Унікальний номер справи 761/8025/14-ц
Номер апеляційного провадження 22-ц/824/18801/2026
Головуючий у суді першої інстанції Т. В. Левицька
Суддя - доповідач у суді апеляційної інстанції Л. Д. Поливач
У Х В А Л А
10 листопада 2026 року м. Київ
Київський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ Поливач Л. Д. (суддя - доповідач), Стрижеуса А. М., Шкоріної О. І., розглянув заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «СВІТ ФІНАНСІВ» про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду та вирішив питання про відкриття апеляційного провадження у справі за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «СВІТ ФІНАНСІВ» про заміну сторони виконавчого провадження у цивільній справі за позовом Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Надра» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за договором кредиту, за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «СВІТ ФІНАНСІВ» на ухвалу Шевченківського районного суду м. Києва від 07 квітня 2026 року,
у с т а н о в и в
Ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 07 квітня 2026 року відмовлено ТОВ «СВІТ ФІНАНСІВ» у задволенні заяви про заміну сторони виконавчого провадження.
Не погоджуючись з ухвалою суду ТОВ «СВІТ ФІНАНСІВ» подало апеляційну скаргу у паперовій формі з пропуском строку, встановленого ст. 354 ЦПК України, який просить поновити посилаючись на те, що такий строк було пропущено з підстав вручення заявнику копії оскаржуваної ухвали лише 05.10.2026.
Так, відповідно до вимог ч. 1 ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 354 ЦПК України учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу (ч. 3 ст. 354 ЦПК України).
Як вбачається із матеріалів справи, 07 квітня 2026 року за результатами розгляду заяви про заміну сторони виконавчого провадження судом було постановлено ухвалу. З урахуванням вимог ч. 1 ст. 354 ЦПК України строк на апеляційне оскарження ухвали суду від 07.04.2026 обчислюється з дня її складення, тобто з 07.04.2026.
Таким чином, останнім днем на подання апеляційної скарги на ухвалу суду від 07.04.2026 у межах строку, встановленого ч. 1 ст. 354 ЦПК України, є 22 квітня 2026 року.
Однак, згідно довідки про доставку електронного документа, копія ухвали Шевченківського районного суду м. Києва від 07 квітня 2026 року доставлена до електронного кабінета ТОВ «СВІТ ФІНАНСІВ» лише 05.10.2026. Доказів вручення заявнику або його представнику копії оскаржуваної ухвали суду до 05.10.2026 матеріали справи не містять.
Апеляційну скаргу на ухвалу суду подано ТОВ «СВІТ ФІНАНСІВ» 12.10.2026, тобто у строк, встановлений п. 2 ч. 2 ст. 354 ЦПК України.
Зважаючи на встановлені обставини, суд вважає, що строк на апеляційне оскарження ухвали суду пропущено особою, яка подала апеляційну скаргу з поважних причин, апеляційний суд вважає за можливе його поновити та задовольняє заяву ТОВ «СВІТ ФІНАНСІВ» про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали Шевченківського районного суду м. Києва від 07 квітня 2026 року.
Апеляційна скарга відповідає вимогам щодо форми та змісту, встановленим статтею 356 ЦПК України, подана ТОВ «СВІТ ФІНАНСІВ». Перешкод для відкриття апеляційного провадження у справі судом апеляційної інстанції не встановлено.
Відповідно до вимог статті 359 ЦПК України про відкриття апеляційного провадження у справі суд апеляційної інстанції постановляє ухвалу, зазначає строк для подання учасниками справи відзиву на апеляційну скаргу.
Керуючись статтями 354, 355, 356, 359, 360, 361 ЦПК України, суд
у х в а л и в :
Задовольнити заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «СВІТ ФІНАНСІВ» на апеляційне оскарження ухвали Шевченківського районного суду м. Києва від 07 квітня 2026 року.
Поновити Товариству з обмеженою відповідальністю «СВІТ ФІНАНСІВ» пропущений строк на апеляційне оскарження ухвали Шевченківського районного суду м. Києва від 07 квітня 2026 року.
Відкрити апеляційне провадження у справі за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «СВІТ ФІНАНСІВ» на ухвалу Шевченківського районного суду м. Києва від 07 квітня 2026 року.
Копію ухвали про відкриття апеляційного провадження разом з копією апеляційної скарги та доданих до неї матеріалів надіслати учасникам справи.
Роз`яснити учасникам справи право подати до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали та апеляційної скарги відзив на апеляційну скаргу у письмовій формі та докази його надсилання (надання) іншим учасникам справи, з урахуванням вимог статті 360 ЦПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями, оскарженню у касаційному порядку не підлягає.
Судді Л. Д. Поливач
А. М. Стрижеус
О. І. Шкоріна