Судові рішення

Ухвала № 141374706 у справі № 420/15983/26 від 09.11.2026

Ухвала від 09.11.2026 в адміністративній справі № 420/15983/26 (категорія «Військового обліку, мобілізаційної підготовки та мобілізації»). Суд: П'ятий апеляційний адміністративний суд, суддя Казанчук Г.П.

Справа№ 420/15983/26
СудП'ятий апеляційний адміністративний суд
СуддяКазанчук Г.П.
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваАдміністративне
КатегоріяВійськового обліку, мобілізаційної підготовки та мобілізації
Дата ухвалення09.11.2026
Надійшло до реєстру11.11.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/141374706

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

П`ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

------------------------

У Х В А Л А

09 листопада 2026 р. м. Одеса Справа № 420/15983/26

Перша інстанція: суддя Стефанов С.О.,

повний текст судового рішення

складено 16.09.2026, м. Одеса

П`ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

судді-доповідача - Казанчук Г.П.,

суддів - Градовського Ю.М., Єщенка О.В.,

розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Військової частини НОМЕР_1 на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 16 вересня 2026 р. у справі № 420/15983/26 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,

У С Т А Н О В И В :

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 16 вересня 2026 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії - задоволено.

Не погодившись із даним судовим рішенням, Військова частина НОМЕР_1 (надалі - апелянт) подала апеляційну скаргу, у якій просить рішення суду скасувати та прийняти нову постанову, якою відмовити у задоволенні позову в повному обсязі.

Ухвалою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 12 жовтня 2026 року зазначену апеляційну скаргу залишено без руху та надано апелянту строк для усунення недоліку скарги 10 днів з дня вручення цієї ухвали шляхом надання доказів сплати судового збору за подання апеляційної скарги та доказів надсилання копії апеляційної скарги та копій доданих матеріалів позивачу ОСОБА_1 .

23 жовтня 2026 року до суду апеляційної інстанції від апелянта надійшло клопотання щодо продовження процесуального строку для усунення недоліку поданої апеляційної скарги, у зв`язку з тим, що станом на 22.10.2026 р. кошти для оплати судового збору за подання апеляційної скарги від розпорядника бюджетних коштів вищого рівня до військової частини НОМЕР_1 не надійшли.

Ухвалою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 27 жовтня 2026 року клопотання Військової частини НОМЕР_1 щодо продовження процесуального строку для усунення недоліку поданої апеляційної скарги задоволено. Продовжено Військовій частині НОМЕР_1 строк для усунення недоліку поданої апеляційної скарги на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 16 вересня 2026 року на 5 днів з дня вручення цієї ухвали.

Вказана ухвала суду отримана апелянтом в Електронний кабінет 27.10.26 20:24, отже останнім днем строку, наданого суддею для усунення недоліків є 02.11.2026 року.

Станом на 09.11.2026 року апелянт не усунув недоліки апеляційної скарги, про які вказано в ухвалі судді.

Зважаючи на надану законодавцем до початку функціонування всіх підсистем (модулів) ЄСІТС технічну можливість розглядати (формувати та зберігати) справи в паперовій, електронній чи змішаній формі, суддя доповідач вважає за доцільне дану справу розглядати у змішаній формі без витребування такої із суду першої інстанції.

Згідно з частиною другою статті 298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.

Згідно з пунктом 1 частини 4 статті 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Таким чином, оскільки недоліки апеляційної скарги, зазначені в ухвалі про залишення її без руху, апелянтом у строк, встановлений судом, не усунуті, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що така апеляційна скарга підлягає поверненню.

При цьому, суд апеляційної інстанції роз`яснює, що повернення апеляційної скарги не перешкоджає повторному зверненні із апеляційною скаргою.

Керуючись статтями 169, 298, частини 2 статті 321, частини 2 статті 325, 328-331 КАС України, апеляційний суд,

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Військової частини НОМЕР_1 на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 16 вересня 2026 року з усіма доданими до неї матеріалами повернути апелянту.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Верховного Суду в порядку і строки, визначені ст. ст. 328, 329 КАС України.

Суддя доповідач Г.П. Казанчук

Судді Ю.М. Градовський

О.В. Єщенко

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
02.11.2026 Ухвала № 141129603 без тексту П'ятий апеляційний адміністративний суд
27.10.2026 Ухвала № 140972307 без тексту П'ятий апеляційний адміністративний суд
19.10.2026 Ухвала № 140719275 без тексту П'ятий апеляційний адміністративний суд
12.10.2026 Ухвала № 140520085 П'ятий апеляційний адміністративний суд
16.09.2026 Рішення № 139832057 Одеський окружний адміністративний суд
08.06.2026 Ухвала № 137200722 Одеський окружний адміністративний суд
02.06.2026 Ухвала № 137031255 Одеський окружний адміністративний суд