Судові рішення

Ухвала № 141101474 у справі № 910/6076/26 від 02.11.2026

Ухвала від 02.11.2026 у господарській справі № 910/6076/26 (категорія «Енергоносіїв»). Суд: Північний апеляційний господарський суд, суддя Демидова А.М.

Справа№ 910/6076/26
СудПівнічний апеляційний господарський суд
СуддяДемидова А.М.
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваГосподарське
КатегоріяЕнергоносіїв
Дата ухвалення02.11.2026
Надійшло до реєстру02.11.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/141101474

Сторони-компанії

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 [телефон приховано] inbox@anec.court.gov.ua

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

"02" листопада 2026 р. Справа№ 910/6076/26

Північний апеляційний господарський суд

суддя: Демидова А.М.

перевіривши матеріали апеляційної скарги Приватного акціонерного товариства «Національна енергетична компанія «Укренерго»

на рішення Господарського суду міста Києва від 06.10.2026 (повний текст рішення складено 07.10.2026)

та додаткове рішення Господарського суду міста Києва від 13.10.2026

у справі №910/6076/26 (суддя Сівакова В.В.)

за позовом Акціонерного товариства «Енергетична компанія України»

до Приватного акціонерного товариства «Національна енергетична компанія «Укренерго»

про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В :

Рішенням Господарського суду міста Києва від 06.10.2026 позовні вимоги задоволено повністю. Визнано незаконними дії Приватного акціонерного товариства «Національна енергетична компанія «Укренерго» (01032, м. Київ, вул. Симона Петлюри, 25; код ЄДРПОУ 00100227) щодо нарахування Акціонерному товариству «Енергетична компанія України» (04070, м. Київ, вул. Іллінська, 8; код ЄДРПОУ 32984271) балансуючої електричної енергії в обсязі 25,85 МВт*год. на суму 0,31 грн з ПДВ по акту купівлі-продажу балансуючої електричної енергії № ППБ_02_2026_01_2309 від 31.01.2026 за період з 01.01.2026 по 31.01.2026 згідно з договором від 08.08.2025 № 2309-04090.

Зобов`язано Приватне акціонерне товариство «Національна енергетична компанія «Укренерго» (01032, м. Київ, вул. Симона Петлюри, 25; код ЄДРПОУ 00100227) здійснити перерахунок (коригування) загальних обсягів та вартості купівлі Акціонерним товариством «Енергетична компанія України» (04070, м. Київ, вул. Іллінська, 8; код ЄДРПОУ 32984271) балансуючої електричної енергії шляхом виключення балансуючої електричної енергії в обсязі 25,85 МВт*год на суму 0,31 грн з ПДВ по акту купівлі-продажу балансуючої електричної енергії № ППБ_02_2026_01_2309 від 31.01.2026 за період з 01.01.2026 по 31.01.2026 згідно з договором від 08.08.2025 № 2309-04090.

Зобов`язано Приватне акціонерне товариство «Національна енергетична компанія «Укренерго» (01032, м. Київ, вул. Симона Петлюри, 25; код ЄДРПОУ 00100227) здійснити перерахунок (коригування) обсягів та вартості зарахування зустрічних однорідних вимог з урахуванням виключення балансуючої електричної енергії в обсязі 25,85 МВт*год. на суму 0,31 грн з ПДВ по акту купівлі-продажу балансуючої електричної енергії № ППБ_02_2026_01_2309 від 31.01.2026 за період з 01.01.2026 по 31.01.2026 згідно з договором від 08.08.2025 № 2309-04090.

Зобов`язано Приватне акціонерне товариство «Національна енергетична компанія «Укренерго» (01032, м. Київ, вул. Симона Петлюри, 25; код ЄДРПОУ 00100227) сформувати та надати акт-коригування до Акту купівлі продажу балансуючої електричної енергії № ППБ_02_2026_01_2309 від 31.01.2026 за період з 01.01.2026 по 31.01.2026 згідно з договором від 08.08.2025 № 2309-04090 на зменшення загальних обсягів та вартості купівлі Акціонерним товариством «Енергетична компанія України» (01032, м. Київ, вул. Жилянська, буд. 110; ідентифікаційний код 44784408) балансуючої електричної енергії в обсязі 25,85 МВт*год. на суму 0,31 грн з ПДВ.

Стягнуто з Приватного акціонерного товариства «Національна енергетична компанія «Укренерго» (01032, м. Київ, вул. Симона Петлюри, 25; код ЄДРПОУ 00100227) на користь Акціонерного товариства «Енергетична компанія України» (04070, м. Київ, вул. Іллінська, 8; код ЄДРПОУ 32984271) 10.649 (десять тисяч шістсот сорок дев`ять) грн 50 коп. витрат по сплаті судового збору.

Додатковим рішенням Господарського суду міста Києва від 13.10.2026 стягнуто з Приватного акціонерного товариства «Національна енергетична компанія «Укренерго» (01032, м. Київ, вул. Симона Петлюри, 25; код ЄДРПОУ 00100227) на користь Акціонерного товариства «Енергетична компанія України» (04070, м. Київ, вул. Іллінська, 8; код ЄДРПОУ 32984271) 48.000 (сорок вісім тисяч) грн 00 коп. витрат на професійну правничу допомогу.

Не погодившись із прийнятим рішенням, а також додатковим рішенням, Приватне акціонерне товариство «Національна енергетична компанія «Укренерго» звернулося до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати оскаржуване рішення та прийняти нове рішення, яким в задоволенні позовних вимог відмовити повністю, а також скасувати оскаржуване додаткове рішення та відмовити у задоволенні клопотання Акціонерного товариства «Енергетична компанія України» про стягнення з Приватного акціонерного товариства «Національна енергетична компанія «Укренерго» 48 000,00 грн витрат на професійну правничу допомогу.

Витягом з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29.10.2026 апеляційна скарга передана колегії суддів у складі: Демидова А.М. - головуючий суддя, судді Ходаківська І.П., Владимиренко С.В.

Дослідивши матеріали апеляційної скарги, суд дійшов висновку, що апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, з таких підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Судом встановлено, що повний текст рішення Господарського суду міста Києва від 06.10.2026 складено та підписано 07.10.2026. Таким чином, перебіг визначеного ч. 1 ст. 256 ГПК України двадцятиденного строку на апеляційне оскарження даного рішення починається з 08.10.2026 та закінчується 27.10.2026.

Натомість, скаржник звернувся до суду з апеляційною скаргою лише 28.10.2026, що підтверджується відміткою системи «Електронний суд».

Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 256 ГПК України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 261 цього Кодексу.

Згідно з ч. 1 ст. 119 ГПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Також згідно з ч. 4 зазначеної статті одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути вчинена процесуальна дія (подані заява, скарга, документи тощо), стосовно якої пропущено строк.

З аналізу вказаних процесуальних норм убачається, що пропущений процесуальний строк може бути поновлений виключно за заявою учасника справи, а не з ініціативи суду. Разом з цим скаржником до апеляційної скарги не додано заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду, також такої заяви не викладено і у тексті апеляційної скарги, а лише зазначено останнім, що повний текст рішення доставлений через електронний кабінет відповідача 07.10.2026 о 18:46, а відтак, апелянт подає апеляційну скаргу у двадцятиденний строк з дня вручення йому повного тексту оскаржуваного рішення.

Отже, апеляційний суд зазначає, що відповідно до ч. 3 ст. 260 ГПК України, апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 256 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

Також, відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 258 ГПК України до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.

Перевіривши матеріали даної апеляційної скарги, судом встановлено, що до скарги не додано доказів сплати судового збору у встановленому порядку і розмірі.

Частиною 2 ст. 123 ГПК України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.

За подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду, апеляційних скарг у справі про банкрутство, заяви про перегляд судового рішення у зв`язку з нововиявленими обставинами судовий збір справляється у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги (підпункт 4 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" у редакції станом на день подання апеляційної скарги).

З огляду на вищевикладені приписи Закону України "Про судовий збір", сума судового збору, яка повинна бути сплачена заявником за подання даної апеляційної скарги, становить 19 968 грн 00 коп. та розраховується наступним чином: 13 312 грн 00 коп. (сума, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви за 4 вимоги немайнового характеру) * 150% (при поданні апеляційної скарги) = 19 968 грн 00 коп.

Отже, апелянту слід здійснити сплату судового збору за подання даної апеляційної скарги у розмірі 15 974 грн 40 коп.

Таким чином, подана апеляційна скарга не відповідає приписам ст. 258 ГПК України, яка встановлює вимоги до форми і змісту апеляційної скарги.

До апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, а також подана особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу. (ч. 2 ст. 260 ГПК України).

Відповідно до ч.ч. 1, 4 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити) (ч. 2 ст. 174 ГПК України).

Згідно з ч. 3, 4 ст. 260 ГПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 256 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 261 цього Кодексу.

Оскільки до апеляційної скарги не додано клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження даного рішення та відсутні докази сплати судового збору у встановленому порядку і розмірі, така скарга не відповідає вимогам, визначеним ст. 258 ГПК України, та підлягає залишенню без руху із встановленням строку на усунення недоліків.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 174, 234, 235, 258, 260 ГПК України, Північний апеляційний господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства «Національна енергетична компанія «Укренерго» на рішення Господарського суду міста Києва від 06.10.2026 та на додаткове рішення Господарського суду міста Києва від 13.10.2026 у справі №910/6076/26 залишити без руху.

2. Надати Приватному акціонерному товариству «Національна енергетична компанія «Укренерго» строк десять днів з дня отримання копії даної ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги шляхом подання до суду заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження та подання до суду доказів сплати судового збору у розмірі 15 974 грн 40 коп.

3. Роз`яснити Приватному акціонерному товариству «Національна енергетична компанія «Укренерго», що в разі неусунення у встановлений термін недоліків в частині надання доказів сплати судового збору, дану апеляційну скаргу буде повернуто скаржнику, а у випадку не усунення у встановлений термін недоліків стосовно подання заяви про поновлення строку з зазначенням поважності причин пропуску такого строку - у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Суддя А.М. Демидова

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
13.10.2026 Рішення № 140532160 Господарський суд міста Києва
06.10.2026 Рішення № 140387154 Господарський суд міста Києва
01.07.2026 Ухвала № 137847663 Господарський суд міста Києва
09.06.2026 Ухвала № 137273633 Господарський суд міста Києва
29.05.2026 Ухвала № 136980290 без тексту Господарський суд міста Києва

Стежити за судами компанії

Лист на пошту, щойно в реєстрі зʼявиться нове рішення зі стороною ЄДРПОУ 00100227. Одна компанія щотижня безкоштовно, до 50 компаній щоденно на платному тарифі.

Підключити моніторинг