ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА
09 листопада 2026 року м. Львів Справа № 347/1605/25
Західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів: Нарольського М.М. (головуючого), Степанюк Н.Л., Шаповала Д.В., перевіривши матеріали
апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Беркут ЛТД" в особі представника адвоката Шершеня Ю.С.
на рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 15.09.2026 (повне рішення підписано 21.09.2026, суддя Гула У.І.)
та ухвалу цього суду від 03.09.2026
у справі № 347/1605/25
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Беркут ЛТД"
до відповідача ОСОБА_1
про стягнення 239 508,64 грн,
В С Т А Н О В И В :
20.10.2026 до Західного апеляційного господарського суду надійшла апеляційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "Беркут ЛТД" в особі представника адвоката Шершеня Ю.С. на рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 15.09.2026 та ухвалу цього суду від 03.09.2026 у справі № 347/1605/25. Документ сформований в системі "Електронний суд" - 20.10.2026.
В апеляційній скарзі апелянт просив суд поновити строк на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції, з підстав отримання повного тексту рішення 25.09.2026. Також вказував, що строк пропущено з поважних причин, зокрема, через хворобу керівника скаржника. Водночас, апелянт зазначав, що враховуючи те, що строк на апеляційне оскарження спливає 11.10.2026 (з урахуванням вихідних днів), а апеляційна скарга подана в межах цього строку, клопотання про поновлення строку не є необхідним.
Ухвалою Західного апеляційного господарського суду від 22.10.2026 апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Беркут ЛТД" на рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 15.09.2026 та ухвалу цього суду від 03.09.2026 у справі № 347/1605/25 залишено без руху та надано апелянту строк (10 днів з дня вручення ухвали суду) на усунення недоліків апеляційної скарги та подання суду: письмової заяви/пояснень із зазначенням інших підстав для поновлення строку із долученням на їх підтвердження відповідних доказів, оскільки наведені ним підстави для поновлення строку визнані судом неповажними; доказів сплати судового збору у розмірі 4311,15 грн.
Ухвала суду про залишення апеляційної скарги без руху доставлена в електронному вигляді до електронного кабінету скаржника та його представника - 22.10.2026 о 16:13 та о 16:14 відповідно, що підтверджується довідками відповідального працівника суду про доставку електронного листа.
Відтак, останнім днем строку на усунення недоліків апеляційної скарги було 02.11.2026 (з урахуванням вихідних днів).
Станом на 09.11.2026 апелянт не усунув недоліки апеляційної скарги.
Згідно з ч. 3 ст.260 ГПК України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 256 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 261 цього Кодексу (ч. 4 ст. 260 ГПК України).
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 261 ГПК України суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження визнані судом неповажними.
З огляду на те, що підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження, наведені скаржником у апеляційній скарзі визнано судом неповажними (ухвала суду від 22.10.2026), разом з тим, апелянтом у встановлений судом строк не зазначено інших підстав для поновлення пропущеного строку, колегія суддів дійшла висновку про відмову у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Беркут ЛТД" на рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 15.09.2026 та ухвалу цього суду від 03.09.2026 у справі № 347/1605/25.
Частинами 3, 4 ст. 261 ГПК України передбачено, що питання про відмову у відкритті апеляційного провадження вирішується не пізніше п`яти днів з дня надходження апеляційної скарги або з дня закінчення строку на усунення недоліків. Копія ухвали про відмову у відкритті апеляційного провадження надсилається учасникам справи у порядку, визначеному статтею 242 цього Кодексу. Скаржнику надсилається копія ухвали про відмову у відкритті апеляційного провадження разом з апеляційною скаргою та доданими до скарги матеріалами. Копія апеляційної скарги залишається в суді апеляційної інстанції.
Строк на усунення недоліків апеляційної скарги закінчився - 02.11.2026 та станом на 09.11.2026 такі недоліки не усунені (в тому числі і не зазначено інших підстав для поновлення строку), у зв`язку з чим, наявні підстави для відмови у відкритті апеляційного провадження.
Враховуючи наведене вище, керуючись ст. ст. 234, 260, 261 Господарського процесуального кодексу України, Західний апеляційний господарський суд -
ПОСТАНОВИВ :
Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Беркут ЛТД" на рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 15.09.2026 та ухвалу цього суду від 03.09.2026 у справі № 347/1605/25.
Копії ухвали суду надіслати учасникам у справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у касаційному порядку у відповідності до вимог ст.ст.286-291 ГПК України.
Головуючий суддя М.М. Нарольський
Судді Н.Л. Степанюк
Д.В. Шаповал