УХВАЛА
10 листопада 2026 р. Справа № 636/2727/26
Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
Головуючого судді Чалого І.С.,
Суддів: Подобайло З.Г. , Семененко М.О. ,
розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Чугуївського міського суду Харківської області від 25.08.2026 року по справі № 636/2727/26
за позовом ОСОБА_1
до ІНФОРМАЦІЯ_1
про скасування постанови №15/3/1062 по справі про адміністративне правопорушення за ч.3 ст.210-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення від 01.08.2025,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Чугуївського міського суду Харківської області від 25.08.2026 року відмовлено у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови №15/3/1062 по справі про адміністративне правопорушення за ч.3 ст.210-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення від 01.08.2025.
На зазначене рішення суду ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу.
Ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 26.10.2026 р. відмовлено апелянту в поновленні строку на апеляційне оскарження вказаного вище судового рішення.
Ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 26.10.2026 р. зазначена апеляційна скарга була залишена без руху. Надано ОСОБА_1 строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги, шляхом направлення (надання) до Другого апеляційного адміністративного суду клопотання (заяви) про поновлення строку на апеляційне оскарження із зазначенням поважних причин пропуску цього строку - протягом десяти днів з моменту отримання копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Роз`яснено ОСОБА_1 , що якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 299 Кодексу адміністративного судочинства України у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.
Копії зазначених вище ухвал отримано апелянтом 27.10.2026 р., що підтверджується довідкою про доставку електронного листа в підсистемі "Електронний суд".
Таким чином, строк на усунення недоліків апеляційної скарги закінчився 06.11.2026 р.
На виконання вимог ухвали про залишення апеляційної скарги без руху від скаржника жодних заяв (клопотань) не надходило.
Згідно з ч. 3 ст. 299 Кодексу адміністративного судочинства України, питання про відмову у відкритті апеляційного провадження суд апеляційної інстанції вирішує протягом п`яти днів після надходження апеляційної скарги або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 299 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження визнані судом неповажними.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 299, 321, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Чугуївського міського суду Харківської області від 25.08.2026 року по справі № 636/2727/26 за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови №15/3/1062 по справі про адміністративне правопорушення за ч.3 ст.210-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення від 01.08.2025.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
Головуючий суддя (підпис) І.С. Чалий
Судді (підпис) (підпис) З.Г. Подобайло М.О. Семененко