У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
м. Вінниця
10 листопада 2026 р. Справа № 120/16978/26
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Крапівницька Н.Л., розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом Військової частини НОМЕР_1
до Могилів-Подільського відділу державної виконавчої служби у Могилів-Подільському районі Вінницької області Хмельницького міжрегіонального управління Міністерства юстиції України
про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження
В С Т А Н О В И В :
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Військової частини НОМЕР_1 до Могилів-Подільського відділу державної виконавчої служби у Могилів-Подільському районі Вінницької області Хмельницького міжрегіонального управління Міністерства юстиції України про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 08.10.2026 № 82130390.
Відповідно до частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи подано позов у строк, установлений законом, а якщо позов подано з пропущенням установленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними.
Перевіривши матеріали позовної заяви, суд встановив, що її подано без додержання вимог КАС України з огляду на таке.
Предметом оскарження у цій справі є постанова державного виконавця Могилів-Подільського відділу державної виконавчої служби у Могилів-Подільському районі Вінницької області від 08.10.2026 про відкриття виконавчого провадження № 82130390.
Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця визначені статтею 287 КАС України.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 287 КАС України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач пов`язує свою обізнаність про відкриття виконавчого провадження з надходженням 20.10.2026 кореспонденції органу державної виконавчої служби за вхідним № 1605/4954.
На долученій до позовної заяви вимозі державного виконавця міститься відмітка із зазначенням військової частини, дати 20.10.2026 та відповідного реєстраційного номера.
Водночас зазначена відмітка стосується реєстрації вимоги державного виконавця та сама по собі не дає можливості однозначно встановити дату отримання позивачем саме оскаржуваної постанови про відкриття виконавчого провадження.
Разом із тим, навіть якщо виходити із зазначеної позивачем дати обізнаності про відкриття виконавчого провадження - 20.10.2026, останнім днем установленого законом десятиденного строку звернення до суду було 30.10.2026.
Натомість позовну заяву подано через підсистему «Електронний суд» 04.11.2026, тобто поза межами встановленого законом строку.
Разом із позовною заявою позивач подав заяву про поновлення строку звернення до суду, яку обґрунтовує виконанням військовою частиною бойових завдань у Донецькій області, дією воєнного стану та проведенням заходів щодо переформування військової частини.
Відповідно до частини першої статті 121 КАС України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Суд враховує, що запровадження воєнного стану та виконання військовою частиною завдань із забезпечення оборони держави можуть об`єктивно впливати на можливість своєчасного вчинення процесуальних дій.
Водночас такі обставини підлягають оцінці з урахуванням їх конкретного впливу на можливість звернення до суду у визначений законом строк.
Однак у поданій заяві позивач не конкретизував, які саме обставини перешкоджали йому звернутися до суду в період із 21.10.2026 по 30.10.2026, не навів пояснень щодо причинного зв`язку між виконанням бойових завдань, переформуванням військової частини та неможливістю своєчасного подання позовної заяви.
Також позивачем не надано доказів на підтвердження існування об`єктивних і непереборних перешкод для звернення до суду протягом установленого законом строку.
Отже, наведені у заяві обставини без їх належної конкретизації та документального підтвердження не дають суду підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними.
Згідно з частиною першою статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, якщо підстави, вказані нею у заяві про поновлення строку звернення до адміністративного суду, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право вказати інші підстави для поновлення строку.
Таким чином, позивачу необхідно подати обґрунтовану заяву про поновлення строку звернення до суду із зазначенням інших підстав для його поновлення та доказів на їх підтвердження, а також надати докази, які дають можливість встановити дату отримання оскаржуваної постанови або дату, коли позивач дізнався про її прийняття.
Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з частиною першою статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
За подання до адміністративного суду юридичною особою адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить один розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2026 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2026 встановлено в розмірі 3328 грн.
Відповідно до частини третьої статті 4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів в електронній формі застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Таким чином, за подання цього позову в електронній формі належить сплатити судовий збір у розмірі 2662,40 грн (3328 грн Ч 0,8).
Разом із тим позивачем не долучено до позовної заяви документа про сплату судового збору в установленому законом розмірі, а також документів, які підтверджують наявність передбачених законом підстав для звільнення від його сплати.
Сам по собі статус позивача як військової частини не є безумовною підставою для звільнення від сплати судового збору.
Відтак позивачу необхідно надати документ про сплату судового збору в розмірі 2662,40 грн або документи, які підтверджують наявність законних підстав для звільнення від його сплати. Реквізити: отримувач коштів: ГУК у Він. обл./м.Вінниця/22030101, ЄДРПОУ 37979858, Банк одержувач: Казначейство України (ЕАП), р/р [рахунок приховано], призначення платежу: судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Вінницький окружний адміністративний суд.
З огляду на викладене, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення встановлених недоліків.
За правилами, визначеними частиною 1 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини 2 статті 169 КАС України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 169, 248, 256 КАС України, -
У Х В А Л И В :
1. Позовну заяву Військової частини НОМЕР_1 до Могилів-Подільського відділу державної виконавчої служби у Могилів-Подільському районі Вінницької області Хмельницького міжрегіонального управління Міністерства юстиції України про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження залишити без руху.
2. Запропонувати позивачу у 10 денний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки позовної заяви, зазначені в мотивувальній частині ухвали суду.
3. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Суддя Крапівницька Н.Л.