Судові рішення

Ухвала № 141344488 у справі № 911/2623/26 від 10.11.2026

Ухвала від 10.11.2026 у господарській справі № 911/2623/26 (категорія «Поставки товарів, робіт, послуг»). Суд: Господарський суд Житомирської області, суддя Нестерчук С.С.

Справа№ 911/2623/26
СудГосподарський суд Житомирської області
СуддяНестерчук С.С.
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваГосподарське
КатегоріяПоставки товарів, робіт, послуг
Дата ухвалення10.11.2026
Надійшло до реєстру10.11.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/141344488

Сторони-компанії

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,

e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ 03499916

УХВАЛА про повернення позовної заяви

10 листопада 2026 р. м. Житомир Справа № 911/2623/26

Господарський суд Житомирської області

Суддя Нестерчук С. С.

у результаті вирішення питання про відкриття провадження у справі

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Новоград-Волинські шляхи"

до Приватного підприємства "Автомагістраль"

про стягнення 1 556 734,51 грн

УСТАНОВИВ:

27.10.2026 до Господарського суду Житомирської області (далі - Суд) надійшла за підсудністю від Господарського суду Київської області позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Новоград-Волинські шляхи" (далі - позивач) з вимогою до Приватного підприємства "Автомагістраль" (далі - відповідач) про стягнення 1 556 734,51 грн.

Разом з позовною заявою надійшла заява про забезпечення позову (вх.№01-44/3923/26 від 29.10.2026).

Ухвалою від 30.10.2026 Суд відмовив ТОВ "Новоград-Волинські шляхи" у задоволенні заяви про забезпечення позову.

Ухвалою Суду від 30.10.2026 позовну заяву залишено без руху через недотримання вимог статті 162, 164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), а саме до позовної заяви не додано обґрунтованого розрахунку заявлених до стягнення сум та не конкретизовано, за які саме роботи (послуги), виконані (надані) у відповідні періоди, виникла заявлена до стягнення заборгованість у розмірі 909 609,60 грн, з яких сум вона складається та якими доказами підтверджується. Крім того, зі змісту позовної заяви неможливо встановити, з якої дати позивач визначає початок прострочення виконання грошового зобов`язання, за які періоди нараховані 3 % річних та інфляційні втрати і на які суми заборгованості здійснено відповідні нарахування.

Позивачу надано строк для усунення недоліків - п`ять днів з дня вручення ухвали шляхом подання до суду заяви про усунення вказаних недоліків.

Ухвалу Суду від 30.10.2026 в електронній формі надіслано в електронний кабінет позивача, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа 31.10.2026 о 02:50.

Згідно з п. 5 ч. 6 ст. 242 ГПК України, якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення.

Отже, ухвала вважається врученою позивачу 02.11.2026 (понеділок).

Строк на усунення недоліків обчислюється з наступного дня після вручення (ч. 1 ст. 116 ГПК України), відтак перебіг строку розпочався 03.11.2026.

Оскільки закінчення строку припало на вихідний день - 07.11.2026 (субота), тому відповідно до частини четвертої статті 116 ГПК України останнім днем строку для усунення недоліків позовної заяви є 09.11.2026.

Проте станом на 10.11.2026 позивач недоліки позовної заяви не усунув.

Частиною четвертою статті 174 ГПК України передбачено, що якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Про зазначені процесуальні наслідки Суд роз`яснив в ухвалі від 30.10.2026.

Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій (ч. 4 ст. 13 ГПК України).

Відповідно до частини шостої статті 174 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п`яти днів з дня закінчення строку на усунення недоліків.

З огляду на те, що позивач у встановлений судом строк не усунув недоліки позовної заяви, Суд дійшов висновку про наявність підстав для повернення позовної заяви позивачу.

У зв`язку з тим, що матеріали позовної заяви позивачем подано через систему Електронний суд, матеріали позовної заяви судом не повертаються.

Відповідно до частини восьмої статті 174 ГПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків. Відтак позивач не позбавляється права доступу до суду.

Керуючись ст. 174, 234, 235 ГПК України, Суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Новоград-Волинські шляхи" повернути заявнику.

2. Роз`яснити, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.

3. Копію ухвали направити позивачу в електронній формі шляхом надсилання до електронного кабінету.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання в день складення та може бути оскаржена до Північно-західного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня її складення.

Суддя С. НЕСТЕРЧУК

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
30.10.2026 Ухвала № 141086850 Господарський суд Житомирської області
30.10.2026 Ухвала № 141086849 Господарський суд Житомирської області

Стежити за судами компанії

Лист на пошту, щойно в реєстрі зʼявиться нове рішення зі стороною ЄДРПОУ 03499916. Одна компанія щотижня безкоштовно, до 50 компаній щоденно на платному тарифі.

Підключити моніторинг