Судові рішення

Ухвала № 141362340 у справі № 420/33572/26 від 10.11.2026

Ухвала від 10.11.2026 в адміністративній справі № 420/33572/26 (категорія «Організації господарської діяльності»). Суд: Одеський окружний адміністративний суд, суддя Скупінська О.В.

Справа№ 420/33572/26
СудОдеський окружний адміністративний суд
СуддяСкупінська О.В.
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваАдміністративне
КатегоріяОрганізації господарської діяльності
Дата ухвалення10.11.2026
Надійшло до реєстру11.11.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/141362340

Сторони-компанії

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

Справа № 420/33572/26

У Х В А Л А

10 листопада 2026 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Скупінська О.В., розглянувши матеріали позовної заяви Південного офісу Держаудитслужби (65012, м. Одеса, вул. Канатна, буд. 83, код ЄДРПОУ 40477150) до Комунального некомерційного підприємства «КОНСУЛЬТАТИВНО ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР №20» Одеської міської ради (65114, м. Одеса, вул. Левітана, буд. 62, код ЄДРПОУ 02774562) про визнання протиправними дії та зобов`язання вчинити певні дії

В С Т А Н О В И В :

До Одеського окружного адміністративного суду 22.10.2026 надійшла позовна заява представника Південного офісу Держаудитслужби до Комунального некомерційного підприємства «КОНСУЛЬТАТИВНО ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР №20» Одеської міської ради, в якій позивач просить суд:

1. Визнати протиправною бездіяльність Комунального некомерційного підприємства «Консультативно-діагностичний центр № 20» Одеської міської ради, яка полягає у невиконані пунктів 1, 2, 4 вимоги Південного офісу Держаудитслужби від 19.06.2026 № 151504-14/2327-2026 щодо усунення виявлених порушень;

2. Зобов`язати Комунальне некомерційне підприємство «Консультативно діагностичний центр № 20» Одеської міської ради вчинити дії щодо виконання пунктів 1, 2 вимоги Південного офісу Держаудитслужби від 19.06.2026 № 151504 14/2327-2026 щодо усунення виявлених порушень;

3. Стягнути з Комунального некомерційного підприємства «Консультативно діагностичний центр № 20» Одеської міської ради до місцевого бюджету Одеської міської територіальної громади кошти у сумі 67 527,31 грн (шістдесят сім тисяч п`ятсот двадцять сім гривень 31 копійка).

В обгрунтування позовних вимог вказали, що відповідно до Положення про Південний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Державної аудиторської служби України від 02 червня 2016 року №23 «Про затвердження Положень про офіси Держаудитслужби та їх підрозділи», Південний офіс Держаудитслужби підпорядковується Державній аудиторській службі України та є її міжрегіональним територіальним органом. Підпунктом 2 пункту 4 Положення №23 Південний офіс Держаудитслужби відповідно до покладених на нього завдань реалізує державний фінансовий контроль через здійснення, зокрема, інспектування (ревізій). Ревізія окремих питань фінансово-господарської діяльності КНП «КДЦ №20» ОМР за період з 01.01.2023 по 31.03.2026 проведена на виконання пункту 1.2.2 Плану проведення заходів державного фінансового контролю Південного офісу Держаудитслужби на ІІ квартал 2026 року у період з 09.04.2026 по 05.06.2026. За результатами контрольного заходу складений акт від 11.06.2026 № 151504-11/134, який підписано без заперечень. відповідності до пункту 46 Порядку № 550, Південний офіс Держаудитслужби листом від 19.06.2026 №151504-14/2327-2026 на адресу Підприємства направив вимогу щодо усунення виявлених порушень. Вичерпну нформацію про вжиті заходи з усунення порушень разом із завіреними копіями первинних, розпорядчих та інших документів щодо відшкодування порушення Підприємству необхідно надати до Південного офісу Держаудитслужби не пізніше 01 серпня 2026 року. Листом від 03.09.2026 №151504-14/3441-2026 до КНП «КДЦ №20» ОМР направлено нагадування про усунення виявлених порушень. Проте станом на 07.09.2026 не виконано пункти 1, 2, 4 Вимоги на загальну суму 2 893 780,60 грн.

За приписами пунктів 3, 5 та 6 частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Ухвалою судді від 27.10.2026 постановлено позовну заяву залишити без руху, встановивши 10-денний строк для усунення недоліків, шляхом надання до суду заяви/клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду з заявленими вимогами та доказами, з зазначенням обставин, які перешкоджали своєчасному зверненню до суду.

02.11.2026 від представника позивача надійшла заява (вх. №ЕС/125964/26) в якій зазначено, що вимогою Південного офісу Держаудитслужби від 19.06.2026 №151504-14/2327-2026 встановлено строк зворотного інформування для відповідача, який повинен був надати вичерпну інформацію про вжиті заходи з усунення порушень із завіреними копіями первинних, розпорядчих та інших документів, що підтверджують усунення порушень, до 01.08.2026 на адресу Південного офісу Держаудитслужби. Проте Комунальним некомерційним підприємством «Консультативно-діагностичний центр №20» не виконано зазначені вимоги у визначений строк. З огляду на невиконання відповідачем Вимоги у встановлений строк, підстави для звернення до суду з цим позовом виникли у позивача на наступний день після закінчення строку на добровільне виконання, а саме - 02.08.2026. Саме з цієї дати починається обчислення тримісячного строку на звернення до суду, що свідчить про дотримання тримісячного строку.

Розглянувши подану заяву з урахуванням наведених пояснень, суддя приходить до наступного.

Відповідно до частини першої статті 122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до абзацу 2 частини другої статті 122 КАС України (у редакції станом на день подання позову), для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб`єкту владних повноважень право на пред`явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень.

Наведена норма чітко встановлює момент початку перебігу строку для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень саме з дня виникнення підстав, які наділяють його правом на подання визначених законом позовних вимог. Такими підставами слід уважати об`єктивно визначені обставини, за наявності яких суб`єкт владних повноважень усвідомлює або повинен усвідомлювати факт порушення публічного інтересу, на захист якого спрямований відповідний адміністративний позов. При цьому слід виходити з того, що строк звернення до суду не може визначатися на розсуд суб`єкта владних повноважень чи пов`язуватися з будь-якими суб`єктивними чинниками, такими як момент прийняття внутрішніх рішень чи отримання додаткових роз`яснень.

Таким чином, законодавець передбачив об`єктивний критерій для обчислення строку звернення до адміністративного суду, який забезпечує належну реалізацію принципів юридичної визначеності, стабільності правовідносин та оперативності у вирішенні публічно-правових спорів. Недотримання цього строку позбавляє суб`єкта владних повноважень можливості реалізувати своє право на судовий захист, якщо не буде встановлено наявності поважних причин для його поновлення. Вказане забезпечує збалансованість інтересів суб`єктів владних повноважень та інших учасників адміністративного процесу, сприяє дисциплінованості та прогнозованості діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування, унеможливлює зловживання процесуальними правами та гарантує ефективний судовий захист прав і законних інтересів усіх учасників правовідносин.

При цьому, встановлюючи дату коли позивач дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, суди попередніх інстанцій виходили з таких обставин.

З позову вбачається, що у відповідності до пункту 46 Порядку № 550, Південний офіс Держаудитслужби листом від 19.06.2026 №151504-14/2327-2026 на адресу Підприємства направив вимогу щодо усунення виявлених порушень. Вичерпну інформацію про вжиті заходи з усунення порушень разом із завіреними копіями первинних, розпорядчих та інших документів щодо відшкодування порушення Підприємству необхідно надати до Південного офісу Держаудитслужби не пізніше 01 серпня 2026 року.

Листом від 03.09.2026 №151504-14/3441-2026 до КНП «КДЦ №20» ОМР направлено нагадування про усунення виявлених порушень. Проте станом на 07.09.2026 не виконано пункти 1, 2, 4 Вимоги.

Враховуючи все вищенаведене, строк звернення до суду з даним позовом щодо невиконання вимоги обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб`єкту владних повноважень право на пред`явлення передбачених законом вимог, в даному випадку строк починає обчислюватися з наступного дня після закінчення строку виконання встановленого у вимозі від 19.06.2026 №151504-14/2327-2026, тобто з 01.08.2026.

Відтак звернувшись до суду з вказаним позовом 21.10.2026 (шляхом формування документу в системі «Електронний суд»), позивачем дотримано строк звернення до суду.

Ознайомившись з доводами отриманої позовної заяви з урахуванням заяви від 02.11.2026, суддя дійшов висновку, що позовна заява відповідає вимогам ст.ст. 160, 161 КАС України.

Зазначений спір підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства та підсудний Одеському окружному адміністративному суду.

Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви відповідно до ст. 169 КАС України, а також підстави для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлені ст. 170 КАС України - відсутні.

Частиною 1 статті 12 КАС України передбачено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Згідно ч.1 ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.

Відповідно до п.10 ч.6 ст.12 КАС України справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.

Згідно ч.5 ст.262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Відповідно до ч.7 ст.262 КАС України клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.

Отже, дана справа підлягає розгляду у порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

Керуючись ст.ст. 12, 122, 160, 161, 171, 241-243, 248, 257-258, 263, 295 КАС України, суддя

У Х В А Л И В:

Прийняти до розгляду позовну заяву Південного офісу Держаудитслужби.

Відкрити провадження у адміністративній справі за позовною заявою Південного офісу Держаудитслужби до Комунального некомерційного підприємства «КОНСУЛЬТАТИВНО ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР №20» Одеської міської ради про визнання протиправними дії та зобов`язання вчинити певні дії.

Розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

Справа буде розглянута судом на підставі ст.262 КАС України у межах строків, визначених ст.258 КАС України та з урахуванням встановлених сторонам строків для подання заяв по суті справи.

Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі. Відзив подається до суду разом із документами, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

Відповідно до ч.4 ст.159 КАС України, неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Суд зазначає, що у випадку направлення до суду, у встановлених КАС України випадках заяв по суті справи з доказами по справі, шляхом направлення їх засобами поштового зв`язку, необхідно повідомити суд на його електрону адресу, телефон, факс про надіслання відповідних заяв засобами поштового зв`язку.

У разі неотримання судом відповідних заяв та доказів з урахуванням встановлених нормативів строків пересилання поштових відправлень та відсутності повідомлень іншими засобами зв`язку, суд буде вирішувати питання про подальший розгляд справи у встановлені в ухвалі суду строки.

Веб-адреса сторінки Одеського окружного адміністративного суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://adm.od.court.gov.ua/sud1570/.

Копію ухвали направити сторонам у справі, разом з інформацією про їхні процесуальні права та обов`язки.

Справа розглядатиметься суддею одноособово.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя Олена СКУПІНСЬКА

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
27.10.2026 Ухвала № 140958332 без тексту Одеський окружний адміністративний суд

Стежити за судами компанії

Лист на пошту, щойно в реєстрі зʼявиться нове рішення зі стороною ЄДРПОУ 02774562. Одна компанія щотижня безкоштовно, до 50 компаній щоденно на платному тарифі.

Підключити моніторинг