Судові рішення

Ухвала № 140509222 у справі № 420/10102/26 від 09.10.2026

Ухвала від 09.10.2026 в адміністративній справі № 420/10102/26 (категорія «Реалізації податкового контролю»). Суд: Одеський окружний адміністративний суд, суддя Свида Л.І.

Справа№ 420/10102/26
СудОдеський окружний адміністративний суд
СуддяСвида Л.І.
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваАдміністративне
КатегоріяРеалізації податкового контролю
Дата ухвалення09.10.2026
Надійшло до реєстру13.10.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/140509222

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

Справа № 420/10102/26

УХВАЛА

09 жовтня 2026 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Свиди Л.І.

розглянувши в порядку письмового провадження клопотання представника про залишення без розгляду позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «ЄВРОБУДПРОЕКТ 2015» до Головного управління ДПС в Одеській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебуває справа за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «ЄВРОБУДПРОЕКТ 2015» до Головного управління ДПС в Одеській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії.

На адресу суду надійшло клопотання представника Головного управління ДПС в Одеській області про залишення позову без розгляду у зв`язку із пропуском строку звернення до суду. Клопотання обґрунтоване тим, що останнім днем для звернення до суду був 18.12.2025 року, з урахуванням шестимісячного строку, однак адміністративний позов Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОБУДПРОЕКТ 2015» згідно системи «Електронний суд» сформовано позивачем 06.04.2026 року, тобто з пропуском шести місячного строку встановлено статтею 122 КАС України.

Від представника позивача надійшли заперечення на клопотання представника відповідача про залишення позовної заяв яви без розгляду, в якому представник позивача зазначив про те, що позивач аргументував у своїй заяві про поновлення пропущених процесуальних строків поважність причин його пропуску, надав докази на підтвердження цих причин (рішення про відповідність критеріям ризиковості, рішення про невідповідність критеріям ризиковості та наказ про дистанційний формат роботи підприємства в зимовий період) та суд також визнав ці причини поважними, тому підстави для перегляду судового рішення відсутні.

Суд вважає, що клопотання представника відповідача є необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до п. 7 ч.1 ст. 240 КАС України провадження в адміністративній справі було відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам статей 160, 161, 172 цього Кодексу, і позивач не усунув цих недоліків у строк, встановлений судом.

Відповідно до ч. 13, 15 ст. 171 КАС України, суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.

Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.

Оскільки провадження по цій справі вже відкрито та на час звернення відповідача з цією заявою, судом не надавався позивачу строк для усунення недоліків у відповідності до ч. 13 ст. 171 КАС України, вирішення питання щодо залишення цього позову без розгляду є передчасним та на разі відсутні підстави для задоволення клопотання відповідача.

Крім того, при відкритті провадження у цій справі ухвалою суду від 13 квітня 2026 року Товариству з обмеженою відповідальністю «ЄВРОБУДПРОЕКТ 2015» поновлено строк звернення до суду.

Враховуючи вищезазначені обставини, суд не вбачає підстав для задоволення заявленого клопотання представника відповідача про залишення без розгляду позовної заяви.

Керуючись ст.ст. 240, 248, 256 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання представника відповідача про залишення без розгляду позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «ЄВРОБУДПРОЕКТ 2015» до Головного управління ДПС в Одеській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Леонід СВИДА

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
09.10.2026 Рішення № 140509230 Одеський окружний адміністративний суд
15.07.2026 Ухвала № 138265457 Одеський окружний адміністративний суд
13.04.2026 Ухвала № 135658449 без тексту Одеський окружний адміністративний суд