Судові рішення

Ухвала № 141348012 у справі № 757/23156/25 від 09.11.2026

Ухвала від 09.11.2026 у цивільній справі № 757/23156/25 (категорія «Позики, кредиту, банківського вкладу»). Суд: Касаційний цивільний суд Верховного Суду, суддя Калараш Андрій Андрійович.

Справа№ 757/23156/25 (у рішенні: 757/23156/25-ц)
СудКасаційний цивільний суд Верховного Суду
СуддяКалараш Андрій Андрійович
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваЦивільне
КатегоріяПозики, кредиту, банківського вкладу
Дата ухвалення09.11.2026
Надійшло до реєстру11.11.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/141348012

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

УХВАЛА

09 листопада 2026 року

м. Київ

справа № 757/23156/25-ц

провадження № 61-13484ск26

Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду: Калараша А. А. (суддя-доповідач), Петрова Є. В., Пророка В. В., розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Печерського районного суду міста Києва від 20 листопада 2025 року та постанову Київського апеляційного суду від 10 вересня 2026 року, у справі за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» про стягнення коштів,

ВСТАНОВИВ:

1. 21 жовтня 2026 року ОСОБА_1 , в інтересах якого діє представник - адвокат Скрипко Є. В. через систему «Електронний суд» надіслав до Верховного Суду касаційну скаргу на рішення Печерського районного суду міста Києва від

20 листопада 2025 року та постанову Київського апеляційного суду від 10 вересня 2026 року, які оскаржує в частині незадоволених позовних вимог. Повний текст постанови суду апеляційної інстанції якої складений 17 вересня 2026 року.

2. Відповідно до статті 390 ЦПК України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише скорочене (вступну та резолютивну частини) судове рішення або якщо розгляд справи (вирішення питання) здійснювався без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення. Строк на касаційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині третій статті 394 цього Кодексу.

3. Київським апеляційним судом ухвалено оскаржувану постанову

10 вересня 2026року. Повний текст постанови складений 17 вересня 2026 року, тому останнім днем строку на касаційне оскарження, з урахуванням частини третьої статті 124 ЦПК України, є 19 жовтня 2026 року.

4. Касаційну скаргу заявник подав 21 жовтня 2026 року, тобто з пропуском встановленого законом строку на касаційне оскарження, і заявляє клопотання про поновлення цього строку в обґрунтування якого зазначає, що копія оскаржуваного судового рішення апеляційної інстанції була надіслана до електронного кабінету представника заявника 21 вересня 2026 року о 18.04 год, а відтак, останнім днем строку на подання касаційної скарги є 22 жовтня

2026 року. На підтвердження зазначених обставин заявником надано роздруківку, із якої вбачається, що постанова надійшла 21 вересня 2026 року о 18.04 год.

5. Днем вручення судового рішення є: день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи. Якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення (частина шоста статті 272 ЦПК України).

6. Розглянувши клопотання, касаційний суд дійшов висновку, що вказана заявником причина пропуску строку на касаційне оскарження підтверджена наданими доказом, що свідчить про пропуск процесуального строку з поважних причин. Враховуючи наведене, клопотання заявника про поновлення строку на касаційне оскарження підлягає задоволенню.

7. Касаційна скарга оформлена відповідно до вимог статті 392 ЦПК України.

8. Наведені в касаційній скарзі доводи містять підставу, передбачену

пунктом 1 частини другої статті 389 ЦПК України, для відкриття касаційного провадження.

9. З огляду на викладене, касаційний суд доходить висновку про відкриття касаційного провадження та витребування матеріалів справи.

10. Керуючись статтями 390, 394, 395 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду

УХВАЛИВ:

Поновити ОСОБА_1 строк на касаційне оскарження рішення Печерського районного суду міста Києва від 20 листопада 2025 року та постанову Київського апеляційного суду від 10 вересня 2026 року.

Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Печерського районного суду міста Києва від 20 листопада 2025 року та постанову Київського апеляційного суду від 10 вересня 2026 року.

Витребувати з Печерського районного суду міста Києва матеріали цивільної справи № 757/23156/25-ц.

Роз`яснити учасникам справиправо подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк, який не може перевищувати п`ятнадцяти днів з дня вручення цієї ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.

Судді А. А. Калараш

Є. В. Петров

В. В. Пророк

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
10.09.2026 Постанова № 139867907 Київський апеляційний суд
02.06.2026 Ухвала № 137080160 Київський апеляційний суд
02.06.2026 Ухвала № 137080158 Київський апеляційний суд
28.05.2026 Ухвала № 136955550 без тексту Київський апеляційний суд
28.05.2026 Ухвала № 136955548 без тексту Київський апеляційний суд
20.11.2025 Рішення № 136188961 без тексту Печерський районний суд міста Києва
20.11.2025 Рішення № 136188959 без тексту Печерський районний суд міста Києва
11.09.2025 Ухвала № 130289412 без тексту Печерський районний суд міста Києва
10.06.2025 Ухвала № 128128713 без тексту Печерський районний суд міста Києва
27.05.2025 Ухвала № 127841776 без тексту Печерський районний суд міста Києва