УХВАЛА
19 жовтня 2026 р. Справа № 520/14423/26 м. Харків
Суддя Другого апеляційного адміністративного суду Мінаєва К.В., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Головного управління ДПС у Харківській області на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 07.09.2026 по справі № 520/14423/26
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельний Альянс Харків»
до Державної податкової служби України , Головного управління ДПС у Харківській області
про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 07.09.2026 задоволено позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельний Альянс Харків» до Державна податкова служба України , Головного управління ДПС у Харківській області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії.
На зазначене рішення суду Головного управління ДПС у Харківській області подано апеляційну скаргу.
Разом з тим, зазначена апеляційна скарга підлягає залишенню без руху.
Згідно з ч. 1 ст. 295 Кодексу адміністративного судочинстава України (далі - КАС України) апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 295 КАС України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Згідно з ч. 3 ст. 298 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Рішення суду першої інстанції ухвалено 07.09.2026, останнім днем строку на апеляційне оскарження рішення є 07.10.2026, апеляційну скаргу заявник подав в системі "Електроний суд" 14.10.2026, тобто з пропуском тридцятиденного строку на оскарження.
Водночас апелянтом питання про поновлення цього строку не порушено, відповідне клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження не заявлено.
Крім того, відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 296 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України «Про судовий збір».
Частиною першою статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пп. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» розмір ставки судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду складає 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, але не більше 15 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно із статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2026 рік» з 01.01.2026 прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3328,00 грн.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою судовий збір сплачується 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною третьою статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Відповідно до частини третьої статті 6 Закону України «Про судовий збір» визначено, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
З автоматизованої системи документообігу суду встановлено, що при поданні позовної заяви юридичною особою заявлено 11 (одинадцять) вимог немайнового характеру а, отже, ставка судового збору за подання адміністративного позову до суду першої інстанції з урахуванням ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" становить 29286,40 грн (3328,00 грн. х 11 х 0,8), з урахуванням кількості позовних вимог.
Тому, заявнику апеляційної скарги необхідно надати документ про сплату судового збору за подання апеляційної скарги у розмірі 43929,60 грн (3328,00 грн х 11 х 150% х 0,8), з урахуванням кількості позовних вимог.
У відповідності до частини другої статті 298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу, згідно з якими апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії даної ухвали.
Відповідно до частини другої статті 169 КАС України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Зазначені вище недоліки апеляційної скарги мають бути усунені шляхом направлення до суду доказів сплати судового збору.
Керуючись статтями 169, 296, 298 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Харківській області на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 07.09.2026 по справі № 520/14423/26 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельний Альянс Харків» до Державної податкової служби України , Головного управління ДПС у Харківській області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії залишити без руху.
Надати Головному управлінню ДПС у Харківській області строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги протягом десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали у спосіб надання до суду:
- заяви із зазначенням поважних підстав для поновлення строку на апеляційне оскарження;
- доказів сплати судового збору в розмірі 43929,60 грн (сорок три тисячі дев`ятсот двадцять дев`ять гривень 60 копійок).
Реквізити для сплати судового збору: Отримувач: УДКСУ в Основ`янському районі м. Харкова, код отримувача (ЄДРПОУ) 37874947, банк Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) 899998, рахунок отримувача [рахунок приховано], код класифікації доходів бюджету 22030101, найменування коду класифікації доходів бюджету - Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), наявність відомчої ознаки - "81" Апеляційні адміністративні суди.
Роз`яснити Головному управлінню ДПС у Харківській області, що в разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений судом строк, апеляційна скарга буде повернута протягом п`яти днів з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: К.В. Мінаєва