ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 [телефон приховано] inbox@anec.court.gov.ua
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
"10" листопада 2026 р. Справа№ 910/9032/26
Північний апеляційний господарський суд
суддя: Тищенко А.І.
розглянувши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Вектор Неруд Трейд"
на рішення Господарського суду міста Києва
від 08.10.2026
у справі №910/9032/26 (суддя Світлана ПОГРІБНА)
за позовом Товариства з додатковою відповідальністю "Коростенський щебзавод"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Вектор Неруд Трейд"
про стягнення коштів,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду міста Києва від 08.10.2026 у справі №910/9032/26 позов про стягнення 705 918 грн - заборгованості за Договором поставки № 22102025-УВ від 22.10.2025, 31 645,24 грн - пені, 15 822,62 грн - 15 % річних та 70 591,80 грн - 10% штрафу - задоволено повністю.
Присуджено до стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Вектор Неруд Трейд" на користь Товариства з додатковою відповідальністю "Коростенський щебзавод" заборгованість за Договором поставки № 22102025-УВ від 22.10.2025 у сумі 705 918,00 грн, 31 645,24 грн - пені, 15 822,62 грн - 15 % річних, 70 591,80 грн - 10% штрафу та судовий збір у сумі 9 887,73 грн.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідач звернувся до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, просить скасувати оскаржуване рішення в частині стягнення основного боргу у розмірі 90 000,00 грн та закрити провадження у справі в цій частині у зв`язку з відсутністю предмета спору; змінити рішення Господарського суду міста Києва від 08.10.2026 року в частині стягнення штрафних санкцій та судового збору, здійснивши їх перерахунок відповідно до фактичного залишку заборгованості.
Відповідно до Витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.10.2026 апеляційну скаргу передано на розгляд колегії суддів у складі: головуючого судді Тищенко А.І., суддів: Коробенка Г.П., Мальченко А.О.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 02.11.2026 витребувано з Господарського суду міста Києва матеріали справи №901/9032/26. Відкладено вирішення питання щодо подальшого руху апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Вектор Неруд Трейд» на рішення Господарського суду міста Києва від 08.10.2026 у справі №910/9032/26 до надходження матеріалів справи з Господарського суду міста Києва.
09.11.2026 на адресу Північного апеляційного господарського суду надійшли матеріали справи №910/9032/26.
Дослідивши матеріали апеляційної скарги та додані до неї документи, апеляційний господарський суд дійшов висновку, що апеляційна скарга не відповідає вимогам Господарського процесуального кодексу України та підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів апеляційної скарги, Товариство з обмеженою відповідальністю "Вектор Неруд Трейд" звернулося до суду із даною апеляційною скаргою - 30.10.2026 через підсистему ЄСІТС «Електронний суд».
Відповідно до частини першої статті 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду (пункт 1 частини другої статті 256 ГПК України).
У даному випадку, оскільки повний текст рішення складено - 08.10.2026, останнім днем звернення з апеляційною скаргою є 28.10.2026.
Як зазначає апелянт, рішення Господарського суду міста Києва від 08.10.2026 у справі №910/9032/26 отримано ним в електронному вигляді через підсистему ЄСІТС «Електронний суд» в Електронний кабінет - 11.10.2026.
Таким чином, дану апеляційну скаргу подано з пропуском встановленого частиною першою статті 256 ГПК України строку.
Разом з цим, колегією суддів встановлено, що матеріали апеляційної скарги не містять клопотання про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження відповідно до частини 2 статті 256 ГПК України.
Згідно з частиною 3 статті 260 ГПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 256 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
У зв`язку з цим, відповідачу слід у строк, визначений цією ухвалою, подати:
- клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження та докази, на підтвердження викладених у клопотанні обставин.
Враховуючи вищевикладене та приписи Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга подана без додержання відповідних вимог процесуального законодавства та підлягає залишенню без руху на підставі частини 3 статті 260 Господарського процесуального кодексу України.
Колегія суддів роз`яснює, що відповідно до частини 4 статті 260, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 261 цього Кодексу.
Керуючись статтями 234, статтями 259, 260 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд, -
У Х В А Л И В:
1. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Вектор Неруд Трейд» на рішення Господарського суду міста Києва від 08.10.2026 у справі №910/9032/26 залишити без руху.
2. Надати Товариству з обмеженою відповідальністю «Вектор Неруд Трейд» строк для усунення зазначених у цій ухвалі недоліків протягом 10 (десяти) днів з моменту отримання даної ухвали.
3. Попередити Товариство з обмеженою відповідальністю «Вектор Неруд Трейд», що при невиконанні вимог даної ухвали у зазначений строк суд апеляційної інстанції не приймає таку апеляційну скаргу до розгляду та повертає її скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями Північного апеляційного господарського суду та не підлягає оскарженню.
Учасники процесу можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб - адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - https://anec.court.gov.ua/sud4873/gromadyanam/csz/m.
Суддя А.І. Тищенко