Судові рішення

Ухвала № 141371067 у справі № 361/6566/24 від 09.11.2026

Ухвала від 09.11.2026 у цивільній справі № 361/6566/24 (категорія «Завданої внаслідок ДТП»). Суд: Київський апеляційний суд, суддя Поливач Любов Дмитрівна.

Справа№ 361/6566/24
СудКиївський апеляційний суд
СуддяПоливач Любов Дмитрівна
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваЦивільне
КатегоріяЗавданої внаслідок ДТП
Дата ухвалення09.11.2026
Надійшло до реєстру11.11.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/141371067

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

Унікальний номер справи 361/6566/24

Номер апеляційного провадження 22-ц/824/15143/2026

Головуючий у суді першої інстанції Н. В. Писанець

Суддя - доповідач у суді апеляційної інстанції Л. Д. Поливач

У Х В А Л А

09 листопада 2026 року м. Київ

Київський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ Поливач Л. Д. (суддя - доповідач), Стрижеуса А. М., Шкоріної О. І., розглянув заяву Державного підприємства «Ліси України» про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду та вирішив питання про відкриття апеляційного провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Державного підприємства «Ліси України» про відшкодування моральної та матеріальної шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, за апеляційною скаргою Державного підприємства «Ліси України», поданою представником Семком Володимиром Юрійовичем, на рішення Броварського міськрайонного суду Київської області від 11 травня 2026 року,

в с т а н о в и в

Рішенням Броварського міськрайонного суду Київської області від 11 травня 2026 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено частково.

Не погоджуючись з рішенням суду ДП «Ліси України» через свого представника Семка В. Ю. 06.08.2026 подало апеляційну скаргу в електронній формі з пропуском строку, встановленого ст. 354 ЦПК України, який просить поновити, вказуючи на те, що такий строк було пропущено з поважних причин.

Так, відповідно до вимог ч. 1 ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 354 ЦПК України учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу (ч. 3 ст. 354 ЦПК України).

Як вбачається із матеріалів справи, 11 травня 2026 року за результатами розгляду справи по суті спору судом було оголошено вступну та резолютивну частини рішення. Повне рішення Броварського міськрайонного суду Київської області від 11 травня 2026 року не містить відомостей про дату його складення.

Відтак, з урахуванням вимог ст. 354 ЦПК України, строк на апеляційне оскарження рішення суду, у даному випадку, слід відраховувати з дня його складення, тобто з 11.05.2026.

Таким чином, останнім днем на подання апеляційної скарги на рішення суду від 11.05.2026 у межах строку, встановленого ч. 1 ст. 354 ЦПК України, є 10.06.2026.

У матеріалах справи відсутні докази направлення повного рішення відповідачу або його представнику. Разом з тим, ДП «Ліси України» додано до апеляційної скарги докази отримання відповідачем копії оскаржуваного рішення суду 09.07.2026.

Апеляційну скаргу до суду відповідачем подано 06.08.2026, тобто у строк, визначений п. 1 ч. 2 ст. 354 ЦПК України.

Зважаючи на викладені обставини, суд вважає, що строк на апеляційне оскарження судового рішення пропущено особою, яка подала апеляційну скаргу з поважних причин, апеляційний суд вважає за можливе його поновити та задовольняє заяву ДП «Ліси України» про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення Броварського міськрайонного суду Київської області від 11 травня 2026 року.

Апеляційна скарга відповідає вимогам щодо форми та змісту, встановленим статтею 356 ЦПК України, подана уповноваженою особою. Перешкод для відкриття апеляційного провадження у справі судом апеляційної інстанції не встановлено.

Відповідно до вимог статті 359 ЦПК України про відкриття апеляційного провадження у справі суд апеляційної інстанції постановляє ухвалу, зазначає строк для подання учасниками справи відзиву на апеляційну скаргу.

Керуючись статтями 354, 355, 356, 359, 360, 361 ЦПК України, суд

у х в а л и в :

Задовольнити заяву Державного підприємства «Ліси України» про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення Броварського міськрайонного суду Київської області від 11 травня 2026 року.

Поновити Державному підприємству «Ліси України» пропущений строк на апеляційне оскарження рішення Броварського міськрайонного суду Київської області від 11 травня 2026 року.

Відкрити апеляційне провадження у справі за апеляційною скаргою Державного підприємства «Ліси України», поданою представником Семком Володимиром Юрійовичем, на рішення Броварського міськрайонного суду Київської області від 11 травня 2026 року.

Копію ухвали про відкриття апеляційного провадження разом з копією апеляційної скарги та доданих до неї матеріалів надіслати учасникам справи.

Роз`яснити учасникам справи право подати до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали та апеляційної скарги відзив на апеляційну скаргу у письмовій формі та докази його надсилання (надання) іншим учасникам справи, з урахуванням вимог статті 360 ЦПК України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями, оскарженню у касаційному порядку не підлягає.

Судді Л. Д. Поливач

А. М. Стрижеус

О. І. Шкоріна

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
09.11.2026 Ухвала № 141371071 Київський апеляційний суд
09.11.2026 Ухвала № 141371069 Київський апеляційний суд
09.11.2026 Ухвала № 141371065 Київський апеляційний суд
25.09.2026 Рішення № 140075723 Броварський міськрайонний суд Київської області
11.05.2026 Рішення № 138071308 без тексту Броварський міськрайонний суд Київської області
11.05.2026 Рішення № 136410172 без тексту Броварський міськрайонний суд Київської області
16.10.2025 Ухвала № 131074750 без тексту Броварський міськрайонний суд Київської області
03.07.2025 Ухвала № 128631987 без тексту Броварський міськрайонний суд Київської області
08.07.2024 Ухвала № 120231685 без тексту Броварський міськрайонний суд Київської області