Судові рішення

Ухвала № 137516455 у справі № 761/21932/25 від 17.06.2026

Ухвала від 17.06.2026 у цивільній справі № 761/21932/25 (категорія «Надання послуг»). Суд: Київський апеляційний суд, суддя Кашперська Тамара Цезарівна.

Справа№ 761/21932/25
СудКиївський апеляційний суд
СуддяКашперська Тамара Цезарівна
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваЦивільне
КатегоріяНадання послуг
Дата ухвалення17.06.2026
Надійшло до реєстру19.06.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/137516455

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Апеляційне провадження № 22-ц/824/12538/2026

Справа № 761/21932/25

У Х В А Л А

про поновлення строку та відкриття апеляційного провадження

17 червня 2026 року

м. Київ

Київський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ: головуючого судді Кашперської Т.Ц., суддів Фінагеєва В.О., Яворського М.А., вирішуючи питання щодо відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Приватного акціонерного товариства «Акціонерна компанія «Київводоканал» на рішення Шевченківського районного суду міста Києва від 27 січня 2026 року у справі за позовом Приватного акціонерного товариства «Акціонерна компанія «Київводоканал» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про стягнення боргу за житлово-комунальні послуги,

в с т а н о в и в :

Рішенням Шевченківського районного суду міста Києва від 27 січня 2026 року позов задоволено. Не погоджуючись із даним рішенням, ПрАТ «Акціонерна компанія «Київводоканал» 22 травня 2026 року засобами поштового зв`язку направило апеляційну скаргу до Київського апеляційного суду, та, пропустивши строк на апеляційне оскарження зазначеного рішення, заявило клопотання про його поновлення, мотивоване тим, що позивач отримав оскаржуване рішення 22 квітня 2026 року, на підтвердження чого долучив до апеляційної скарги картку руху документу з системи "Електронний суд" з інформацією про доставку оскаржуваного рішення в електронний кабінет позивача - 22 квітня 2026 року.

Для вирішення питання щодо можливості відкриття апеляційного провадження з суду першої інстанції було витребувано матеріали справи, яка на даний час надійшла до апеляційного суду.

Вирішуючи клопотання позивача про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Шевченківського районного суду міста Києва від 27 січня 2026 року, Київський апеляційний суд враховує наступне.

Відповідно до статті 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) судове рішення або якщо розгляд справи (вирішення питання) здійснювався без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Оскаржуване рішення Шевченківського районного суду міста Києва було ухвалене 27 січня 2026 року, таким чином, строк апеляційного оскарження розпочався 28 січня 2026 року та закінчився 26 лютого 2026 року (тридцять календарних днів). Подавши апеляційну скаргу 22 травня 2026 року, позивач пропустив вказаний строк.

Як вбачається з матеріалів справи, на а.с. 154 наявна довідка від 22 квітня 2026 року про доставку електронного документу в електронному вигляді "Рішення" від 27.01.2026 року по справі № 761/21932/25 до електронного кабінету позивача - ПрАТ «Акціонерна компанія «Київводоканал» в системі "Електронний суд", як і вказано позивачем в апеляційній скарзі.

Відповідно до п. 2 ч. 6 ст. 272 ЦПК України днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи.

Відтак, враховуючи викладені обставини, суд апеляційної інстанції вважає, що позивач ПрАТ «Акціонерна компанія «Київводоканал» має право на поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Шевченківського районного суду міста Києва від 27 січня 2026 року відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 354 ЦПК України.

Апеляційна скарга подана до належного суду особою, що має право на апеляційне оскарження. За формою та змістом апеляційна скарга відповідає вимогам ЦПК України.

Згідно ст. 360 ЦПК України учасники справи мають право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі. Відзив на апеляційну скаргу має містити: найменування суду апеляційної інстанції; ім`я (найменування), поштову адресу особи, яка подає відзив на апеляційну скаргу, а також номер засобу зв`язку, адресу електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; обґрунтування заперечень щодо змісту і вимог апеляційної скарги; у разі необхідності - клопотання особи, яка подає відзив на апеляційну скаргу; перелік матеріалів, що додаються. До відзиву додаються докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи. Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.

Відповідно до ч. 4 ст. 359 ЦПК України якщо апеляційна скарга подана з пропуском визначеного цим Кодексом строку, суд у випадку поновлення строку на апеляційне оскарження зупиняє дію оскаржуваного рішення в ухвалі про відкриття апеляційного провадження.

Керуючись ст. 359, 360, 361 ЦПК України, суд,

у х в а л и в:

Клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження задовольнити. Поновити Приватному акціонерному товариству «Акціонерна компанія «Київводоканал» строк на апеляційне оскарження рішення Шевченківського районного суду міста Києва від 27 січня 2026 року.

Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Приватного акціонерного товариства «Акціонерна компанія «Київводоканал» на рішення Шевченківського районного суду міста Києва від 27 січня 2026 року.

Відповідно до ч. 4 ст. 359 ЦПК України зупинити дію рішення Шевченківського районного суду міста Києва від 27 січня 2026 року.

Надіслати позивачу та копію ухвали про відкриття апеляційного провадження, а іншим учасникам справи копію ухвали про відкриття апеляційного провадження та копію апеляційної скарги з доданими до неї матеріалами. Надати учасникам справи строк до десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали для подачі відзиву на апеляційну скаргу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий:

Судді:

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
16.09.2026 Постанова № 139917549 Київський апеляційний суд
13.07.2026 Ухвала № 138240583 Київський апеляційний суд
27.01.2026 Рішення № 135871161 без тексту Шевченківський районний суд міста Києва
27.10.2025 Ухвала № 135871160 без тексту Шевченківський районний суд міста Києва
11.06.2025 Ухвала № 128166035 без тексту Шевченківський районний суд міста Києва