УХВАЛА
10 листопада 2026 р. Справа № 520/6472/26
Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
Головуючого судді Жигилія С.П.,
Суддів Макаренко Я.М. , Перцової Т.С.
розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 10.09.2026 по справі №520/6472/26
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області
про скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ
Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 10.09.2026 залишено без задоволення позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії.
На зазначене рішення суду ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу.
Ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 14.10.2026 в задоволенні клопотання про звільнення сплати судового збору ОСОБА_1 відмовлено, зазначену апеляційну скаргу залишено без руху та встановлено ОСОБА_1 строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги тривалістю 10 календарних днів з дня отримання копії цієї ухвали шляхом направлення до Другого апеляційного адміністративного суду платіжного документа про сплату судового збору в розмірі 1996 грн. 80 коп..
Згідно з поштовим повідомленням про вручення ОСОБА_1 отримано копію ухвали про залишення апеляційної скарги без руху 27.10.2026.
До Другого апеляційного адміністративного суду від ОСОБА_1 надійшло клопотання, в якому скаржниця порушила питання про звільнення від сплати судового збору, посилаючись на обставини майнового характеру.
Колегія суддів, розглянувши заяву, вважає за необхідне зазначити таке.
Відповідно до ст. 129 Конституції України та ст. 8 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), однією із засад судочинства є рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Як вбачається з поданої заяви, позивач зазначає, що довідка з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків є єдиним доказом щодо відсутності доходів у 2025 році.
Колегія суддів зауважує, що обставини, які зазначені в заяві про звільнення від сплати судового збору були вже досліджені в ухвалі Другого апеляційного адміністративного суду від 14.10.2026 у зв`язку з цим, колегія суддів не вбачає підстав для повторного аналізу доводів, яким було надано оцінку.
Таким чином останній день на усунення недоліків поданої апеляційної скарги 06.11.2026.
Відповідно до приписів п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк
Відповідно до ч. 2 ст. 298 КАС України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Згідно з ч. 5 ст. 298 КАС України, питання про повернення апеляційної скарги суд апеляційної інстанції вирішує протягом п`яти днів з дня надходження апеляційної скарги або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Відповідно до ч. 6, 7 ст. 298 КАС України, про повернення апеляційної скарги постановляється ухвала, яка може бути оскаржена в касаційному порядку. Копія ухвали про повернення апеляційної скарги надсилається учасникам справи у порядку, визначеному статтею 251 цього Кодексу. Скаржнику надсилається копія ухвали про повернення апеляційної скарги разом з апеляційною скаргою та доданими до скарги матеріалами. Копія апеляційної скарги залишається в суді апеляційної інстанції.
Враховуючи те, що вимоги ухвали від 14.10.2026 у встановлений судом строк не виконані, наявні підстави для повернення апеляційної скарги відповідачу в порядку, передбаченому ч. 5 ст. 298 КАС України.
Керуючись ст. 298 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 10.09.2026 року по справі № 520/6472/26 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії повернути скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
Головуючий суддя С.П. Жигилій
Суддя Я.М. Макаренко Т.С. Перцова