ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА
09 листопада 2026 року м. Львів Справа № 914/2262/25
Західний апеляційний господарський суд, в складі колегії:
головуючого (судді-доповідача): Бойко С.М.,
суддів: Бонк Т.Б.,
Трускавецького В.П.,
розглянув апеляційну скаргу обслуговуючого кооперативу "Гаражно-будівельний кооператив "Пікап" №914/2262/25 від 13.10.2026,
на рішення Господарського суду Львівської області від 16.09.2026, суддя Никон О.З., м. Львів, повний текст рішення складено 23.09.2026
у справі №914/2262/25
за позовом керівника Франківської окружної прокуратури м. Львова Львівської області
в інтересах держави в особі Львівської міської ради, м. Львів
до відповідача обслуговуючого кооперативу "Гаражно-будівельний кооператив "Пікап", с. Зелів Львівської області
про витребування земельної ділянки,
ВСТАНОВИВ:
у провадженні Західного апеляційного господарського суду перебуває апеляційна скарга обслуговуючого кооперативу "Гаражно-будівельний кооператив "Пікап" №914/2262/25 від 13.10.2026 на рішення Господарського суду Львівської області від 16.09.2026 у справі №914/2262/25.
Ухвалою Західного апеляційного господарського суду від 19.10.2026 залишено без руху апеляційну скаргу обслуговуючого кооперативу "Гаражно-будівельний кооператив "Пікап" №914/2262/25 від 13.10.2026 на рішення Господарського суду Львівської області від 16.09.2026 у справі №914/2262/25 та рекомендовано скаржнику, протягом 10 (десяти) днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, усунути недоліки апеляційної скарги шляхом сплати судового збору в розмірі 11 595, 16 грн. за подання апеляційної скарги та подання суду належних доказів сплати й зарахування до спеціального фонду Державного бюджету України судового збору в 11 595, 16 грн.
Вказана ухвала суду доставлена до електронного кабінету апелянта (обслуговуючого кооперативу "Гаражно-будівельний кооператив "Пікап") 21.10.2026 о 20:54.
Статтею 5 Європейської конвенції про обчислення строків від 16.05.1972, при обчисленні строку суботи, неділі та офіційні свята враховуються.
Згідно з п. "а" ч. 1 ст. 1 Європейської конвенції про обчислення строків від 16.05.1972, ця Конвенція застосовується до обчислення строків у цивільних, комерційних і адміністративних справах, включаючи процедуру стосовно таких справ, якщо такі строки встановлені законом або судовим чи адміністративним органом.
Згідно з ч. 1 ст. 115 ГПК України, строки, встановлені законом або судом, обчислюються роками, місяцями і днями, а також можуть визначатися вказівкою на подію, яка повинна неминуче настати.
За змістом ч. 1, 4, 6, 7 ст. 116 ГПК України, перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок. Якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день. Останній день строку триває до 24 години, але коли в цей строк слід було вчинити процесуальну дію тільки в суді, де робочий час закінчується раніше, строк закінчується в момент закінчення цього часу. Строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здані на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв`язку.
Враховуючи вищезазначене, перебіг встановленого апеляційним господарським судом строку на усунення недоліків апеляційної скарги починається за спливом десяти днів з моменту отримання апелянтом ухвали, тобто 23.10.2026, а завершується 02.11.2026 (оскільки останній день строку випав на вихідний день).
Натомість станом на 09.11.2026 апелянтом не усунуто недоліків апеляційної скарги, які викладені в ухвалі Західного апеляційного господарського суду від 19.10.2026.
Згідно з ч. 6 ст. 260 ГПК України, питання про повернення апеляційної скарги суд апеляційної інстанції вирішує протягом п`яти днів з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Враховуючи, що станом на 09.11.2026 апелянтом не усунуто недоліків апеляційної скарги, які викладені в ухвалі Західного апеляційного господарського суду від 19.10.2026, апеляційний господарський суд дійшов до висновку про повернення апеляційної скарги на підставі ч. 6 ст. 260 ГПК України.
За змістом ч. 7 ст. 260 ГПК України, про повернення апеляційної скарги постановляється ухвала, яка може бути оскаржена в касаційному порядку.
Враховуючи, що апеляційну скаргу подано через систему "Електронний суд", тобто в електронному вигляді, така заява у паперовому вигляді апелянту не повертається.
Керуючись статтями 234, 260 Господарського процесуального кодексу України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
повернути обслуговуючому кооперативу "Гаражно-будівельний кооператив "Пікап" апеляційну скаргу №914/2262/25 від 13.10.2026 на рішення Господарського суду Львівської області від 16.09.2026 у справі №914/2262/25.
Копію ухвали про повернення апеляційної скарги надіслати учасникам справи у порядку, визначеному ч.5 ст. 242, ст. 285 ГПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом двадцяти днів з дня її проголошення згідно зі ст.ст. 286-289 ГПК України.
Головуючий (суддя-доповідач) С.М. Бойко
Судді Т.Б. Бонк
В.П. Трускавецький