ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
09 листопада 2026 року
м. Хмельницький
Справа № 686/6558/26
Провадження № 22-ц/820/2712/26
Хмельницький апеляційний суд у складі
колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
Янчук Т.О. (суддя-доповідач),
Грох Л.М., Ярмолюка О.І.,
вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 16 вересня 2026 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Споживчий центр» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
в с т а н о в и в:
Рішенням Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 16 вересня 2026 року позов задоволено частково.
Стягнуто з ОСОБА_1 на користь ТОВ «Споживчий центр» заборгованість за Кредитним договором №20.05.2024-100001199 від 20.05.2024 у розмірі 22240 грн., з яких: 8000,00 грн. тіло кредиту; 13440 грн. проценти за кредитом; 800 грн. комісія. та судовий збір у розмірі 2256, 55 грн.
В решті позову відмовлено.
Не погодившись з таким судовим рішенням, ОСОБА_1 21 жовтня 2026 року подала апеляційну скаргу.
Одночасно з апеляційною скаргою, апелянт звернулася з клопотанням про поновлення строку на апеляційне оскарження з наведених у ньому підстав.
Відповідно до ст.354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Частиною 3 ст 354 ЦПК України передбачено, що строк на апеляційне оскарження може бути поновлений у разі його пропуску з інших поважних причин.
Із матеріалів справи вбачається, що повний текст рішення складено 16 вересня 2026 року, тому останній день подання апеляційної скарги на вказане рішення є 16 жовтня 2026 року.
Однак, доказів отримання апелянтом копії рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 16 вересня 2026 року матеріали справи не містять.
Апеляційну скаргу направлено до Хмельницького апеляційного суду 21 жовтня 2026 року.
З метою доступу до правосуддя, строк на апеляційне оскарження рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 16 вересня 2026 року слід поновити.
Апеляційна скарга оформлена відповідно до вимог ст. 356 ЦПК України.
Підстави для відмови у відкритті апеляційного провадження та повернення апеляційної скарги відсутні.
Керуючись ст.ст. 354, 356, 359, 360, 389 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Клопотання ОСОБА_1 на про поновлення строку на апеляційне оскарження задовольнити.
Поновити ОСОБА_1 строк на апеляційне оскарження рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 16 вересня 2026 року.
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 16 вересня 2026 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Споживчий центр» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Учасники справи мають право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі в строк до 15 грудня 2026 року. До відзиву додаються докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи. Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Судді: Т.О. Янчук
Л.М. Грох
О.І. Ярмолюк