КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
____________________________________
Справа № 761/7331/24
Апеляційне провадження
№ 22-ц/824/10244/2026
У Х В А Л А
1 червня 2026 року Київський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
судді-доповідача Рейнарт І.М.
суддів Кирилюк Г.М., Ящук Т.І.,
перевіривши виконання вимог статей 352, 354, 356 ЦПК України за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Шевченківського районного суду міста Києва від 24 листопада 2025 року про відмову у визнанні виконавчих листів такими, що не підлягають виконанню, у цивільній справі за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Дмитрівська 13А» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,
встановив:
ухвалою Шевченківського районного суду міста Києва від 24 листопада 2025 року заяву ОСОБА_1 залишено без задоволення.
На вказану ухвалу суду 31 березня 2026 року ОСОБА_1 направив апеляційну скаргу на поштову адресу Київського апеляційного суду, яка отримана судом 7 квітня 2026 року.
10 квітня 2026 року матеріали справи витребуванні з Шевченківського районного суду міста Києва.
Матеріали справи надійшли до Київського апеляційного суду 20 квітня 2026 року.
До апеляційної скарги ОСОБА_1 долучив клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду посилаючись на те, що копію ухвали він не отримував, а з її змістом ознайомився лише 17 березня 2026 року під час ознайомлення з матеріалами справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) судове рішення або якщо розгляд справи (вирішення питання) здійснювався без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
З матеріалів справи вбачається, що у судовому засіданні 24 листопада 2025 року проголошено вступну та резолютивну частини ухвали, повний текст ухвали не містить іншої дати її складання, тому строк на її апеляційне оскарження закінчився 9 грудня 2025 року.
Згідно ч. 2 ст. 354 ЦПК України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
З наявного у матеріалах справи супровідного листа вбачається, що копія ухвали суду 4 грудня 2025 року надіслана на поштову адресу ОСОБА_1 (с.с. 63 том 3), однак відомості про її отримання заявником у матеріалах справи відсутні.
З наявної у матеріалах справи розписки вбачається, що ОСОБА_1 ознайомився з
матеріалами справи 17 березня 2026 року (с.с. 107 том 3).
За таких обставин, колегія суддів вважає за можливе поновити ОСОБА_1 строк на апеляційне оскарження ухвали Шевченківського районного суду міста Києва від 24 листопада 2025 року.
Ухвалою судді Київського апеляційного суду від 24 квітня 2026 року апеляційну скаргу залишено без руху, а заявнику надано п`ятиденний строк з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги.
Копія ухвали судді 1 травня 2026 року надіслана на поштову адресу ОСОБА_1 та ним отримана 18 травня 2025 року.
23 травня 2026 року ОСОБА_1 направив на поштову адресу Київського апеляційного суду заяву про усунення недоліків, до якої долучив нову редакцію апеляційної скарги, яка відповідає вимогам статті 356 ЦПК України.
Заявник звільнений від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на підставі п.9 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», як особа з інвалідністю II групи, тому перешкод для відкриття апеляційного провадження немає.
Керуючись статтями 354, 359-361 ЦПК України, апеляційний суд
ухвалив:
поновити ОСОБА_1 строк на апеляційне оскарження ухвали Шевченківського районного суду міста Києва від 24 листопада 2025 року.
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Шевченківського районного суду міста Києва від 24 листопада 2025 року про відмову у визнанні виконавчих листів такими, що не підлягають виконанню, у цивільній справі за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Дмитрівська 13А» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості.
Копію ухвали про відкриття апеляційного провадження направити учасникам справи, копію апеляційної скарги направити позивачу та іншому відповідачу, які мають право подати до апеляційного суду відзив на апеляційну скаргу у письмовій формі протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали про відкриття апеляційного провадження у справі, до якого необхідно додати докази надсилання (надання) копії відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Ухвала оскарженню у касаційному порядку не підлягає.
Суддя-доповідач І.М. Рейнарт
Судді Г.М. Кирилюк
Т.І. Ящук