Судові рішення

Ухвала № 138344387 у справі № 361/1533/25 від 17.07.2026

Ухвала від 17.07.2026 в адміністративній справі № 361/1533/25 (категорія «Осіб, звільнених з публічної служби»). Суд: Шостий апеляційний адміністративний суд, суддя Тереза Юлія Олександрівна.

Справа№ 361/1533/25
СудШостий апеляційний адміністративний суд
СуддяТереза Юлія Олександрівна
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваАдміністративне
КатегоріяОсіб, звільнених з публічної служби
Дата ухвалення17.07.2026
Надійшло до реєстру21.07.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/138344387

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 361/1533/25

УХВАЛА

17 липня 2026 року м. Київ

Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду у складі судді-доповідача Терези Ю.О. та суддів Аліменка В.О., Черпака Ю.К., перевіривши апеляційну скаргу ІНФОРМАЦІЯ_1 на рішення Броварського міськрайонного суду Київської області від 05.09.2025 у справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про адміністративне правопорушення № 056-25 МВ від 23 січня 2025 року за ч. 3 ст. 210 КУпАП,

ВСТАНОВИЛА:

Рішенням Броварського міськрайонного суду Київської області від 05.09.2025 адміністративний позов задоволено.

Не погодившись з вказаним рішенням суду, позивач 03.06.2026 подав до Шостого апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу за допомогою засобів Електронного суду.

Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 22.06.2026 визнано неповажними причини пропуску строку на апеляційне оскарження судового рішення та відмовлено у задоволенні клопотання скаржника про поновлення строку звернення до суду з апеляційною скаргою. Апеляційну скаргу залишено без руху через її невідповідність вимогам, зокрема, ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) та надано десятиденний строк на усунення недоліків шляхом подання клопотання/заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження судового рішення із зазначенням інших поважних підстав для його поновлення.

За правилами ч. 5 ст. 251 КАС України учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено в порядку письмового провадження, копія судового рішення в електронній формі надсилається протягом двох днів із дня його складення у повному обсязі у порядку, визначеному законом, а в разі відсутності електронного кабінету - рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Згідно із п. 2 ч. 6 ст. 251 КАС України днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи.

Якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.

22.06.2026 о 12:32 год скаржник отримав копію ухвали Шостого апеляційного адміністративного суду від 22.06.2026, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа в електронний кабінет.

Отже, датою вручення копії ухвали Шостого апеляційного адміністративного суду від 22.06.2026 скаржнику є 22.06.2026. Відповідно, останнім днем для усунення недоліків апеляційної скарги є 02.07.2026.

Станом на 17.07.2026 від скаржника не надходило жодних документів на виконання вказаної ухвали.

Згідно з правовою позицією Великої Палати Верховного Суду, що викладена у постанові від 28 квітня 2021 року у справі № 640/3393/19, до поданої з пропуском строку апеляційної скарги (без клопотання про його поновлення чи з визнанням судом вказаних у ньому підстав неповажними), яка, крім цього, має й інші недоліки, і ці недоліки апеляційної скарги не усунуто, зокрема й не подано клопотання із зазначенням інших причин для поновлення пропущеного строку, слід застосовувати наслідки, передбачені п. 4 ч. 1 ст. 299 КАС України.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 299 КАС України суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження визнані судом неповажними.

Отже, оскільки скаржник не усунув недоліки апеляційної скарги, не подав до суду заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження разом з доказами, які підтверджують наявність поважних причин його пропуску та не повідомив про наявність об`єктивних перешкод для її подання у встановлений судом строк, колегія суддів вважає необхідним відмовити у відкритті апеляційного провадження.

Керуючись ст. ст. 169, 255, 299 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів

УХВАЛИЛА:

У відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ІНФОРМАЦІЯ_1 на рішення Броварського міськрайонного суду Київської області від 05.09.2025 у справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про адміністративне правопорушення № 056-25 МВ від 23 січня 2025 року за ч. 3 ст. 210 КУпАП відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом 30 днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду з урахуванням положень статті 329 КАС України.

Суддя-доповідач Ю.О. Тереза

Судді В.О. Аліменко

Ю.К. Черпак

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
22.06.2026 Ухвала № 137602344 Шостий апеляційний адміністративний суд
05.09.2025 Рішення № 133072165 без тексту Броварський міськрайонний суд Київської області
05.09.2025 Рішення № 130048130 без тексту Броварський міськрайонний суд Київської області
11.08.2025 Ухвала № 129458584 без тексту Броварський міськрайонний суд Київської області
08.04.2025 Ухвала № 126528475 без тексту Броварський міськрайонний суд Київської області
24.03.2025 Ухвала № 126080205 без тексту Броварський міськрайонний суд Київської області
11.03.2025 Ухвала № 125738566 без тексту Броварський міськрайонний суд Київської області
17.02.2025 Ухвала № 125360795 без тексту Броварський міськрайонний суд Київської області