Справа № 570/5583/26
Номер провадження 2-а/570/29/2026
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 листопада 2026 року м. Рівне
Суддя Рівненського районного суду Рівненської області (як місцевого адміністративного суду) Таргоній М.В., вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення,
в с т а н о в и в:
20.10.2026 р. до Рівненського районного суду Рівненської області через систему "Електронний суд" надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення серії ЕНА №8051172 від 15.10.2026 р. за ч. 1 ст. 126 КУпАП.
22.10.2026 р. ухвалою Рівненського районного суду Рівненської області зазначений позов залишено без руху. В ухвалі зазначено недоліки позовної заяви, спосіб і (максимальний) строк їх усунення - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
23.10.2026 р. о 16 год. 31 хв. на електронну адресу та 24.10.2026 р. о 12 год. 35 хв. до електроного кабінету позивача доставлено зазначену ухвала суду від 22.10.2026 р., що підтверджується довідками про доставку електронного документу. У даному випадку строк визначений в ухвалі суду закінчився не пізніше 04.11.2026 р.
В межах визначеного судом 10-денного строку з дня отримання ухвали про залишення позову без руху, та станом на 09.11.2026 р. до суду не надходила заява позивача про усунення недоліків позовної заяви, визначених ухвалою суду від 22.10.2026 р., відповідно вказані недоліки позивачем не усунуті.
Згідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Згідно ч. 5 ст. 169 КАС України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
За вказаних обставин, оскільки позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк, позовна заява повертається позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 169, 248, 256, 293 КАС України, суд
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов ОСОБА_1 про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення разом з усіма доданими до нього документами - повернути позивачу, згідно п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Рівненський районний суд Рівненської області протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Таргоній М.В.