Судові рішення

Ухвала № 141384934 у справі № 522/7227/21 від 09.11.2026

Ухвала від 09.11.2026 у цивільній справі № 522/7227/21 (категорія «Інших видів кредиту»). Суд: Одеський апеляційний суд, суддя Шевиріна Т. Д.

Справа№ 522/7227/21
СудОдеський апеляційний суд
СуддяШевиріна Т. Д.
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваЦивільне
КатегоріяІнших видів кредиту
Дата ухвалення09.11.2026
Надійшло до реєстру11.11.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/141384934

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

Номер провадження: 22-ц/813/7238/26

Справа № 522/7227/21

Головуючий у першій інстанції Абухін Р.Д.

Доповідач Шевиріна Т. Д.

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

УХВАЛА

про відкриття апеляційного провадження

09.11.2026 року м. Одеса

Одеський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ: Шевиріної Т.Д. (суддя-доповідач), Сєвєрової Є.С., Таварткіладзе О.М. (суддів),

вирішуючи питання про відкриття провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , від імені якого діє адвокат Воронков Володимир Олексійович

на додаткове рішення Приморського районного суду міста Одеси від 22 травня 2026 року у справі

за позовом акціонерного товариства "Укрсиббанк" до ОСОБА_2 , товариства з обмеженою відповідальністю "Одеське комерційне товариство", ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , Акціонерного товариства "Дельта Банк", ОСОБА_5 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - ОСОБА_6 , про скасування державної реєстрації права власності, скасування рішення про припинення іпотеки з одночасним поновленням запису про іпотеку, скасування рішення щодо заміни іпотекодержателя, -

В С Т А Н О В И В:

Приморський районний суд міста Одеси додатковим рішенням від 22 травня 2026 року задовольнив заяву акціонерного товариства "Укрсиббанк" про ухвалення додаткового рішення суду, а саме стягнув з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 14 755 гривень.

Не погодившись з вказаним судовим рішенням, скаржник через свого представника звернувся до суду з апеляційною скаргою в порядку, встановленому ст. 355 ЦПК України.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями для її розгляду визначено колегію суддів у складі: Погорєлова С.О. (суддя-доповідач), Сєвєрова Є.С. та Таварткіладзе О.М. (судді).

Згідно з Рішенням зборів суддів Одеського апеляційного суду №21 від 18.09.2026, з метою забезпечення рівномірного розподілу навантаження між суддями судової палати з розгляду цивільних справ, з 21.09.2026 здійснено повторний автоматизований розподіл цивільних справ, які перебували у провадженні суддів зазначеної судової палати, щодо яких апеляційне провадження не відкрито або розгляд яких не розпочато, між новопризначеними суддями судової палати з розгляду цивільних справ.

Оскільки розгляд даної цивільної справи у суді апеляційної інстанції не було розпочато, з урахуванням положень абзацу сьомого пункту 3.9 Засад використання автоматизованої системи документообігу суду в Одеському апеляційному суді та на виконання рішення зборів суддів Одеського апеляційного суду № 21 від 18.09.2026, 23 вересня 2026 року здійснено повторний автоматизований розподіл цієї справи та визначено суддю доповідача - Шевиріну Т.Д..

Вирішуючи питання щодо відкриття апеляційного провадження, суд виходить з такого.

Відповідно до частини першої статті 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Згідно з частиною другою статті 354 ЦПК України учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, зокрема, щодо рішення суду, якщо апеляційну скаргу подано протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Як слідує з Єдиного державного реєстру судових рішень, оскаржуване рішення суду ухвалено 22 травня 2026 року.

Згідно з частиною першою статті 123 ЦПК України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок.

Отже, перебіг тридцятиденного строку на апеляційне оскарження розпочався 23 травня 2026 року, а останнім днем такого строку є 22 червня 2026 року.

Оскільки апеляційну скаргу зареєстровано канцелярією суду 28 травня 2026 року, строк на апеляційне оскарження не пропущено.

Апеляційна скарга оформлена з додержанням вимог, встановлених статтею 356 ЦПК України. Підстав для її повернення, залишення без руху чи відмови у відкритті апеляційного провадження не встановлено, у зв`язку з чим апеляційне провадження відповідно до статті 359 ЦПК України підлягає відкриттю.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 354, 359 ЦПК України,

П О С Т А Н О В И В:

Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_7 на додаткове рішення Приморського районного суду міста Одеси від 22 травня 2026 року у справі за позовом акціонерного товариства "Укрсиббанк" до ОСОБА_2 , товариства з обмеженою відповідальністю "Одеське комерційне товариство", ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , Акціонерного товариства "Дельта Банк", ОСОБА_5 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - ОСОБА_6 , про скасування державної реєстрації права власності, скасування рішення про припинення іпотеки з одночасним поновленням запису про іпотеку, скасування рішення щодо заміни іпотекодержателя.

Скаржниці надіслати копію ухвали про відкриття апеляційного провадження, а іншим учасникам справи разом з копією ухвали про відкриття провадження надіслати копії апеляційної скарги та доданих до неї матеріалів.

Для реалізації учасниками справи права на подання до суду апеляційної інстанції відзиву на апеляційну скаргу в письмовій формі встановити строк у десять днів з дня вручення ухвали про відкриття апеляційного провадження у справі та роз`яснити, що відзив повинен відповідати вимогам статті 360 ЦПК України і до нього мають додаватися докази надсилання (надання)копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.

Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.

Інформацію щодо справи, яка розглядається, учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет - https://court.gov.ua/fair/sud4813/.

Ухвала набирає законної сили з дня її підписання і оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Судді: Т.Д. Шевиріна

Є.С. Сєвєрова

О.М. Таварткіладзе

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
09.11.2026 Ухвала № 141384933 Одеський апеляційний суд
02.11.2026 Ухвала № 141140658 без тексту Одеський апеляційний суд
02.11.2026 Ухвала № 141140657 без тексту Одеський апеляційний суд
22.05.2026 Рішення № 136908166 без тексту Приморський районний суд м. Одеси
22.05.2026 Рішення № 136745644 без тексту Приморський районний суд м. Одеси
27.04.2026 Ухвала № 136008538 без тексту Приморський районний суд м. Одеси
02.04.2026 Рішення № 135678573 без тексту Приморський районний суд м. Одеси
02.04.2026 Рішення № 135390291 без тексту Приморський районний суд м. Одеси
20.08.2025 Ухвала № 129664673 без тексту Приморський районний суд м. Одеси
09.04.2025 Ухвала № 126478552 без тексту Приморський районний суд м. Одеси
06.11.2024 Ухвала № 122832155 без тексту Приморський районний суд м. Одеси
23.10.2024 Постанова № 122578791 без тексту Касаційний цивільний суд Верховного Суду
23.09.2024 Ухвала № 121847226 без тексту Касаційний цивільний суд Верховного Суду
27.09.2023 Ухвала № 113815921 без тексту Касаційний цивільний суд Верховного Суду
10.07.2023 Постанова № 112197100 без тексту Одеський апеляційний суд
10.07.2023 Постанова № 112133366 без тексту Одеський апеляційний суд
27.03.2023 Ухвала № 109892885 без тексту Одеський апеляційний суд
18.01.2023 Ухвала № 108468876 без тексту Одеський апеляційний суд
12.01.2023 Ухвала № 108357284 без тексту Одеський апеляційний суд
29.12.2022 Ухвала № 108170749 без тексту Одеський апеляційний суд