Справа № 539/4906/26
Провадження № 2/539/3228/2026
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
11 листопада 2026 року місто Лубни
Суддя Лубенського міськрайонного суду Полтавської області Пилипчук М. М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання дітей, -
ВСТАНОВИВ:
08 жовтня 2026 року до Лубенського міськрайонного суду Полтавської області засобами підсистеми «Електронний суд» Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи надійшла позовна заява ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання дітей.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 08 жовтня 2026 року справу № 539/4906/26 передано для розгляду судді Пилипчуку М. М.
Ухвалою суду від 14 жовтня 2026 року позовну заяву залишено без руху у зв`язку з її невідповідністю вимогам статей 175, 177 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України).
Позивачу надано строк для усунення недоліків - десять днів з дня отримання копії ухвали. Позивачу роз`яснено, що в разі невиконання вимог ухвали від 14 жовтня 2026 року позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута.
Копію ухвали від 14 жовтня 2026 року надіслано позивачу до її електронного кабінету у підсистемі «Електронний суд» Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи та доставлено 16 жовтня 2026 року, що підтверджується довідкою про доставку електронного документа. Крім того, ухвала оприлюднена в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Відповідно до пункту 2 частини шостої статті 272 ЦПК України днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи. Отже, з урахуванням правил обчислення процесуальних строків, визначених статтями 123, 124 ЦПК України, перебіг десятиденного строку для усунення недоліків позовної заяви розпочався 17 жовтня 2026 року, а останнім днем цього строку було 26 жовтня 2026 року.
Станом на 10 листопада 2026 року недоліки позовної заяви не усунуто, із заявою про продовження процесуального строку позивач не зверталась, про обставини, які перешкоджали виконанню вимог ухвали, суд не повідомляла.
Згідно з частиною третьою статті 185 ЦПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Відповідно до частини четвертої статті 12 ЦПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Згідно з частиною першою статті 44 ЦПК України учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
Частиною другою статті 127 ЦПК України передбачено, що встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Позивач зазначеним правом не скористалась. Підстав для продовження строку з власної ініціативи суд не вбачає, оскільки позивач має зареєстрований електронний кабінет та отримала копію ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, оскільки позивач, якій достеменно відомо про залишення її позовної заяви без руху, у встановлений судом строк і до дня постановлення цієї ухвали недоліків позовної заяви не усунула, позовна заява відповідно до частини третьої статті 185 ЦПК України вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу.
Повернення позовної заяви з цих підстав не обмежує права позивача на доступ до суду, оскільки відповідно до частини сьомої статті 185 ЦПК України не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Керуючись статтями 12, 44, 123, 124, 127, 175, 177, 185, 258, 260, 261, 272, 353, 354, 355 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання дітей вважати неподаною та повернути позивачу.
Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею відповідно до частини другої статті 261 ЦПК України.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Полтавського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому ухвалу не було вручено в день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому цієї ухвали.
Суддя М. М. Пилипчук