Судові рішення

Ухвала № 137042731 у справі № 758/6171/25 від 01.06.2026

Ухвала від 01.06.2026 у цивільній справі № 758/6171/25 (категорія «Про спонукання виконати або припинити певні дії»). Суд: Київський апеляційний суд, суддя Рейнарт Ійя Матвіївна.

Справа№ 758/6171/25
СудКиївський апеляційний суд
СуддяРейнарт Ійя Матвіївна
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваЦивільне
КатегоріяПро спонукання виконати або припинити певні дії
Дата ухвалення01.06.2026
Надійшло до реєстру03.06.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/137042731

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

____________________________________

Справа № 758/6171/25

Апеляційне провадження

№ 22-ц/824/11412/2026

У Х В А Л А

1 червня 2026 року Київський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:

судді-доповідача Рейнарт І.М.

суддів Кирилюк Г.М., Ящук Т.І.,

перевіривши виконання вимог статей 352, 354, 356 ЦПК України за апеляційними скаргами представника ОСОБА_1 - адвоката Григоренка Андрія Олександровича на рішення Подільського районного суду міста Києва від 2 квітня 2026 року та на ухвалу Подільського районного суду міста Києва від 17 квітня 2026 року про відмову в ухваленні додаткового рішення у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до комунального некомерційного підприємства «Консультативно діагностичний центр» про зобов`язання вчинити дії,

установив:

рішенням Подільського районного суду міста Києва від 2 квітня 2026 року позов задоволено частково.

Ухвалою Подільського районного суду міста Києва від 17 квітня 2026 року відмовлено у задоволенні заяви представника ОСОБА_1 - адвоката Григоренка А.О. про ухвалення додаткового рішення.

На вказане рішення суду 3 травня 2026 року представник ОСОБА_1 - адвокат Григоренко А.О. через електронний кабінет у системі «Електронний суд» подав апеляційну скаргу до Київського апеляційного суду, яка зареєстрована судом 4 травня 2026 року.

8 травня 2026 року матеріали справи витребуванні з Подільського районного суду міста Києва.

На вказану ухвалу суду 8 травня 2026 року представник ОСОБА_1 - адвокат Григоренко А.О. через електронний кабінет у системі «Електронний суд» подав апеляційну скаргу до Київського апеляційного суду, яка зареєстрована судом 11 травня 2026 року.

Матеріали справи надійшли до Київського апеляційного суду 22 травня 2026 року.

В апеляційній скарзі представник ОСОБА_1 - адвокат Григоренко А.О. просить поновити строк на апеляційне оскарження ухвали суду, посилаючись на те, що копія ухвали надійшла до його електронного кабінету 1 травня 2026 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) судове рішення або якщо розгляд справи (вирішення питання) здійснювався без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

З матеріалів справи вбачається, що ухвала постановлена судом 17 квітня 2026 року за відсутності учасників справи, тому строк на її апеляційне оскарження закінчився 4 травня 2026 року враховуючи вихідні дні.

Згідно ч. 2 ст. 354 ЦПК України учасник справи, якому повне рішення або ухвала

суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної суду.

З наявної у матеріалах справи довідки про доставку електронного документу вбачається, що копія ухвали суду доставлена до електронного кабінету представника ОСОБА_1 - адвоката Григоренка А.О. 1 травня 2026 року (с.с. 124), тому строк на апеляційне оскарження ухвали Подільського районного суду міста Києва від 17 квітня 2026 року ОСОБА_1 підлягає поновленню.

Апеляційні скарги відповідають вимогам ст. 356 ЦПК України, подані з приводу розподілу судових витрат, тому судовим збором не оплачуються, до апеляційних скарг додані докази направлення їх копій 3 травня 2026 року та 8 травня 2026 року до електронного кабінету відповідача, тому перешкод для відкриття апеляційного провадження немає.

Керуючись статтями 354, 359-361 ЦПК України, апеляційний суд

ухвалив:

поновити ОСОБА_1 строк на апеляційне оскарження ухвали Подільського районного суду міста Києва від 17 квітня 2026 року.

Відкрити апеляційне провадження за апеляційними скаргами представника ОСОБА_1 - адвоката Григоренка Андрія Олександровича на рішення Подільського районного суду міста Києва від 2 квітня 2026 року та на ухвалу Подільського районного суду міста Києва від 17 квітня 2026 року про відмову в ухваленні додаткового рішення у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до комунального некомерційного підприємства «Консультативно діагностичний центр» про зобов`язання вчинити дії.

Копію ухвали про відкриття апеляційного провадження направити учасникам справи, відповідач має право подати до апеляційного суду відзив на апеляційні скарги у письмовій формі протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали про відкриття апеляційного провадження у справі, до якого необхідно додати докази надсилання (надання) копії відзиву та доданих до нього документів позивачу.

Ухвала оскарженню у касаційному порядку не підлягає.

Суддя-доповідач І.М. Рейнарт

Судді Г.М. Кирилюк

Т.І. Ящук

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
19.06.2026 Ухвала № 137736306 Київський апеляційний суд
17.04.2026 Ухвала № 136102891 без тексту Подільський районний суд міста Києва
02.04.2026 Рішення № 135594770 без тексту Подільський районний суд міста Києва
02.05.2025 Ухвала № 130126325 без тексту Подільський районний суд міста Києва