Судові рішення

Ухвала № 138697063 у справі № 757/36427/25 від 03.08.2026

Ухвала від 03.08.2026 у цивільній справі № 757/36427/25 (категорія «Позики, кредиту, банківського вкладу»). Суд: Київський апеляційний суд, суддя Фінагеєв Валерій Олександрович.

Справа№ 757/36427/25 (у рішенні: 757/36427/25-ц)
СудКиївський апеляційний суд
СуддяФінагеєв Валерій Олександрович
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваЦивільне
КатегоріяПозики, кредиту, банківського вкладу
Дата ухвалення03.08.2026
Надійшло до реєстру04.08.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/138697063

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

справа № 757/36427/25-ц головуючий у суді І інстанції Григоренко І.В.

провадження № 22-ц/824/14880/2026 суддя-доповідач у суді ІІ інстанції Фінагеєв В.О.

У Х В А Л А

про поновлення строку на апеляційне оскарження

та відкриття апеляційного провадження

03 серпня 2026 року м. Київ

Київський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ Фінагеєва В.О. (суддя-доповідач), Кашперської Т.Ц., Яворського М.А., розглянувши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» на заочне рішення Печерського районного суду м. Києва від 26 січня 2026 року у справі за позовом Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-

В С Т А Н О В И В:

Заочним рішенням Печерського районного суду м. Києва від 26 січня 2026 року позов АТ КБ «Приватбанк» задоволено частково.

Не погоджуючись із зазначеним заочним рішенням суду, позивач АТ КБ «Приватбанк» через представника Сокуренко Н.В. за допомогою системи «Електронний суд» з пропуском строку на апеляційне оскарження подав апеляційну скаргу.

Представник позивача просить поновити строк на апеляційне оскарження та вказує, що заочне рішення надіслано на електронну адресу позивача 10 липня 2026 року.

Відповідно до вимог ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) судове рішення або якщо розгляд справи (вирішення питання) здійснювався без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Положення вказаної статті встановлює для суду безумовну підставу для поновлення строку на апеляційне оскарження у зазначеному випадку у разі наявності клопотання учасника справи.

Київський апеляційний суд приходить до висновку про наявність підстав для поновлення позивачу АТ КБ «Приватбанк» строку на апеляційне оскарження заочного рішення суду, виходячи з наступного.

З матеріалів справи вбачається, що 26 січня 2026 року за відсутності сторін ухвалено заочне рішення та виготовлено його повний текст. Перебіг строку на апеляційне оскарження розпочався 27 січня 2026 року та закінчився 25 лютого 2026року. Повний текст судового рішення не було вручено позивачу у день його складання. У даному випадку у АТ КБ «Приватбанк» виникає безумовне право на поновлення строку на апеляційне оскарження за умови подання апеляційної скарги у межах тридцяти днів з дня вручення оскаржуваного заочного рішення за наявності відповідного клопотання.

Електронний примірник оскаржуваного заочного рішення доставлено до електронного кабінету позивача 10 липня 2026 року пізніше 17 години, а тому, вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, тобто 13 липня 2026 року. Апеляційну скаргу подано за допомогою системи «Електронний суд» 15 липня 2026 року, тобто у межах тридцяти днів з дня вручення повного судового рішення.

За формою і змістом апеляційна скарга відповідає вимогам ст. 356 ЦПК України.

Згідно ст. 360 ЦПК України учасники справи мають право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі протягом строку, встановленого судом апеляційної інстанції в ухвалі про відкриття апеляційного провадження.

Відзив на апеляційну скаргу має містити: найменування суду апеляційної інстанції; ім`я (найменування), поштову адресу особи, яка подає відзив на апеляційну скаргу, а також номер засобу зв`язку, адресу електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; обґрунтування заперечень щодо змісту і вимог апеляційної скарги; у разі необхідності - клопотання особи, яка подає відзив на апеляційну скаргу; перелік матеріалів, що додаються.

До відзиву додаються докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи. До відзиву застосовуються правила, встановлені частиною дев`ятою статті 178 цього Кодексу.

Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.

Згідно ч. 4 ст. 359 ЦПК України якщо апеляційна скарга подана з пропуском визначеного цим Кодексом строку, суд у випадку поновлення строку на апеляційне оскарження зупиняє дію оскаржуваного рішення в ухвалі про відкриття апеляційного провадження.

Оскільки апеляційний суд приходить до висновку про наявність підстав для поновлення позивачу строку на апеляційне оскарження, дію оскаржуваного заочного рішення необхідно зупинити на підставі ч. 4 ст. 359 ЦПК України.

Керуючись статтями 359, 360, 361 ЦПК України, апеляційний суд, -

У Х В А Л И В:

Поновити Акціонерному товариству Комерційний банк «Приватбанк» строк на апеляційне оскарження заочного рішення Печерського районного суду м. Києва від 26 січня 2026 року.

Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» на заочне рішення Печерського районного суду м. Києва від 26 січня 2026 року.

Зупинити дію заочного рішення Печерського районного суду м. Києва від 26 січня 2026 рокув справі за позовом Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.

Надіслати учасникам справи копію ухвали про відкриття апеляційного провадження та копію апеляційної скарги з доданими до неї матеріалами.

Надати учасникам справи строк для подачі відзиву на апеляційну скаргу протягом десяти днів з моменту вручення ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач Фінагеєв В.О.

Судді Кашперська Т.Ц.

Яворський М.А.

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
24.09.2026 Постанова № 140074368 Київський апеляційний суд
10.08.2026 Ухвала № 138894952 Київський апеляційний суд
26.01.2026 Рішення № 138112975 без тексту Печерський районний суд міста Києва
06.08.2025 Ухвала № 129670057 без тексту Печерський районний суд міста Києва