Судові рішення

Ухвала № 141372276 у справі № 520/3520/26 від 10.11.2026

Ухвала від 10.11.2026 в адміністративній справі № 520/3520/26 (категорія «Визначення митної вартості товару»). Суд: Другий апеляційний адміністративний суд, суддя Фоміна Л.О.

Справа№ 520/3520/26
СудДругий апеляційний адміністративний суд
СуддяФоміна Л.О.
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваАдміністративне
КатегоріяВизначення митної вартості товару
Дата ухвалення10.11.2026
Надійшло до реєстру11.11.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/141372276

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

УХВАЛА

10 листопада 2026 р. м. Харків Справа № 520/3520/26

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді Фоміної Л.О.,

Суддів Ральченка І.М. , Катунова В.В. ,

розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Вінницької митниці на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 28.09.2026 по справі № 520/3520/26

за позовом Приватного підприємства "Національні традиції"

до Вінницької митниці

про визнання протиправними та скасування рішень, карток відмови,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 28.09.2026 задоволено позов Приватного підприємства "Національні традиції" до Вінницької митниці про визнання протиправними та скасування рішень, карток відмови.

На зазначене рішення суду Вінницькою митницєю подано апеляційну скаргу.

Ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 23.10.2026 зазначена апеляційна скарга була залишена без руху та наданий строк для усунення недоліків протягом 10 днів з дня отримання копії ухвали. Згідно з довідкою про доставку електронного листа Вінницькою митницєю отримано копію ухвали про залишення апеляційної скарги без руху 23.10.2026 (19:30).

Відповідно до п. 5 ч. 6 ст. 251 КАС України якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення. Таким чином вказана ухвала вважається врученим 26.10.2026, строк для усунення недоліків закінчився 05.11.2026.

28.10.2026 апелянт подав заяву про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги.

Ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 02.11.2026 відмовлено у задоволенні клопотання Вінницької митниці про відстрочення сплати судового збору.

Згідно з ч. 5 ст. 298 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), питання про повернення апеляційної скарги суд апеляційної інстанції вирішує протягом п`яти днів з дня надходження апеляційної скарги або з дня закінчення строку на усунення недоліків.

Відповідно до ч. 2 ст. 298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, а також подана особою, яка відповідно до частини шостої статті 18 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.

Згідно з приписами п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Відповідно до ч. 6 та ч. 7 ст. 298 КАС України про повернення апеляційної скарги постановляється ухвала, яка може бути оскаржена в касаційному порядку. Копія ухвали про повернення апеляційної скарги надсилається учасникам справи у порядку, визначеному статтею 251 цього Кодексу. Скаржнику надсилається копія ухвали про повернення апеляційної скарги разом з апеляційною скаргою та доданими до скарги матеріалами. Копія апеляційної скарги залишається в суді апеляційної інстанції.

Враховуючи те, що вимоги ухвали суду від 23.10.2026 у встановлений судом строк не виконані, наявні підстави для повернення апеляційної скарги заявнику в порядку, передбаченому ч. 5 ст. 298 КАС України. При цьому, колегія суддів зазначає, що повернення апеляційної скарги без розгляду не перешкоджає повторному зверненню з апеляційною скаргою в порядку, визначеному законом.

Керуючись ст. 298 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Вінницької митниці на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 28.09.2026 по справі № 520/3520/26 за позовом Приватного підприємства "Національні традиції" до Вінницької митниці про визнання протиправними та скасування рішень, карток відмови повернути скаржнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

Головуючий суддя Л.О. Фоміна

Судді І.М. Ральченко В.В. Катунов

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
02.11.2026 Ухвала № 141127709 без тексту Другий апеляційний адміністративний суд
23.10.2026 Ухвала № 140893778 без тексту Другий апеляційний адміністративний суд
28.09.2026 Рішення № 140114521 Харківський окружний адміністративний суд
27.03.2026 Ухвала № 135216134 без тексту Харківський окружний адміністративний суд
25.02.2026 Ухвала № 134358769 без тексту Харківський окружний адміністративний суд