Судові рішення

Ухвала № 140276637 у справі № 947/32261/23 від 26.08.2026

Ухвала від 26.08.2026 у цивільній справі № 947/32261/23 (категорія «Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин»). Суд: Касаційний цивільний суд Верховного Суду, суддя Карпенко Світлана Олексіївна.

Справа№ 947/32261/23
СудКасаційний цивільний суд Верховного Суду
СуддяКарпенко Світлана Олексіївна
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваЦивільне
КатегоріяСправи у спорах, що виникають із сімейних відносин
Дата ухвалення26.08.2026
Надійшло до реєстру03.10.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/140276637

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

УХВАЛА

26 серпня 2026 року

м. Київ

справа № 947/32261/23

провадження № 61-10546ск26

Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду: Карпенко С. О. (судді-доповідача), Мартєва С. Ю.,

Фаловської І. М., розглянув касаційну скаргу ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Гніздовська Ганна Михайлівна,

на додаткову постанову Одеського апеляційного суду від 14 травня

2026 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя,

ВСТАНОВИВ:

7 серпня 2026 року ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат

Гніздовська Г. М., через підсистему «Електронний Суд» подала до Верховного Суду касаційну скаргу на додаткову постанову Одеського апеляційного суду від 14 травня 2026 року, яка зареєстрована судом

10 серпня 2026 року.

Представник заявника просить поновити строк на касаційне оскарження судового рішення та вказує, що повну додаткову постанову отримала через підсистему «Електронний суд» 18 липня 2026 року, що підтверджується карткою руху документа у справі.

Відповідно до статті 390 Цивільного процесуального кодексу України

(далі - ЦПК України) касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення. Строк на касаційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині третій статті 394 цього Кодексу.

Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення (частина друга статті 390 ЦПК України).

Строк на касаційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині третій статті 394 цього Кодексу (частина третя статті 390 ЦПК України).

У частині першій статті 127 ЦПК України встановлено, що суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Клопотання представника заявника підлягає задоволенню, оскільки повну додаткову постанову апеляційного суду від 14 травня 2026 року представник заявника отримала через підсистему «Електронний суд»

18 липня 2026 року, що підтверджується карткою руху документа у справі № 947/32261/23. Останній день строку на касаційне оскарження судового рішення припадав на 18 серпня 2026 року. Касаційну скаргу представник заявника подала до Верховного Суду 7 серпня 2026 року, тобто протягом тридцяти днів з дня отримання копії повного тексту судового рішення.

Частиною першою статті 394 Цивільного процесуального кодексу України

(далі - ЦПК України) передбачено, що одержавши касаційну скаргу, оформлену відповідно до вимог статті 392 цього Кодексу, колегія суддів у складі трьох суддів вирішує питання про відкриття касаційного провадження (про відмову у відкритті касаційного провадження).

Відповідно до пункту 5 частини другої статті 392 ЦПК України у касаційній скарзі повинно бути зазначено підставу (підстави), на якій (яких) подається касаційна скарга, з визначенням передбаченої (передбачених) статтею 389 цього Кодексу підстави (підстав).

Згідно із частиною другою статті 389 ЦПК України підставами касаційного оскарження судових рішень, зазначених у пункті 1 частини першої цієї статті, є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права виключно у таких випадках: 1) якщо суд апеляційної інстанції в оскаржуваному судовому рішенні застосував норму права без урахування висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного у постанові Верховного Суду, крім випадку наявності постанови Верховного Суду про відступлення від такого висновку; 2) якщо скаржник вмотивовано обґрунтував необхідність відступлення від висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного у постанові Верховного Суду та застосованого судом апеляційної інстанції в оскаржуваному судовому рішенні; 3) якщо відсутній висновок Верховного Суду щодо питання застосування норми права у подібних правовідносинах; 4) якщо судове рішення оскаржується з підстав, передбачених частинами першою, третьою статті 411 цього Кодексу.

Частиною другою статті 389 ЦПК України визначено, що підставами касаційного оскарження судових рішень, зазначених у пунктах 2, 3 частини першої цієї статті, є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.

Водночас, при поданні касаційної скарги з підстав, передбачених частиною першою статті 411 цього Кодексу зазначаються обґрунтування необхідності скасування судового рішення з направленням справи на новий розгляд, а саме: 1) справу розглянуто і вирішено неповноважним складом суду; 2) в ухваленні судового рішення брав участь суддя, якому було заявлено відвід, і судом касаційної інстанції визнано підстави про відвід обґрунтованими, якщо касаційну скаргу обґрунтовано такою підставою; 3) судове рішення не підписано будь-яким із суддів або підписано не тими суддями, що зазначені в судовому рішенні; 4) судове рішення ухвалено суддями, які не входили до складу колегії, що розглянула справу; 5) справу розглянуто за відсутності будь-кого з учасників справи, належним чином не повідомлених про дату, час і місце судового засідання, якщо такий учасник справи обґрунтовує свою касаційну скаргу такою підставою; 6) судове рішення ухвалено судом з порушенням правил інстанційної або територіальної юрисдикції; 8) суд прийняв рішення про права, свободи, інтереси та (або) обов`язки осіб, що не були залучені до участі у справі.

При поданні касаційної скарги з підстав, передбачених частиною третьою статті 411 цього Кодексу, зазначаються обґрунтування підстав для скасування судового рішення та направлення справи на новий розгляд та/або порушення норм процесуального права, що унеможливило встановлення фактичних обставин, які мають значення для правильного вирішення справи, а саме: 1) суд не дослідив зібрані у справі докази, за умови висновку про обґрунтованість заявлених у касаційній скарзі підстав касаційного оскарження, передбачених пунктами 1, 2, 3 частини другої статті 389 цього Кодексу; 2) суд розглянув у порядку спрощеного позовного провадження справу, що підлягала розгляду за правилами загального позовного провадження; 3) суд необґрунтовано відхилив клопотання про витребування, дослідження або огляд доказів або інше клопотання (заяву) учасника справи щодо встановлення обставин, які мають значення для правильного вирішення справи; 4) суд встановив обставини, що мають суттєве значення, на підставі недопустимих доказів.

Підставою касаційного оскарження судового рішення представник заявника зазначає порушення норм процесуального права, оскільки суд апеляційної інстанції не дослідив наявні в матеріалах справи докази, відмовившись надати їм будь-яку правову оцінку, що унеможливило правильне вирішення питання про розподіл судових витрат.

Касаційна скарга подана у передбачений статтею 390 ЦПК України строк на касаційне оскарження з дотриманням вимог статті 392 ЦПК України та містить підставу касаційного оскарження.

З огляду на викладене, касаційний суд доходить висновку про відкриття касаційного провадження.

Керуючись статтями 389, 390, 392, 394, 395 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду,

УХВАЛИВ:

Поновити ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Гніздовська Ганна Михайлівна строк на касаційне оскарження додаткової постанови Одеського апеляційного суду від 14 травня 2026 року.

Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Гніздовська Ганна Михайлівна,

на додаткову постанову Одеського апеляційного суду від 14 травня

2026 року.

Витребувати із Київського районного суду м. Одеси цивільну справу

№ 947/32261/23 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя.

Надіслати учасникам справи копію касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк, що не може перевищувати десяти днів з дня вручення цієї ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді: С. О. Карпенко

С. Ю. Мартєв

І. М. Фаловська

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
26.08.2026 Ухвала № 140190221 Касаційний цивільний суд Верховного Суду
14.05.2026 Додаткове рішення № 138305793 без тексту Одеський апеляційний суд
07.05.2026 Ухвала № 136353457 без тексту Одеський апеляційний суд
23.04.2026 Постанова № 138236532 без тексту Одеський апеляційний суд
23.04.2026 Постанова № 135993347 без тексту Одеський апеляційний суд
26.02.2025 Ухвала № 125716011 без тексту Одеський апеляційний суд
30.01.2025 Ухвала № 124853103 без тексту Одеський апеляційний суд
30.01.2025 Ухвала № 124853102 без тексту Одеський апеляційний суд
27.12.2024 Ухвала № 124117239 без тексту Одеський апеляційний суд
27.12.2024 Ухвала № 124111233 без тексту Одеський апеляційний суд
19.12.2024 Рішення № 123900332 без тексту Київський районний суд м. Одеси
29.11.2024 Рішення № 123417741 без тексту Київський районний суд м. Одеси
29.11.2024 Рішення № 123414527 без тексту Київський районний суд м. Одеси
03.07.2024 Ухвала № 120141306 без тексту Київський районний суд м. Одеси
30.05.2024 Ухвала № 119393155 без тексту Київський районний суд м. Одеси
02.04.2024 Ухвала № 118087388 без тексту Київський районний суд м. Одеси
28.02.2024 Постанова № 117525166 без тексту Одеський апеляційний суд
28.12.2023 Ухвала № 116011078 без тексту Одеський апеляційний суд
06.11.2023 Ухвала № 114722106 без тексту Одеський апеляційний суд
20.10.2023 Ухвала № 114338103 без тексту Київський районний суд м. Одеси