Справа № 549/422/26
Провадження № 2/549/322/26
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 листопада 2026 року
Чорнухинський районний суд Полтавської області у складі:
головуючого судді Василюк Т.М.
з участю секретаря судового засідання Давиденко Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у порядку спрощеного провадження цивільну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Фінпром Маркет» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
в с т а н о в и л а:
У провадженні Чорнухинського районного суду Полтавської області перебуває цивільна справа за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Фінпром Маркет» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Ухвалою суду від 12 жовтня 2026 року було відкрито провадження у справі, розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін призначено на 11год. 00 хв. 09 листопада 2026 року, надано відповідачу строк на подання відзиву на позов - 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження по справі.
Ухвалу про відкриття провадження у справі було вручено відповідачу 20 жовтня 2026 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням, тобто строк для подачі відзиву закінчився 04 листопада 2026 року.
Представник відповідач 09 листопада 2026 року через «Електронний суд» подав до суду клопотання про відкладення судового засідання та надання додаткового строку для подання відзиву на позов посилаючись на те що, ним було укладено з відповідачем договір про надання правничої допомоги 05.11.2026.
Приписамист.120 ЦПК України визначено, що строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.
Відповідностатті 121 ЦПК Українисуд має встановлювати розумні строки для вчинення процесуальних дій. Строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню цивільного судочинства.
Відповідно дост.178 ЦПК України відзив подається у строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Згідност.126 ЦПК України право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом.
Згідно з ч.2 ст.127 ЦПК України визначено, що встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку чи з ініціативи суду.
Відповідно до ч. 4 ст.127ЦПК України одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути вчинена процесуальна дія (подана заява, скарга, документи тощо), щодо якої пропущено строк.
Представником відповідача разом з клопотанням про надання додаткового строку відзив на позовну заяву не наданий, а тому суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні клопотання.
Суд наголошує, що ухвалу про відкриття провадження у справі було вручено відповідачу 20 жовтня 2026 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням, тобто строк для подачі відзиву закінчився 04 листопада 2026 року.
Укладання договору про правничу допомогу після закінчення строку для подання відзиву не є поважними причинами пропуску строку для подачі відзиву.
Отже, представником відповідача подано клопотання про надання додаткового строку для подання відзиву на позов після його закінчення, тобто з порушенням вимог ч. 7ст. 178 ЦПК України, а тому суд не вбачає підстав для задоволення клопотання відповідача про надання додаткового строку для подання відзиву на позовну заяву.
Керуючись ст. 127 ЦПК України, -
у х в а л и л а:
У задоволенні клопотання представника відповідача Попова В.Ю. про надання додаткового строку на подання відзиву на позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Фінпром Маркет» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором відмовити.
Роз`яснити відповідачу, що відповідно до ст.43ЦПК України він має право надавати письмові пояснення по справі.
Ухвала може бути оскаржена протягом 15 днів з дня її проголошення безпосередньо до Полтавського апеляційного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Т.М.Василюк