Судові рішення

Ухвала № 141382095 у справі № 526/2106/26 від 09.11.2026

Ухвала від 09.11.2026 у цивільній справі № 526/2106/26 (категорія «Споживчого кредиту»). Суд: Полтавський апеляційний суд, суддя Одринська Т. В.

Справа№ 526/2106/26
СудПолтавський апеляційний суд
СуддяОдринська Т. В.
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваЦивільне
КатегоріяСпоживчого кредиту
Дата ухвалення09.11.2026
Надійшло до реєстру11.11.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/141382095

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 526/2106/26 Номер провадження 22-ц/814/6358/26 Головуючий у 1-й інстанції Черков В. Г. Доповідач ап. інст. Одринська Т. В.

У Х В А Л А

09 листопада 2026 року м. Полтава

Суддя Полтавського апеляційного суду Одринська Т.В., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Селфі Кредит» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором

за апеляційною скаргою ОСОБА_1

на рішення Гадяцького районного суду Полтавської області від 15 вересня 2026 року,

В С Т А Н О В И Л А:

Рішенням Гадяцького районного суду Полтавської області від 15 вересня 2026 року позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Селфі Кредит» - задоволено частково.

Стягнуто з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «СЕЛФІ КРЕДИТ» заборгованість за кредитним договором від 09.09.2025 № 2560591 у загальному розмірі 93 688,79 грн , яка складається з наступного - основний борг у розмірі 30 319,99 грн , проценти у розмірі 63 368,08 грн.

Стягнуто з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «СЕЛФІ КРЕДИТ» витрати, пов`язані з розглядом справи, а саме: судовий збір у розмірі 2 284,34 грн.

В решті позовних вимог - відмовлено.

Не погодившись із вказаним рішенням, його в апеляційному порядку оскаржила ОСОБА_1 .

Проте, апеляційна скарга, не може бути прийнята до розгляду апеляційним судом, оскільки не відповідає вимогам статті 356 ЦПК України.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить поновити їй строк на апеляційне оскарження рішення. Зазначає, що копію оскаржуваного рішення вона отримала 19 вересня 2026 року,

Вважає, що відповідно до положень статті 123 ЦПК перебіг процесуального строку на оскарження розпочався 17.09.2026 і, відповідно, закінчився 17.10.2026 у суботу, вихідний день.

Відповідно до ч.1 та ч.2 ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу (ч. 3 ст. 354 ЦПК України).

З матеріалів справи вбачається, що рішення постановлене судом - 15 вересня 2026 року, повний текст складено - 15 вересня 2026 року.

З довідки про доставку електронного документу у вигляді «рішення від 15.09.2026» вбачається, що ОСОБА_1 отримала оскаржуване рішення 16.09.2026 18:30:25 (а.с. 100).

Таким чином, останнім днем строку на подання апеляційної скарги було 16.10.2026 року (п`ятниця), з урахуванням положень ст.272 ЦПК України та вихідних днів.

При цьому, апеляційна скарга сформована в системі «Електронний суд» 19.10.2026, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження.

Згідно із ч. 3 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

Відповідно до ч. 4 ст. 357 ЦПК України якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому ст. 358 ЦПК України.

Таким чином, необхідно роз`яснити скаржнику право подати до Полтавського апеляційного суду заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження із зазначенням інших поважних підстав для поновлення строку.

Окрім того, апеляційна скарга не відповідає вимогам п.3 ч.4 ст.356 ЦПК України.

Підпунктом 6 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір», визначено, що за подання апеляційної скарги на рішення суду, судовий збір справляється у розмірі 150 % ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

Відповідно до частини 4 статті 6 Закону України «Про судовий збір» якщо скаргу (заяву) подано про перегляд судового рішення в частині позовних вимог (сум, що підлягають стягненню за судовим рішенням), судовий збір за подання скарги (заяви) вираховується та сплачується лише щодо перегляду судового рішення в частині таких позовних вимог (оспорюваних сум).

Згідно з частини 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Передбачене частиною третьою статті 4 Закону України «Про судовий збір» пониження ставки судового збору застосовується кожен раз при вчиненні такої процесуальної дії через систему «Електронний суд», тобто розрахунок судового збору за подання апеляційної скарги ведеться не від пониженої ставки за подання позову, а від звичайної ставки, яка підлягала сплаті за подання позову (аналогічний висновок викладено в ухвалі Верховного Суду від 21 червня 2024 року по справі № 583/5882/23).

Зазначене вище узгоджується також із правовим висновком, викладеним у змісті постанови Верховного Суду від 01 червня 2022 року по справі № 540/5134/21.

При зверненні до суду у 2026 році за подання позовної заяви в суді першої інстанції ставка судового збору становила 3328,00 грн.

Оскільки апеляційна скарга подана до суду апеляційної інстанції через підсистему «Електронний суд», розмір судового збору, який підлягає сплаті за подання апеляційної скарги, необхідно розраховувати із застосуванням понижуючого коефіцієнта 0,8.

Скаржник оскаржує рішення районного суду в частині стягнення з нього суми коштів у розмірі 33048,80 грн, тобто 30,27% від ціни позову.

Отже, судовий збір за подачу апеляційної скарги складає 1208,86 грн (3328,00х32,27%х150%х0,8х)

Таким чином, підприємству необхідно сплатити судовий збір у сумі 1208,86 грн за наступними банківськими реквізитами:

Отримувач коштів ГУК у Полт.обл/тг м.Полтава/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ)37959255

Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.)

Код банку отримувача (МФО)899998

Рахунок отримувача [рахунок приховано]

Код класифікації доходів бюджету22030101

Відповідно положень ч.2 ст.357, ч.1 ст.185, ч.4 ст.177 ЦПК України, апеляційна скарга, яка не оплачена судовим збором у встановленому розмірі, залишається без руху з наданням строку, для сплати судового збору, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене, апеляційна інстанція позбавлена можливості відкрити провадження у вказаній справі, а тому необхідно апеляційну скаргу залишити без руху та надати апелянту строк, який не може перевищувати 10-ти днів з дня отримання даної ухвали, для усунення недоліків.

Керуючись ч. 2 ст.185, ч.2 ст.357, суддя

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Гадяцького районного суду Полтавської області від 15 вересня 2026 року - залишити без руху.

Надати строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання даної ухвали.

У випадку не усунення вказаних недоліків у десятиденний строк апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута апелянту.

Ухвала в касаційному порядку оскарженню не підлягає.

Суддя: Т. В. Одринська

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
15.09.2026 Рішення № 139769596 Гадяцький районний суд Полтавської області
02.07.2026 Ухвала № 137881252 Гадяцький районний суд Полтавської області