Судові рішення

Ухвала № 141369341 у справі № 377/1273/26 від 09.11.2026

Ухвала від 09.11.2026 у цивільній справі № 377/1273/26 (категорія «Справи у спорах, що виникають із житлових відносин»). Суд: Славутицький міський суд Київської області, суддя Бабич Н. С.

Справа№ 377/1273/26
СудСлавутицький міський суд Київської області
СуддяБабич Н. С.
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваЦивільне
КатегоріяСправи у спорах, що виникають із житлових відносин
Дата ухвалення09.11.2026
Надійшло до реєстру11.11.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/141369341

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

У Х В А Л А

Справа №377/1273/26

Провадження №2/377/949/26

09 листопада 2026 року Славутицький міський суд Київської області у складі судді Бабич Н.С., без повідомлення учасників справи, розглянувши клопотання відповідача Комунального підприємства «Славутич - Водоканал» Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області про продовження процесуального строку для подання відзиву на позовну заяву у справі за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Славутич - Водоканал» Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області про захист прав споживача, визнання неправомірними дій щодо нарахування плати за послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення та зобов`язання здійснити перерахунок,

В С Т А Н О В И В:

06 листопада 2026 року до суду в системі «Електронний суд» надійшло клопотання відповідача Комунального підприємства «Славутич - Водоканал» Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області про продовження процесуального строку для подання відзиву на позовну заяву у справі за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Славутич - Водоканал» Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області про захист прав споживача, визнання неправомірними дій щодо нарахування плати за послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення та зобов`язання здійснити перерахунок. Посилаючись на статті 43, 124,127,178 ЦПК України, позивач КП «Славутич - Водоканал» Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області в особі представника Джалаляна К.В. просить визнати причину пропуску строку для підготовки відзиву на позовну заяву поважними. Продовжити Комунальному підприємству «Славутич - Водоканал» Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області встановлений ухвалою суду від 20 жовтня 2026 року процесуальний строк для подання відзиву на позовну заяву ОСОБА_1 у справі № 377/1273/26 (провадження №2/377/949/26) строком на п`ять днів.

Дослідивши клопотання відповідача та матеріали цивільної справи, необхідні для його вирішення, суд дійшов таких висновків.

У вересні 2026 року позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до КП «Славутич-Водоканал», в якому, просила суд:

- визнати неправомірними дії КП «Славутич - Водоканал» щодо нарахування ОСОБА_1 плати за послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення за період з 09 січня 2024 року по 09 січня 2026 року в частині нарахувань, які не відповідають фактичним показникам засобів обліку та не підтверджені належним документальним розрахунком;

- зобов`язати КП «Славутич-Водоканал» здійснити повний перерахунок плати за послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення за період з 09 січня 2024 року по 09 січня 2026 року з урахуванням фактичних показників квартирних засобів обліку та вимог чинного законодавства;

- зобов`язати КП «Славутич-Водоканал» виключити з особового рахунку ОСОБА_1 суму заборгованості, нараховану без належного підтвердження, за результатами проведеного перерахунку;

- зобов`язати КП «Славутич-Водоканал» надати ОСОБА_1 детальний помісячний розрахунок нарахувань за період з 09 січня 2024 року по 09 січня 2026 року із зазначенням: показників засобів обліку, обсягів споживання, розміру кожного нарахування, правових підстав здійснення відповідного нарахування;

- стягнути з КП «Славутич-Водоканал» понесені судові витрати.

Ухвалою судді від 20 жовтня 2026 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання на 18 листопада 2026 року. Встановлено відповідачу для подання відзиву на позов строк п`ятнадцять днів з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі. Роз`яснено наслідки ненадання відповідачем відзиву в установлений судом строк без поважних причин.

Частиною 1 статті 178 ЦПК України передбачено, що у відзиві відповідач викладає заперечення проти позову.

Відповідно до частини 7 цієї статті відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі.

За правилом частини 1 статті 120 ЦПК України строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.

Частиною 2 статті 127 ЦПК України визначено, що встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

За правилом частини 3 статті 127 ЦПК України, якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку, встановленого законом, розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, без повідомлення учасників справи.

Зі змісту ухвали про відкриття провадження у справі від 20 жовтня 2026 року вбачається, що для подання відповідачем відзиву на позов встановлено строк п`ятнадцять днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

З довідки про доставку електронного листа через підсистему «Електронний суд» видно, що ухвала про відкриття провадження у справі від 20 жовтня 2026 року доставлена до електронного кабінету відповідача 22.10.2026 о 18:14:15, а судова повістка 23.10.2026 о 14:13:16.

Згідно з пунктом 5 частини 6 статті 272 ЦПК України, якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.

Таким чином, ухвалу про відкриття провадження у справі відповідач отримав 23 жовтня 2026 року, а отже останнім днем для подання відзиву на позовну заяву є 07 листопада 2026 року, яке припадає на суботу та є вихідним днем.

Частиною 3 статті 124 ЦПК України передбачено, якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.

Отже, останнім днем для подання відповідачем відзиву на позовну заяву є перший робочий день після вихідних днів 07 та 08 листопада 2026 року, 09 листопада 2026 року

З клопотанням про продовження процесуального строку для подання відзиву на позовну заяву відповідач Комунальне підприємство «Славутич - Водоканал» Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області звернувся до суду через систему «Електронний суд» 06 листопада 2026 року, просить продовжити процесуальний строк, встановлений судом для подання відзиву на позовну заяву, на п`ять днів.

За таких обставин суд вважає за можливе продовжити відповідачу Комунальному підприємству «Славутич - Водоканал» Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області процесуальний строк для подання відзиву на позовну заяву на п`ять днів з дня отримання копії цієї ухвали, у зв`язку з чим клопотання відповідача про продовження строку для подання відзиву підлягає задоволенню.

Згідно з частиною другою статті 258 ЦПК України процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.

Керуючись статтями 120,127, 178, 258, 260 ЦПК України, суд

П О С Т А Н О В И В :

Приєднати до матеріалів цивільної справи клопотання відповідача Комунального підприємства «Славутич - Водоканал» Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області про продовження процесуального строку для подання відзиву.

Клопотання відповідача Комунального підприємства «Славутич - Водоканал» Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області про продовження процесуального строку для подання відзиву задовольнити.

Продовжити відповідачу Комунальному підприємству «Славутич - Водоканал» Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області процесуальний строк для подання відзиву на позовну заяву, встановлений ухвалою судді від 20 жовтня 2026 року, на п`ять днів з дня отримання відповідачем копії цієї ухвали.

Копію ухвали направити учасникам справи до відома.

Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала складена та підписана 09 листопада 2026 року.

Суддя Н. С. Бабич

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
20.10.2026 Ухвала № 140818130 без тексту Славутицький міський суд Київської області