Судові рішення

Ухвала № 141373129 у справі № 520/22943/26 від 10.11.2026

Ухвала від 10.11.2026 в адміністративній справі № 520/22943/26 (категорія «Загальнообов’язкового державного пенсійного страхування»). Суд: Другий апеляційний адміністративний суд, суддя Русанова В.Б.

Справа№ 520/22943/26
СудДругий апеляційний адміністративний суд
СуддяРусанова В.Б.
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваАдміністративне
КатегоріяЗагальнообов’язкового державного пенсійного страхування
Дата ухвалення10.11.2026
Надійшло до реєстру11.11.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/141373129

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

УХВАЛА

10 листопада 2026 р. Справа № 520/22943/26

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді Русанової В.Б.,

Суддів: Бегунца А.О. , П`янової Я.В. ,

розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційними скаргами Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області та Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 05.10.2026 по справі №520/22943/26

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області , Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві

про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 05.10.2026 задоволено позов ОСОБА_1 до ГУ ПФУ в Харківській області , ГУ ПФУ в м. Києві про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії.

На рішення суду ГУ ПФУ в Харківській області та ГУ ПФУ в м. Києві подали апеляційні скарги.

ГУ ПФУ в м. Києві у апеляційній скарзі також заявлено клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, обґрунтоване дією воєнного стану на території України, постійними повітряними тривогами, відсутністю електропостачання та неможливістю використання транспорту, що вплинуло на строк подання апеляційної скарги.

Перевіривши доводи клопотання та матеріали справи, колегія суддів вважає за необхідне зазначити наступне.

Згідно з ч.1 ст.295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Як вбачається з матеріалів справи, рішення Харківського окружного адміністративного суду ухвалено 05.10.2026, отже останнім днем подання апеляційної скарги є 04.11.2026.

Апеляційну скаргу подано ГУ ПФУ в м. Києві засобами поштового зв`язку 03.11.2026, тобто в межах 30-денного строку, а тому строк на апеляційне оскарження не пропущено, у зв`язку з чим відсутні підстави для його поновлення та задоволення клопотання апелянта.

Апеляційні скарги за формою та змістом відповідають вимогам ст. 296 Кодексу адміністративного судочинства України, подані з дотриманням порядку, визначеного ст. 297 Кодексу адміністративного судочинства України, і строків апеляційного оскарження, передбачених ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України, відсутні підстави для відмови у відкритті апеляційного провадження (ст. 299 Кодексу адміністративного судочинства України).

З огляду на зазначене, перешкоди для відкриття провадження у справі відсутні.

Керуючись ст. ст. 293, 295-297, 300 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В:

Відкрити апеляційне провадження за апеляційними скаргами Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області та Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 05.10.2026 по справі №520/22943/26 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області , Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії.

Витребувати з Харківського окружного адміністративного суду справу №520/22943/26.

Встановити учасникам справи строк для подання відзиву на апеляційну скаргу разом з доказами надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи протягом 10 днів від дати отримання копії ухвали.

Надіслати учасникам справи копії апеляційних скарг та доданих до них матеріалів разом з ухвалою про відкриття апеляційного провадження у справі.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя В.Б. Русанова

Судді А.О. Бегунц Я.В. П`янова

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
05.10.2026 Рішення № 140322788 Харківський окружний адміністративний суд
14.08.2026 Ухвала № 139008076 Харківський окружний адміністративний суд
04.08.2026 Ухвала № 138727612 Харківський окружний адміністративний суд