ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
18 червня 2026 року
м. Хмельницький
Справа № 669/9/26
Провадження № 22-ц/820/1714/26
Хмельницький апеляційний суд у складі
колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
Янчук Т.О. (суддя-доповідач),
Грох Л.М., Ярмолюк О.І.,
вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Білогірського районного суду Хмельницької області від 08 квітня 2026 року у справі за позовом керівника Шепетівської окружної прокуратури в інтересах держави до Білогірської селищної ради Шепетівського району Хмельницької області, ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування рішення органу місцевого самоврядування, витребування частини земельної ділянки, припинення права власності на земельну ділянку та скасування державної реєстрації земельної ділянки,
в с т а н о в и в:
Рішенням Білогірського районного суду Хмельницької області від 08 квітня 2026 року позов керівника Шепетівської окружної прокуратури в інтересах держави до Білогірської селищної ради Шепетівського району Хмельницької області, ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування рішення органу місцевого самоврядування, витребування частини земельної ділянки, припинення права власності на земельну ділянку та скасування державної реєстрації земельної ділянки задоволено повністю.
Визнано незаконним та скасовано пункт 1 рішення сесії Йосиповецької сільської ради Білогірського району Хмельницької області від 15 травня 2017 року № 3 «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для ведення особистого селянського господарства та обслуговування житлового будинку» в частині затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та передачі у власність ОСОБА_1 земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 0,1783 га з кадастровим номером [номер приховано]:07:003:0016, що розташована на території Білогірської селищної ради Шепетівського району Хмельницької області.
Витребувано в ОСОБА_1 на користь Білогірської селищної ради Шепетівського району Хмельницької області частину земельної ділянки водного фонду площею 0,15 га з координатами: 1. Х5551264,14 Y2289192,60; 2. Х5551218,00 Y2289161,83; 3. Х5551143,69 Y2289112,64; 4. Х5551117,65 Y2289096,23; 5. Х5551120,58 Y2289091,42; 6. Х5551241,18 Y2289169,83; 7. Х5551251,11 Y2289153,86; 8. Х5551270,96 Y2289167,04 в межах земельної ділянки площею 0,1783 га з кадастровим номером [номер приховано]:07:003:0016, що розташована на території Білогірської селищної ради Шепетівського району Хмельницької області.
Припинено за ОСОБА_1 в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Реєстрі прав власності на нерухоме майно, Державному реєстрі іпотек, Єдиному реєстрі заборон відчуження об`єктів нерухомого майна право власності на земельну ділянку з кадастровим номером [номер приховано]:07:003:0016, що розташована на території Білогірської селищної ради Шепетівського району Хмельницької області.
Скасовано в Державному земельному кадастрі державну реєстрацію земельної ділянки площею 0,1783 га з кадастровим номером [номер приховано]:07:003:0016, що розташована на території Білогірської селищної ради Шепетівського району Хмельницької області.
Стягнуто з ОСОБА_1 та Білогірської селищної ради Шепетівського району Хмельницької області на користь Хмельницької обласної прокуратури судовий збір в розмірі по 6813 грн.з кожного.
З таким судовим рішенням не погодився ОСОБА_1 та 16 червня 2026 року подав апеляційну скаргу.
Одночасно з апеляційною скаргою апелянт звернувся до суду із клопотанням про поновлення строку на апеляційне оскарження з наведених у ньому підстав.
Відповідно до ст.354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Із матеріалів справи вбачається, що повний текст рішення складено судом першої інстанції 15 квітня 2026 року, тому останнім днем строку для подання апеляційної скарги є15 травня 2026 року.
Копію оскаржуваного рішення апелянтом отримано 14 травня 2026 року за зареєстрованим місцем проживання, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.
Апеляційну скаргу направлено до Хмельницького апеляційного суду 04 червня 2026 року через підсистему «Електронний суд», тобто в межах тридцятиденного строку з дня ознайомлення із повним текстом оскаржуваного рішення.
За таких обставин, строк на апеляційне оскарження рішення Білогірського районного суду Хмельницької області від 08 квітня 2026 рокуслід поновити.
Апеляційна скарга оформлена відповідно до вимог ст. 356 ЦПК України.
Підстави для відмови у відкритті апеляційного провадження та повернення апеляційної скарги відсутні.
Керуючись ст.ст. 354, 356, 359, 360, 389 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Клопотання ОСОБА_1 про поновлення строку на апеляційне оскарження задовольнити.
Поновити ОСОБА_1 строк на апеляційне оскарження рішення Білогірського районного суду Хмельницької області від 08 квітня 2026 року.
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Білогірського районного суду Хмельницької області від 08 квітня 2026 року у справі за позовом керівника Шепетівської окружної прокуратури в інтересах держави до Білогірської селищної ради Шепетівського району Хмельницької області, ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування рішення органу місцевого самоврядування, витребування частини земельної ділянки, припинення права власності на земельну ділянку та скасування державної реєстрації земельної ділянки.
Учасники справи мають право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі в строк до 20 липня 2026 року. До відзиву додаються докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи. Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Судді: Т.О. Янчук
Л.М. Грох
О.І. Ярмолюк