УХВАЛА
10 листопада 2026 р. Справа № 520/16638/26
Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
Головуючого судді Фоміної Л.О.,
Суддів: Ральченка І.М. , Катунова В.В.
розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою 15 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби україни з надзвичайних ситуацій у Донецькій області на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 08.09.2026 по справі №520/16638/26
за позовом ОСОБА_1
до 15 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби україни з надзвичайних ситуацій у Донецькій області , Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області
про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 08.09.2026 задоволено частково позов ОСОБА_1 до 15 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби україни з надзвичайних ситуацій у Донецькій області , Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії.
На зазначене рішення суду 15 державний пожежно-рятувальний загін Головного управління Державної служби україни з надзвичайних ситуацій у Донецькій області подав апеляційну скаргу.
Ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 23.10.26 року апеляційну скаргу 15 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби україни з надзвичайних ситуацій у Донецькій області на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 08.09.2026 по справі 520/16638/26 за позовом ОСОБА_1 до 15 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби україни з надзвичайних ситуацій у Донецькій області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії залишено без руху та надано апелянту строк для усунення недоліків апеляційної скарги, зокрема, шляхом подання до суду заяви із зазначенням підстав для поновлення строку на апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали про залишення її без руху.
Згідно з довідкою про доставку електронного листа апелянт отримав копію ухвали про залишення апеляційної скарги без руху 23.10.2026 о 19:32.
Відповідно до п. 5 ч. 6 ст. 251 КАС України якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення. Таким чином вказана ухвала вважається врученим 26.10.2026.
Таким чином, останній день на усунення недоліків поданої апеляційної скарги є 05.11.26.
Згідно з ч. 3 ст. 299 Кодексу адміністративного судочинства України питання про відмову у відкритті апеляційного провадження суд апеляційної інстанції вирішує протягом п`яти днів після надходження апеляційної скарги або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 299 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження визнані судом неповажними.
З огляду на те, що вимоги ухвали Другого апеляційного адміністративного суду від 23.10.2026 не виконані, апелянтом у встановлений судом строк не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження із зазначенням підстав для поновлення строку, колегія суддів дійшла висновку, що у відкритті апеляційного провадження необхідно відмовити.
На підставі наведеного та керуючись ст. 299, 321, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою 15 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби україни з надзвичайних ситуацій у Донецькій області на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 08.09.2026по справі №520/16638/26 за позовом ОСОБА_1 до 15 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби україни з надзвичайних ситуацій у Донецькій області , Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
Головуючий суддя Л.О. Фоміна
Судді І.М. Ральченко В.В. Катунов