Судові рішення

Ухвала № 138109416 у справі № 911/1406/25 від 09.07.2026

Ухвала від 09.07.2026 у господарській справі № 911/1406/25 (категорія «Поставки товарів, робіт, послуг»). Суд: Північний апеляційний господарський суд, суддя Алданова С.О.

Справа№ 911/1406/25
СудПівнічний апеляційний господарський суд
СуддяАлданова С.О.
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваГосподарське
КатегоріяПоставки товарів, робіт, послуг
Дата ухвалення09.07.2026
Надійшло до реєстру10.07.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/138109416

Сторони-компанії

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 [телефон приховано] inbox@anec.court.gov.ua

УХВАЛА

про відкриття апеляційного провадження

"09" липня 2026 р. Справа№ 911/1406/25

Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Алданової С.О.

суддів: Євсікова О.О.

Корсака В.А.

перевіривши матеріали апеляційної скарги Фізичної особи-підприємця Ліпаєва Юрія Вікторовича

на рішення Господарського суду Київської області від 15.01.2026

та додаткове рішення Господарського суду Київської області від 13.05.2026

у справі № 911/1406/25 (суддя: Третьякова О.О.)

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОП Мейк"

до Фізичної особи-підприємця Ліпаєва Юрія Вікторовича

про стягнення суми

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ТОП Мейк" звернулось до Господарського суду Київської області з позовом до Фізичної особи-підприємця Ліпаєва Юрія Вікторовича про стягнення суми.

Рішенням Господарського суду Київської області від 15.01.2026 позовні вимоги ТОВ "ТОП Мейк" до ФОП Ліпаєва Ю.В. про стягнення 47556,00 грн попередньої оплати задоволено. Стягнуто з ФОП Ліпаєва Ю.В. ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь ТОВ "ТОП Мейк" (04123, м. Київ, вул. І. Їжакевича, 7/10, оф. 38, код ЄДРПОУ 43325265) 47556 (сорок сім тисяч п`ятсот п`ятдесят шість) грн 00 коп. попередньої оплати та 2422 (дві тисячі чотириста двадцять дві) 40 грн витрат по сплаті судового збору.

Додатковим рішенням Господарського суду Київської області від 13.05.2026 заяву ТОВ "ТОП Мейк" від 20.01.2026 про ухвалення додаткового рішення та стягнення 20000,00 грн витрат на професійну правничу допомогу у справі №911/1406/25 задоволено частково. Стягнуто з ФОП Ліпаєва Ю.В. ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь ТОВ "ТОП Мейк" (04123, м. Київ, вул. І. Їжакевича, 7/10, оф. 38, код ЄДРПОУ 43325265) 10 000 (десять тисяч) грн 00 коп. витрат на професійну правничу допомогу.

Не погоджуючись із прийнятими рішеннями, ФОП Ліпаєв Ю.В. звернувся до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення Господарського суду Київської області від 15.01.2026. Прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог. Скасувати додаткове рішення у справі №911/1406/25. Прийняти нове рішенням, яким відмовити у задоволенні заяви про ухвалення додаткового рішення.

Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 27.05.2026, апеляційна скарга у справі №911/1406/25 передана на розгляд колегії суддів у складі: Алданова С.О. (головуючий), Євсіков О.О., Корсак В.А.

Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 01.06.2026 витребувано з Господарського суду Київської області матеріали справи №911/1406/25.

До Північного апеляційного господарського суду з Господарського суду Київської області надійшли матеріали справи №911/1406/25.

Скаржником заявлено клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Господарського суду Київської області від 15.01.2026 у справі №911/1406/25.

Вирішуючи питання про поновлення скаржнику строку на апеляційне оскарження рішення, колегія суддів, зазначає наступне.

Відповідно до ч.1 ст.256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Згідно положення ч.2 ст.256 ГПК України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.

Суд також звертає увагу, що відповідно до ч.6 ст.242 ГПК України, якщо судове рішення надіслано на офіційну електронну адресу пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.

Як було встановлено судом апеляційної інстанції рішення суду першої інстанції винесено 15.01.2026, повний текст рішення складено та підписано 13.05.2026. Оскаржуване рішення отримано скаржником 13.05.2016 о 20год 14хв. через електронний кабінет. Строк на оскарження якого спливає 02.06.2026.

Відповідно до ч.1 ст.116 ГПК України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або події, з якою пов`язано його початок.

Враховуючи те, що судове рішення вручене апелянту 13.05.2026, а зі скаргою представник апелянта звернувся 26.05.2026, отже в строки визначені ст.ст. 242, 256 ГПК України.

Враховуючи приписи ст. 256 ГПК України, апеляційна скарга подана в межах встановленого процесуального строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції, відтак питання про поновлення процесуального строку на подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції не вирішується.

Вказана апеляційна скарга відповідає вимогам ст.258 Господарського процесуального кодексу України.

Заперечень проти відкриття апеляційного провадження на час постановлення ухвали до суду не надійшло.

Згідно з ч.1 ст.270 ГПК України у суді апеляційної інстанції справи переглядаються за правилами розгляду справ у порядку спрощеного позовного провадження з урахуванням особливостей, передбачених у цій главі (Глава 1. Апеляційне провадження).

Відповідно до п.1 ч.10 ст.270 ГПК України апеляційні скарги на рішення господарського суду у справах з ціною позову менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.

Враховуючи, що предметом позову у цій справі є вимога про стягнення 47 556, 00 грн, вказана справа розглядається судом апеляційної інстанції в порядку письмового провадження, без повідомлення учасників справи.

Північний апеляційний господарський суд визнав матеріали апеляційної скарги достатніми для відкриття апеляційного провадження та необхідним надання учасникам справи строк для подання відзиву на апеляційну скаргу, заяв, клопотань, заперечень, пов`язаних з розглядом даної справи, відповідно до ст.ст. 263, 267 ГПК України.

Керуючись статтями 258, 262, 263, 267, 270 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд,-

ПОСТАНОВИВ:

1. Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Фізичної особи-підприємця Ліпаєва Юрія Вікторовича на рішення Господарського суду Київської області від 15.01.2026 та додаткове рішення Господарського суду Київської області від 13.05.2026 у справі № 911/1406/25.

2. Справу №911/1406/25 призначити до розгляду в порядку письмового провадження, без повідомлення (виклику) учасників справи.

3. Зобов`язати учасників справи направити на адресу суду лист-повідомлення, в якому зазначити щодо обізнаності про розгляд апеляційної скарги в суді апеляційної інстанції.

4. Запропонувати учасникам судового процесу подати відзив, заперечення на апеляційну скаргу та інші заяви/клопотання протягом 10 днів з дня отримання даної ухвали.

5. Заяви, клопотання і інші документи, подані після закінчення процесуальних строків, встановлених цією ухвалою, залишаються без розгляду.

6. Всі документи та письмові докази подаються через Відділ документального забезпечення Північного апеляційного господарського суду (канцелярію суду) за адресою: м. Київ, вул. Шолуденка, 1, літера А (І поверх).

7. Роз`яснити учасникам, що апеляційна скарга буде розглянута без повідомлення учасників справи.

8. Копію ухвали направити учасникам судового процесу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.

Головуючий суддя С.О. Алданова

Судді О.О. Євсіков

В.А. Корсак

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
29.09.2026 Постанова № 140187135 Північний апеляційний господарський суд
01.06.2026 Ухвала № 137066447 Північний апеляційний господарський суд
13.05.2026 Рішення № 136469377 без тексту Господарський суд Київської області
23.02.2026 Ухвала № 134306538 без тексту Господарський суд Київської області
15.01.2026 Рішення № 136469313 без тексту Господарський суд Київської області
04.12.2025 Ухвала № 132429355 без тексту Господарський суд Київської області
06.11.2025 Ухвала № 131688676 без тексту Господарський суд Київської області
02.10.2025 Ухвала № 130754147 без тексту Господарський суд Київської області
04.09.2025 Ухвала № 130024617 без тексту Господарський суд Київської області
11.07.2025 Ухвала № 128781622 без тексту Господарський суд Київської області
09.07.2025 Ухвала № 128721008 без тексту Господарський суд Київської області
27.06.2025 Ухвала № 128453039 без тексту Господарський суд Київської області
07.05.2025 Ухвала № 127158931 без тексту Господарський суд Київської області

Стежити за судами компанії

Лист на пошту, щойно в реєстрі зʼявиться нове рішення зі стороною ЄДРПОУ 43325265. Одна компанія щотижня безкоштовно, до 50 компаній щоденно на платному тарифі.

Підключити моніторинг