ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
16 жовтня 2026 року
м. Хмельницький
Справа № 687/468/26
Провадження № 22-ц/820/2555/26
Суддя Хмельницького апеляційного суду Талалай О. І. під час вирішення питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Приватного підприємства «Аграрна компанія 2004» на рішення Чемеровецького районного суду Хмельницької області від 25 серпня 2026 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Аграрна компанія 2004», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача ОСОБА_2 , про розірвання договору оренди землі та стягнення орендної плати
у с т а н о в и л а:
06 жовтня 2026 року представник ПП «Аграрна компанія 2004» сформував в системі «Електронний суд» апеляційну скаргу на рішення Чемеровецького районного суду Хмельницької області від 25 серпня 2026 року і просив поновити строк на апеляційне оскарження, посилаючись на те, що представництво інтересів в суді не здійснювалось, а про рішення суду стало відомо 06 жовтня 2026 року.
Ухвалою Хмельницького апеляційного суду від 08 жовтня 2026 року апеляційну скаргу ПП «Аграрна компанія 2004» на рішення Чемеровецького районного суду Хмельницької області від 25 серпня 2026 року залишено без руху та надано строк 7 днів з дня отримання копії ухвали для подання доказів, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення (за наявності), сплати судового збору у сумі 3194,88 грн та надання доказів надсилання копії апеляційної скарги з доданими письмовими матеріалами іншим учасникам справи.
15 жовтня 2026 року представник ПП «Аграрна компанія 2004» сформував в системі «Електронний суд» апеляційну скаргу, сплатив судовий збір та надав докази отримання копії оскаржуваного судового рішення 26 серпня 2026 року та докази надсилання копії апеляційної скарги з доданими письмовими матеріалами іншим учасникам справи.
Апеляційна скарга подана з пропуском строку на апеляційне оскарження.
Згідно з ч. 1 ст 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Частиною 2 ст 354 ЦПК України передбачено, що учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Відповідно до матеріалів справи копія оскаржуваного рішення суду ПП «Аграрна компанія 2004» доставлена до «Електронного кабінету» 26 серпня 2025 року о 21 год 20 хв., що підтверджується довідкою про доставку електронного документу (а. с. 48).
Отже, останнім днем подання апеляційної скарги з урахуванням вихідних днів було 28 вересня 2026 року.
Підстав для поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду відповідно до ч. 2 ст 354 ЦПК України немає.
Строк на апеляційне оскарження може бути поновлений у разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу (ч. 3 ст 354 ЦПК України).
В апеляційній скарзі представник відповідача зазначив, що електронний кабінет в системі ЄСІТС своєчасно не переглядав, а про наявність оскаржуваного рішення суду дізнався 06 жовтня 2026 року.
Зазначені причини пропуску строку на апеляційне оскарження не є поважними.
Безпідставне поновлення строку на оскарження судового рішення може бути визнано порушенням права на справедливий судовий розгляд, гарантованого пунктом 1 статті 6 Конвенції. Особа, яка подає апеляційну скаргу, повинна вчиняти усі можливі та залежні від неї дії для виконання процесуального обов`язку дотримання вимог процесуального закону стосовно доведення поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження.
Частиною 3 ст 357 ЦПК України передбачено, що апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
З огляду на викладене апеляційна скарга підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст 354, 357 ЦПК України,
п о с т а н о в и л а :
Апеляційну скаргу Приватного підприємства «Аграрна компанія 2004» на рішення Чемеровецького районного суду Хмельницької області від 25 серпня 2026 року залишити без руху та надати строк 10 днів з дня отримання копії ухвали для зазначення інших підстав для поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду.
Заяву надіслати до Хмельницького апеляційного суду у цей же строк.
У разі невиконання вимоги суду до вказаного строку у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.
Копію ухвали надіслати Приватному підприємству «Аграрна компанія 2004».
Суддя апеляційного суду О. І. Талалай