Судові рішення

Ухвала № 141372283 у справі № 440/9480/26 від 10.11.2026

Ухвала від 10.11.2026 в адміністративній справі № 440/9480/26 (категорія «Загальнообов’язкового державного пенсійного страхування»). Суд: Другий апеляційний адміністративний суд, суддя Фоміна Л.О.

Справа№ 440/9480/26
СудДругий апеляційний адміністративний суд
СуддяФоміна Л.О.
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваАдміністративне
КатегоріяЗагальнообов’язкового державного пенсійного страхування
Дата ухвалення10.11.2026
Надійшло до реєстру11.11.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/141372283

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

УХВАЛА

10 листопада 2026 р. м. Харків Справа № 440/9480/26

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді Фоміної Л.О.,

Суддів Ральченка І.М. , Катунова В.В. ,

розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Стандарт-Агро" на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 28.09.2026 по справі № 440/9480/26

за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Стандарт-Агро"

про відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 28.09.2026 задоволено позов Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Стандарт-Агро" про відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій.

На зазначене рішення суду Товариством з обмеженою відповідальністю "Стандарт-Агро" подано апеляційну скаргу.

Ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 23.10.2026 зазначена апеляційна скарга була залишена без руху та наданий строк для усунення недоліків протягом 10 днів з дня отримання копії ухвали. Згідно з довідкою про доставку електронного листа Товариство з обмеженою відповідальністю "Стандарт-Агро" отримало копію ухвали про залишення апеляційної скарги без руху 23.10.2026 (19:34).

Відповідно до п. 5 ч. 6 ст. 251 КАС України якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення. Таким чином вказана ухвала вважається врученим 26.10.2026, строк для усунення недоліків закінчився 05.11.26.

Згідно з ч. 5 ст. 298 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), питання про повернення апеляційної скарги суд апеляційної інстанції вирішує протягом п`яти днів з дня надходження апеляційної скарги або з дня закінчення строку на усунення недоліків.

Відповідно до ч. 2 ст. 298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, а також подана особою, яка відповідно до частини шостої статті 18 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.

Згідно з приписами п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Відповідно до ч. 6 та ч. 7 ст. 298 КАС України про повернення апеляційної скарги постановляється ухвала, яка може бути оскаржена в касаційному порядку. Копія ухвали про повернення апеляційної скарги надсилається учасникам справи у порядку, визначеному статтею 251 цього Кодексу. Скаржнику надсилається копія ухвали про повернення апеляційної скарги разом з апеляційною скаргою та доданими до скарги матеріалами. Копія апеляційної скарги залишається в суді апеляційної інстанції.

Враховуючи те, що вимоги ухвали суду від 23.10.2026 у встановлений судом строк не виконані, наявні підстави для повернення апеляційної скарги заявнику в порядку, передбаченому ч. 5 ст. 298 КАС України. При цьому, колегія суддів зазначає, що повернення апеляційної скарги без розгляду не перешкоджає повторному зверненню з апеляційною скаргою в порядку, визначеному законом.

Керуючись ст. 298 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Стандарт-Агро" на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 28.09.2026 по справі № 440/9480/26 за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Стандарт-Агро" про відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій повернути скаржнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

Головуючий суддя Л.О. Фоміна

Судді І.М. Ральченко В.В. Катунов

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
23.10.2026 Ухвала № 140893746 без тексту Другий апеляційний адміністративний суд
28.09.2026 Рішення № 140111045 Полтавський окружний адміністративний суд
17.08.2026 Ухвала № 139026155 Полтавський окружний адміністративний суд
27.07.2026 Ухвала № 138509296 Полтавський окружний адміністративний суд
16.07.2026 Ухвала № 138265888 Полтавський окружний адміністративний суд