Судові рішення

Ухвала № 141346403 у справі № 914/2458/24 від 09.11.2026

Ухвала від 09.11.2026 у господарській справі № 914/2458/24 (категорія «Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів (крім категорій 201000000-208000000)»). Суд: Касаційний господарський суд Верховного Суду, суддя Бенедисюк I.М.

Справа№ 914/2458/24
СудКасаційний господарський суд Верховного Суду
СуддяБенедисюк I.М.
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваГосподарське
КатегоріяСправи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів (крім категорій 201000000-208000000)
Дата ухвалення09.11.2026
Надійшло до реєстру10.11.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/141346403

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

УХВАЛА

09 листопада 2026 року

м. Київ

cправа № 914/2458/24

Верховний Суд у складі судді Касаційного господарського суду Бенедисюка І.М.,

розглянувши матеріали касаційної скарги Приватного акціонерного товариства "Сокальагроспецмонтаж"

на рішення Господарського суду Львівської області від 04.02.2026 та

постанову Західного апеляційного господарського суду від 29.09.2026

у справі за позовом Приватного акціонерного товариства "Сокальагроспецмонтаж"

до: Товариства з обмеженою відповідальністю "Галич Сервіс Автотранс"; Західно - української регіональної агропромислової біржі;

Товариства з обмеженою відповідальністю ВП "Західвуглезбут";

Головного управління ДПС у Львівській області

про визнання недійсним цільового аукціону, визнання недійсним договору купівлі-продажу майна та витребування майна з чужого незаконного володіння

ВСТАНОВИВ:

Приватне акціонерне товариство "Сокальагроспецмонтаж" (далі - скаржник) звернулося 30.10.2026 через підсистему "Електронний суд" до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду з касаційною скаргою, в якій просить: рішення Господарського суду Львівської області від 04.02.2026 та постанову Західного апеляційного господарського суду від 29.09.2026 у справі № 914/2458/24 скасувати та передати справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

Касаційна скарга позивача не відповідає вимогам статті 290 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України, Кодекс).

Згідно зі статтею 284 ГПК України постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття.

Відповідно до статті 288 ГПК України касаційна скарга на судове рішення подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, що оскаржується, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення; учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення; строк на касаційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині четвертій статті 293 цього Кодексу.

Частиною першою статті 119 ГПК України унормовано, що суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Постанова Західного апеляційного господарського суду від 29.09.2026 у справі № 914/2458/24 (повний текст постанови складено 29.09.2026), отже строк на її оскарження закінчився 19.10.2026, відповідно до вимог частини першої статті 288 ГПК України.

З касаційною скаргою скаржник звернулося до Суду 30.10.2026, тобто з порушенням встановленого процесуального строку на касаційне оскарження, без клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження судового рішення.

Скаржник у тексті касаційної скарги зазначає, що копію постанови Західного апеляційного господарського суду від 29.09.2026 у справі № 914/2458/24 скаржник отримав 12.10.2026, шляхом доставлення документу до Електронного кабінету ЄСІТС, що підтверджується відповідною карткою руху документу(копія додається).

Відповідно до абзацу другого частини шостої статті 242 ГПК України якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.

Нормами ГПК України не передбачено автоматичного та безумовного поновлення строку на касаційне оскарження; учасник справи має право на поновлення пропущеного строку, проте для цього необхідно заявити відповідне клопотання, обґрунтувати поважність причин пропуску такого строку та надати суду відповідні докази.

Відповідно до частини третьої статті 292 ГПК України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 288 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, наведені нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строку або навести інші підстави для поновлення строку.

Враховуючи викладене, касаційна скарга подана без додержання відповідних вимог процесуального законодавства, а тому підлягає залишенню без руху на підставі частини третьої статті 292 ГПК України.

З урахуванням зазначеного, для усунення недоліку касаційної скарги в цій частині скаржнику необхідно подати заяву (клопотання) про поновлення процесуального строку на касаційне оскарження із наведенням підстав для поновлення строку на касаційне оскарження із наданням суду відповідних доказів.

Таким чином, з урахуванням наведеного касаційна скарга подана без додержання відповідних вимог процесуального законодавства, а тому підлягає залишенню без руху на підставі частини другої статті 292 ГПК України. При цьому, з метою надання можливості учаснику справи скористатися своїми процесуальними правами, дотримання принципу пропорційності, реалізації засад змагальності, враховуючи завдання господарського судочинства, Верховний Суд вважає за доцільне встановити процесуальний строк для усунення недоліків касаційної скарги тривалістю 10 днів з дня вручення цієї ухвали.

Керуючись статтями 169, 174, 234, 290, 292 ГПК України, Верховний Суд

УХВАЛИВ:

1. Касаційну скаргу за касаційною скаргою Приватного акціонерного товариства "Сокальагроспецмонтаж" на рішення Господарського суду Львівської області від 04.02.2026 та постанову Західного апеляційного господарського суду від 29.09.2026 у справі № 914/2458/24 залишити без руху.

2. Надати Приватному акціонерному товариству "Сокальагроспецмонтаж" строк для усунення недоліків касаційної скарги тривалістю 10 днів з дня вручення цієї ухвали.

3. Роз'яснити Приватному акціонерному товариству "Сокальагроспецмонтаж", що в разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали касаційну скаргу буде повернуто.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Суддя І. Бенедисюк

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
29.09.2026 Постанова № 140497817 Західний апеляційний господарський суд
22.09.2026 Ухвала № 140018090 Західний апеляційний господарський суд
03.09.2026 Ухвала № 139462380 Західний апеляційний господарський суд
18.08.2026 Ухвала № 139204998 Західний апеляційний господарський суд
23.06.2026 Ухвала № 137759252 Західний апеляційний господарський суд
09.06.2026 Ухвала № 137414134 Західний апеляційний господарський суд
26.05.2026 Ухвала № 136944504 без тексту Західний апеляційний господарський суд
15.04.2026 Ухвала № 135768543 без тексту Західний апеляційний господарський суд
16.03.2026 Ухвала № 134918748 без тексту Західний апеляційний господарський суд
10.03.2026 Ухвала № 134684850 без тексту Західний апеляційний господарський суд
04.02.2026 Рішення № 134082500 без тексту Господарський суд Львівської області
28.01.2026 Ухвала № 133628532 без тексту Господарський суд Львівської області
28.01.2026 Ухвала № 133628531 без тексту Господарський суд Львівської області
19.01.2026 Ухвала № 133379931 без тексту Господарський суд Львівської області
10.12.2025 Ухвала № 132511421 без тексту Господарський суд Львівської області
10.12.2025 Ухвала № 132511420 без тексту Господарський суд Львівської області
24.11.2025 Ухвала № 132007504 без тексту Господарський суд Львівської області
24.11.2025 Ухвала № 132007503 без тексту Господарський суд Львівської області
24.11.2025 Ухвала № 132007502 без тексту Господарський суд Львівської області
24.11.2025 Ухвала № 132007501 без тексту Господарський суд Львівської області