Судові рішення

Ухвала № 141384363 у справі № 671/1258/26 від 11.11.2026

Ухвала від 11.11.2026 у цивільній справі № 671/1258/26 (категорія «Про встановлення факту проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без шлюбу»). Суд: Хмельницький апеляційний суд, суддя П'єнта І. В.

Справа№ 671/1258/26
СудХмельницький апеляційний суд
СуддяП'єнта І. В.
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваЦивільне
КатегоріяПро встановлення факту проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без шлюбу
Дата ухвалення11.11.2026
Надійшло до реєстру11.11.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/141384363

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

УХВАЛА

11 листопада 2026 року

м. Хмельницький

Справа № 671/1258/26

Провадження № 22-ц/820/2852/26

Хмельницький апеляційний суд у складі судді-доповідача П`єнти І.В., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Міністерства оборони України на рішення Волочиського районного суду Хмельницької області від 02 жовтня 2026 року у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа - Міністерство оборони України, про встановлення факту проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу,

в с т а н о в и в:

06 листопада 2026 року Міністерство оборони України через підсистему «Електронний суд» подало до Хмельницького апеляційного суду апеляційну скаргу на рішення Волочиського районного суду Хмельницької області від 02 жовтня 2026 року, у якій порушило питання про поновлення строку на апеляційне оскарження.

На обґрунтування клопотання скаржник зазначає, що судове рішення отримано Міністерством оборони України в електронному кабінеті 07.10.2026 о 19:50 год.

Вирішуючи заявлене клопотання, колегія суддів виходить із такого.

Відповідно до ч. 1 ст. 354 ЦПК України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) судове рішення або якщо розгляд справи (вирішення питання) здійснювався без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Згідно з ч. 1 ст. 253 ЦК України, перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок.

Як убачається зі змісту рішення суду першої інстанції, його повний текст складено 07.10.2026.

Отже, перебіг строку на апеляційне оскарження розпочався 08.10.2026, а останнім днем строку є 06.11.2026 включно.

Апеляційну скаргу подано 06.11.2026, тобто в межах встановленого законом строку.

Таким чином, строк на апеляційне оскарження не пропущено, а тому клопотання про його поновлення є зайвим.

Апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з таких підстав.

Форма і зміст апеляційної скарги визначені ст. 356 ЦПК України.

Відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 356 ЦПК України, у разі подання апеляційної скарги та доданих до неї матеріалів в електронній формі через електронний кабінет до неї додаються докази надсилання її копії та копій доданих матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.

Згідно з ч. 6 ст. 43 ЦПК України, процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Пунктом 29 Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів), передбачено, що у разі подання до суду документів в електронній формі учасник зобов`язаний у випадках, визначених процесуальним законодавством, надати доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.

Відповідно до ч. 7 ст. 43 ЦПК України, у разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи.

Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.

Судом встановлено, що апеляційну скаргу сформовано та подано через підсистему «Електронний суд», однак доказів надсилання її копії та копій доданих до неї матеріалів заявниці ОСОБА_1 у порядку, визначеному статтею 43 ЦПК України, скаржник не надав.

Крім цього, в порушення вимог п. 3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України, до апеляційної скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Порядок сплати судового збору визначено Законом України «Про судовий збір».

Згідно ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2026 рік» встановлено розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2026 року 3328 грн.

Згідно з п. 1.4.2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання фізичною особою до суду заяви у справі окремого провадження ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб».

Відповідно до п. 1.6.1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання апеляційної скарги на рішення суду юридичною особою судовий збір сплачується в розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги від розміру оспорюваної суми.

При поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору (ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»).

Таким чином, за подання апеляційної скарги Міністерству оборони України необхідно сплатити судовий збір у розмірі 798 грн 72 коп. (3328 грн х 0,2 х 150 % х 0,8) за такими реквізитами:

Отримувач коштів - ГУК у Хмел.обл/Хмельниц. мтг/22030101,

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37971775,

Банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.),

Код банку отримувача (МФО) - 899998,

рахунок отримувача - [рахунок приховано],

Код класифікації доходів бюджету - 22030101,

Призначення платежу: *;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом _______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), на рішення від ______ (дата оскаржуваного рішення) по справі ____ (номер справи), Хмельницький апеляційний суд.

Судовий збір буде зарахований при умові правильного зазначення всіх платіжних реквізитів.

Згідно з ч. 2 ст. 357 ЦПК України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.

За таких обставин, апеляційну скаргу слід залишити без руху, надавши скаржнику строк для усунення зазначених недоліків.

Керуючись ст.ст. 185, 357 ЦПК України, суд

п о с т а н о в и в:

Апеляційну скаргу Міністерства оборони України на рішення Волочиського районного суду Хмельницької області від 02 жовтня 2026 року залишити без руху та надати скаржнику строк 10 днів з дня отримання копії цієї ухвали для подання доказів надсилання заявниці копії апеляційної скарги разом із доданими до неї матеріалами у порядку, передбаченому статтею 43 ЦПК України, та сплати судового збору в розмірі 798 грн 72 коп. або подання документів, які підтверджують підстави для звільнення від його сплати відповідно до закону.

Докази надсилання копії скарги та копій доданих матеріалів іншому учаснику справи та документ про сплату судового збору (або документи, що підтверджують підстави звільнення від його сплати) подати до Хмельницького апеляційного суду.

У разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений строк апеляційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута скаржнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач І.В. П`єнта

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
02.10.2026 Рішення № 140408634 Волочиський районний суд Хмельницької області
02.10.2026 Рішення № 140263148 Волочиський районний суд Хмельницької області
02.10.2026 Ухвала № 140263137 Волочиський районний суд Хмельницької області
18.06.2026 Ухвала № 137512086 Волочиський районний суд Хмельницької області