Судові рішення

Ухвала № 141378036 у справі № 240/12446/26 від 10.11.2026

Ухвала від 10.11.2026 в адміністративній справі № 240/12446/26 (категорія «Військової служби»). Суд: Сьомий апеляційний адміністративний суд, суддя Гнап Д.Д.

Справа№ 240/12446/26
СудСьомий апеляційний адміністративний суд
СуддяГнап Д.Д.
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваАдміністративне
КатегоріяВійськової служби
Дата ухвалення10.11.2026
Надійшло до реєстру11.11.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/141378036

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

У Х В А Л А

про повернення апеляційної скарги

Справа № 240/12446/26

10 листопада 2026 року м. Вінниця

Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

судді-доповідача: Гнап Д.Д.

суддів: Яремчукa К.О. Сушка О.О.

перевіривши матеріали апеляційної скарги Військової частини НОМЕР_1 на рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 18 вересня 2026 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В :

Відповідно до рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 18 вересня 2026 року позов задоволено.

Не погодившись із судовим рішенням, відповідач оскаржив його в апеляційному порядку.

Встановивши невідповідність апеляційної скарги вимогам статті 296 КАС України, ухвалою від 21 жовтня 2026 року апеляційну скаргу військової частини НОМЕР_1 залишено без руху. При цьому особі, яка подала апеляційну скаргу, запропоновано у п`ятиденний строк із дня отримання копії ухвали суду усунути виявлені недоліки апеляційної скарги у визначений судом спосіб.

22 жовтня 2026 року до Сьомого апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання військової частини НОМЕР_1 про відстрочення сплати судового збору.

Обґрунтовуючи клопотання, апелянт зазначив, що військова частина фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України та у зв`язку з відсутністю відповідного фінансування не має можливості сплатити судовий збір. З огляду на викладене просив відстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

Ухвалою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 23 жовтня 2026 року в задоволенні клопотання військової частини НОМЕР_1 про відстрочення сплати судового збору відмовлено.

Водночас зазначеною ухвалою продовжено військовій частині НОМЕР_1 строк для усунення недоліків апеляційної скарги, встановлений ухвалою суду від 21 жовтня 2026 року, на п`ять днів із дня отримання копії цієї ухвали.

Копію ухвали суду від 23 жовтня 2026 року доставлено до електронного кабінету апелянта засобами підсистеми ЄСІТС 23 жовтня 2026 року о 14 год 54 хв, що підтверджується відповідними відомостями КП «Діловодство спеціалізованого суду».

Отже, з урахуванням положень статті 120 КАС України строк для усунення недоліків апеляційної скарги закінчився 28 жовтня 2026 року.

Однак як у встановлений судом строк, так і станом на дату постановлення цієї ухвали апелянтом вимоги ухвали Сьомого апеляційного адміністративного суду від 21 жовтня 2026 року про залишення апеляційної скарги без руху не виконано, документа про сплату судового збору не надано. Інших заяв чи клопотань щодо усунення недоліків апеляційної скарги до суду також не надходило.

Відповідно до частини другої статті 298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, установлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 КАС України.

Згідно з пунктом 1 частини четвертої статті 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо він не усунув недоліків позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Отже, з урахуванням положень частини другої статті 298 КАС України неусунення апелянтом недоліків апеляційної скарги у встановлений судом строк є підставою для її повернення особі, яка її подала.

З огляду на викладене, враховуючи, що апелянт у встановлений судом строк не усунув недоліків апеляційної скарги, суддя-доповідач дійшла висновку про наявність передбачених пунктом 1 частини четвертої статті 169 та частиною другою статті 298 КАС України підстав для повернення апеляційної скарги особі, яка її подала.

Керуючись ст.ст.169, 296, 298, 325, 328, 329 КАС України, суд

У Х В А Л И В :

1. Апеляційну скаргу Військової частини НОМЕР_1 на рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 18 вересня 2026 року повернути особі, яка її подала.

2. Копію ухвали про повернення апеляційної скарги разом з апеляційною скаргою та доданими до скарги матеріалами надіслати скаржнику.

3. Копію ухвали про повернення апеляційної скарги надіслати учасникам справи.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддями та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.

Суддя-доповідач Гнап Д.Д.

Судді Яремчук К.О. Сушко О.О.

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
23.10.2026 Ухвала № 140894871 без тексту Сьомий апеляційний адміністративний суд
21.10.2026 Ухвала № 140809788 без тексту Сьомий апеляційний адміністративний суд
18.09.2026 Рішення № 139906036 Житомирський окружний адміністративний суд
01.05.2026 Ухвала № 136207349 без тексту Житомирський окружний адміністративний суд
03.04.2026 Ухвала № 135450400 без тексту Житомирський окружний адміністративний суд