КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Апеляційне провадження № 22-ц/824/12437/2026
Справа № 757/62049/25-ц
У Х В А Л А
про поновлення строку та відкриття апеляційного провадження
16 липня 2026 року
м. Київ
Київський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ: головуючого судді Кашперської Т.Ц., суддів Фінагеєва В.О., Яворського М.А., вирішуючи питання щодо відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , поданою представником Богдан Зоряною Сергіївною , на ухвалу Печерського районного суду міста Києвавід 10 грудня 2025 року щодо тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за кордон України у справі за поданням Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про тимчасове обмеження боржника ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України,
в с т а н о в и в :
Ухвалою Печерського районного суду міста Києва від 10 грудня 2025 року подання представника Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Борисюка Р.А. задоволено. Не погоджуючись із даною ухвалою, ОСОБА_1 в особі представника Богдан З.С. 22 травня 2026 року засобами електронного зв`язку через систему "Електронний суд" направила апеляційну скаргу до Київського апеляційного суду, та, пропустивши строк на апеляційне оскарження зазначеної ухвали, заявила клопотання про його поновлення, мотивоване тим, що копію оскаржуваної ухвали ОСОБА_1 не отримувала, дізналася про її існування 10 травня 2026 року після відмови ОСОБА_1 у виїзді за кордон України з посиланням на ухвалу Печерського районного суду міста Києва від 10 грудня 2025 року. На підтвердження даних обставин, до апеляційної скарги адвокат Богдан З.С. долучила копію рішення Державної прикордонної служби України від 10 травня 2026 року про відмову в перетині державного кордону України.
Для вирішення питання щодо можливості відкриття апеляційного провадження з суду першої інстанції було витребувано матеріали справи, яка на даний час надійшла до апеляційного суду.
Вирішуючи клопотання представника ОСОБА_1 - адвоката Богдан З.С. про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Печерського районного суду міста Києва від 10 грудня 2025 року щодо тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за кордон України, Київський апеляційний суд враховує наступне.
Відповідно до статті 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) судове рішення або якщо розгляд справи (вирішення питання) здійснювався без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Оскаржувана ухвала Печерського районного суду міста Києва була постановлена 10 грудня 2025 року, таким чином, строк апеляційного оскарження розпочався 11 грудня 2025 року та закінчився 25 грудня 2025 року (п`ятнадцять календарних днів). Подавши апеляційну скаргу 22 травня 2026 року, ОСОБА_1 пропустила вказаний строк.
Як вбачається з матеріалів справи, докази вручення копії оскаржуваної ухвали ОСОБА_1 відсутні. На а.с. 77 наявна довідка від 31 травня 2026 року про доставку електронного документу в електронному вигляді "Ухвала" від 10 грудня 2025 року по справі № 757/62049/25-ц до електронного кабінету адвоката Богдан З.С. в системі "Електронний суд".
Відповідно до ч. 7 ст. 272 ЦПК України якщо копію судового рішення вручено представникові, вважається, що її вручено й особі, яку він представляє.
Відповідно до п. 2 ч. 6 ст. 272 ЦПК України днем вручення судового рішення єдень отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи.
Відтак, враховуючи відсутність в матеріалах справи доказів вручення копії оскаржуваної ухвали ОСОБА_1 , а також враховуючи дату доставки оскаржуваної ухвали до електронного кабінету в системі "Електронний суд" її представника - адвоката Богдан З.С. (31 травня 2026 року), ОСОБА_1 має право на поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Печерського районного суду міста Києва від 10 грудня 2025 року відповідно до ч. 2 ст. 354 ЦПК України.
Апеляційна скарга подана до належного суду особою, що має право на апеляційне оскарження. За формою та змістом апеляційна скарга відповідає вимогам ЦПК України.
Згідно ст. 360 ЦПК України учасники справи мають право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі. Відзив на апеляційну скаргу має містити: найменування суду апеляційної інстанції; ім`я (найменування), поштову адресу особи, яка подає відзив на апеляційну скаргу, а також номер засобу зв`язку, адресу електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; обґрунтування заперечень щодо змісту і вимог апеляційної скарги; у разі необхідності - клопотання особи, яка подає відзив на апеляційну скаргу; перелік матеріалів, що додаються. До відзиву додаються докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи. Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.
Керуючись ст. 359, 360, 361 ЦПК України, суд,
у х в а л и в:
Клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження задовольнити. Поновити ОСОБА_1 строк на апеляційне оскарження ухвали Печерського районного суду міста Києва від 10 грудня 2025 року щодо тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за кордон України.
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , поданою представником Богдан Зоряною Сергіївною , на ухвалу Печерського районного суду міста Києва від 10 грудня 2025 року щодо тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за кордон України.
Надіслати ОСОБА_1 та її представнику копію ухвали про відкриття апеляційного провадження, а іншим учасникам справи копію ухвали про відкриття апеляційного провадження та копію апеляційної скарги з доданими до неї матеріалами. Надати учасникам справи строк до десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали для подачі відзиву на апеляційну скаргу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий:
Судді: