Судові рішення

Ухвала № 140217486 у справі № 587/1551/25 від 30.09.2026

Ухвала від 30.09.2026 у цивільній справі № 587/1551/25 (категорія «Позики, кредиту, банківського вкладу»). Суд: Сумський апеляційний суд, суддя Собина О. І.

Справа№ 587/1551/25
СудСумський апеляційний суд
СуддяСобина О. І.
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваЦивільне
КатегоріяПозики, кредиту, банківського вкладу
Дата ухвалення30.09.2026
Надійшло до реєстру01.10.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/140217486

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

Справа №587/1551/25 Головуючий у суді у 1 інстанції - Черних О. М.

Номер провадження 22-ц/816/550/26 Суддя-доповідач - Собина О.І.

Категорія - 39

УХВАЛА

про відкриття апеляційного провадження

30 вересня 2026 року м. Суми

Сумський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:

Собини О.І. (суддя-доповідач), суддів: Криворотенка В.І., Сидоренко А.П.,

розглянувши матеріали апеляційної скарги Акціонерного товариства «Універсал Банк» на рішення Сумського районного суду Сумської області від 16 лютого 2025 року в цивільній справі за позовом Акціонерного товариства «Універсал Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,

УСТАНОВИВ:

Звертаючись з апеляційною скаргою позивач, окрім іншого, заявив клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження мотивоване несвоєчасним отриманням копії оскаржуваного рішення.

Відповідно до статті 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.

16 травня 2025 року суд ухвалив оскаржуване рішення, цього ж дня також складений його повний текст (а.с. 208-210).

В обґрунтування підстав для поновлення строку на апеляційне оскарження позивач зазначив, що копію рішення суду отримав 20 травня 2025 року.

Зазначені доводи не спростовуються матеріалами справи, оскільки відповідно до інформації наявної у КП «Д-3» рішення суду в електронній формі у даній справі підписане судом 19 травня 2026 року. З інформації Єдиного державного реєстру судових рішень вбачається, що рішення надіслано судом до ЄДРСР 19 травня 2025 року, забезпечено надання загального доступу 20 травня 2025 року.

Закінчення строку на апеляційне оскарження припало на 15 червня 2025 року (неділя - вихідний день), тобто останнім днем строку є перший після нього робочий день - 16 червня 2025 року.

Апеляційну скаргу відповідач подав засобами поштового зв`язку з пропуском строку на апеляційне оскарження 19 червня 2025 року.

Враховуючи, що заявник подав апеляційну скаргу в межах тридцятиденного строку з дня отримання копії рішення суду, колегія суддів визнає, що АТ «Універсал Банк» має право на поновлення строку на апеляційне оскарження відповідно до вимог частини 2 статті 354 ЦПК України.

Форма і зміст апеляційної скарги відповідають вимогам ст. 356 ЦПК України. Апеляційна скарга подана особою, яка має право на оскарження рішення.

Судовий збір сплачено.

На підставі наведеного, керуючись ст. 359 ЦПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Поновити Акціонерному товариству «Універсал Банк» строк на апеляційне оскарження рішення Сумського районного суду Сумської області від 16 лютого 2025 року.

Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Акціонерного товариства «Універсал Банк» на рішення Сумського районного суду Сумської області від 16 лютого 2025 року.

Копію ухвали про відкриття апеляційного провадження надіслати Акціонерному товариству «Універсал Банк».

Копію апеляційної скарги та додані до неї матеріали разом з даною ухвалою надіслати ОСОБА_1 (а.с. 216).

Встановити строк для надання відзиву на апеляційну скаргу протягом семи днів із дня вручення ухвали про відкриття апеляційного провадження у справі.

Відповідно до ст. 360 ЦПК Українивідзив на апеляційну скаргу має містити:

1) найменування суду апеляційної інстанції;

2) ім`я (найменування), поштову адресу особи, яка подає відзив на апеляційну скаргу, а також номер засобу зв`язку, адресу електронної пошти, за наявності;

3) обґрунтування заперечень щодо змісту і вимог апеляційної скарги;

4) у разі необхідності - клопотання особи, яка подає відзив на апеляційну скаргу;

5) перелік матеріалів, що додаються.

Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.

До відзиву додаються докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.

Суддя-доповідач - О.І. Собина

Судді: В.І. Криворотенко

А.П. Сидоренко

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
30.09.2026 Ухвала № 140217487 Сумський апеляційний суд
14.09.2026 Ухвала № 139698378 Сумський апеляційний суд
16.05.2025 Ухвала № 127495506 без тексту Сумський районний суд Сумської області
31.03.2025 Ухвала № 126227527 без тексту Сумський районний суд Сумської області
16.02.2025 Рішення № 127410417 без тексту Сумський районний суд Сумської області