П`ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
------------------------
У Х В А Л А
09 листопада 2026 р. м. Одеса Справа № 420/15983/26
Перша інстанція: суддя Стефанов С.О.,
повний текст судового рішення
складено 16.09.2026, м. Одеса
П`ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
судді-доповідача - Казанчук Г.П.,
суддів - Градовського Ю.М., Єщенка О.В.,
розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Військової частини НОМЕР_1 на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 16 вересня 2026 р. у справі № 420/15983/26 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,
У С Т А Н О В И В :
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 16 вересня 2026 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії - задоволено.
Не погодившись із даним судовим рішенням, Військова частина НОМЕР_1 (надалі - апелянт) подала апеляційну скаргу, у якій просить рішення суду скасувати та прийняти нову постанову, якою відмовити у задоволенні позову в повному обсязі.
Ухвалою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 12 жовтня 2026 року зазначену апеляційну скаргу залишено без руху та надано апелянту строк для усунення недоліку скарги 10 днів з дня вручення цієї ухвали шляхом надання доказів сплати судового збору за подання апеляційної скарги та доказів надсилання копії апеляційної скарги та копій доданих матеріалів позивачу ОСОБА_1 .
23 жовтня 2026 року до суду апеляційної інстанції від апелянта надійшло клопотання щодо продовження процесуального строку для усунення недоліку поданої апеляційної скарги, у зв`язку з тим, що станом на 22.10.2026 р. кошти для оплати судового збору за подання апеляційної скарги від розпорядника бюджетних коштів вищого рівня до військової частини НОМЕР_1 не надійшли.
Ухвалою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 27 жовтня 2026 року клопотання Військової частини НОМЕР_1 щодо продовження процесуального строку для усунення недоліку поданої апеляційної скарги задоволено. Продовжено Військовій частині НОМЕР_1 строк для усунення недоліку поданої апеляційної скарги на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 16 вересня 2026 року на 5 днів з дня вручення цієї ухвали.
Вказана ухвала суду отримана апелянтом в Електронний кабінет 27.10.26 20:24, отже останнім днем строку, наданого суддею для усунення недоліків є 02.11.2026 року.
Станом на 09.11.2026 року апелянт не усунув недоліки апеляційної скарги, про які вказано в ухвалі судді.
Зважаючи на надану законодавцем до початку функціонування всіх підсистем (модулів) ЄСІТС технічну можливість розглядати (формувати та зберігати) справи в паперовій, електронній чи змішаній формі, суддя доповідач вважає за доцільне дану справу розглядати у змішаній формі без витребування такої із суду першої інстанції.
Згідно з частиною другою статті 298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Згідно з пунктом 1 частини 4 статті 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Таким чином, оскільки недоліки апеляційної скарги, зазначені в ухвалі про залишення її без руху, апелянтом у строк, встановлений судом, не усунуті, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що така апеляційна скарга підлягає поверненню.
При цьому, суд апеляційної інстанції роз`яснює, що повернення апеляційної скарги не перешкоджає повторному зверненні із апеляційною скаргою.
Керуючись статтями 169, 298, частини 2 статті 321, частини 2 статті 325, 328-331 КАС України, апеляційний суд,
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Військової частини НОМЕР_1 на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 16 вересня 2026 року з усіма доданими до неї матеріалами повернути апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Верховного Суду в порядку і строки, визначені ст. ст. 328, 329 КАС України.
Суддя доповідач Г.П. Казанчук
Судді Ю.М. Градовський
О.В. Єщенко