката Григоренка А.О. 1 травня 2026 року (с.с. 124), тому строк на апеляційне оскарження ухвали Подільського районного суду міста Києва від 17 квітня 2026 року ОСОБА_1 підлягає поновленню.
Апеляційні скарги відповідають вимогам ст. 356 ЦПК України, подані з приводу розподілу судових витрат, тому судовим збором не оплачуються, до апеляційних скарг додані докази направлення їх копій 3 травня 2026 року та 8 травня 2026 року до електронного кабінету відповідача, тому перешкод для відкриття апеляційного провадження немає.
Керуючись статтями 354, 359-361 ЦПК України, апеляційний суд
ухвалив:
поновити ОСОБА_1 строк на апеляційне оскарження ухвали Подільського районного суду міста Києва від 17 квітня 2026 року.
Відкрити апеляційне провадження за апеляційними скаргами представника ОСОБА_1 - адвоката Григоренка Андрія Олександровича на рішення Подільського районного суду міста Києва від 2 квітня 2026 року та на ухвалу Подільського районного суду міста Києва від 17 квітня 2026 року про відмову в ухваленні додаткового рішення у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до комунального некомерційного підприємства «Консультативно діагностичний центр» про зобов`язання вчинити дії.
Копію ухвали про відкриття апеляційного провадження направити учасникам справи, відповідач має право подати до апеляційного суду відзив на апеляційні скарги у письмовій формі протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали про відкриття апеляційного провадження у справі, до якого необхідно додати докази надсилання (надання) копії відзиву та доданих до нього документів позивачу.
Ухвала оскарженню у касаційному порядку не підлягає.
Суддя-доповідач І.М. Рейнарт
Судді Г.М. Кирилюк
Т.І. Ящук