ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 [телефон приховано] inbox@anec.court.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття апеляційного провадження
"11" листопада 2026 р. Справа№ 910/4010/26
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Остапенка О.М.
суддів: Доманської М.Л.
Сотнікова С.В.
розглянувши матеріали апеляційної скарги Компанії Містрал Кепітал Менеджмент Лімітед (Mistral Capital Management Limited) на ухвалу Господарського суду міста Києва від 29.09.2026 року
у справі №910/4010/26 (суддя Щербаков С.О.)
за позовом Компанії АстраЗенека АБ (AstraZeneca AB)
до 1.Компанії Містрал Кепітал Менеджмент Лімітед (Mistral Capital
Management Limited)
2.Міністерства охорони здоров`я України
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача-2: Державне підприємство "Державний експертний центр
Міністерства охорони здоров`я України"
про захист патентних прав та зобов`язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 29.09.2026 року у справі №910/4010/26 відмовлено у задоволенні клопотання Компанії Містрал Кепітал Менеджмент Лімітед (Mistral Capital Management Limited) про скасування заходів забезпечення позову.
Не погоджуючись із зазначеною ухвалою місцевого господарського суду, Компанія Містрал Кепітал Менеджмент Лімітед (Mistral Capital Management Limited) звернулась до апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою в якій просить скасувати ухвалу Господарського суду міста Києва від 29.09.2026 у справі №910/4010/26 про відмову у задоволенні заяви Компанії Містрал Кепітал Менеджмент Лімітед (Mistral Capital Management Limited) про скасування заходів забезпечення, вжитих ухвалою Господарського суду міста Києва від 17.04.2026 у даній справі, та ухвалити нове судове рішення, яким задовольнити вказану заяву в повному обсязі.
Витягом з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22.10.2026 апеляційну скаргу передано на розгляд колегії суддів у складі: головуючий суддя Остапенко О.М.,судді: Сотніков С.В., Доманська М.Л.
Ухвалою суду від 23.10.2026 року відкладено вирішення питання про відкриття чи відмову у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Компанії Містрал Кепітал Менеджмент Лімітед (Mistral Capital Management Limited) на ухвалу Господарського суду міста Києва від 29.09.2026 року у справі №910/4010/26, повернення даної апеляційної скарги або залишення її без руху до надходження матеріалів справи до Північного апеляційного господарського суду та витребувано у Господарського суду міста Києва матеріали справи №910/4010/26.
29.10.2026 року супровідним листом Господарського суду міста Києва №910/4010/26/6685/56 від 28.10.2026 року матеріали оскарження ухвали Господарського суду міста Києва від 29.09.2026 року у даній справі надійшли до Північного апеляційного господарського суду.
Ухвалою суду від 03.11.2026 року апеляційну скаргу Компанії Містрал Кепітал Менеджмент Лімітед (Mistral Capital Management Limited) на ухвалу Господарського суду міста Києва від 29.09.2026 року у справі №910/4010/26 залишено без руху у зв`язку з її поданням після закінчення строків, установлених статтею 256 ГПК України, та без клопотання про поновлення цих строків, з визначенням строку для усунення недоліків апеляційної скарги.
09.11.2026 року через систему "Електронний суд", тобто у встановлений судом строк, скаржником на виконання вимог ухвали суду від 03.11.2026 року подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Господарського суду міста Києва від 29.09.2026 року у справі №910/4010/26.
Розглянувши клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, суд вважає його таким, що підлягає задоволенню, з огляду на таке.
Згідно ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст оскаржуваної ухвали складено 06.10.2026 року, відтак останнім днем подання апеляційної скарги на ухвалу Господарського суду міста Києва від 29.09.2026 року є 16.10.2026 року.
При цьому, відповідно до ч. 2 ст. 256 ГПК України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, зокрема, ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Так, з матеріалів справи, а саме довідки про доставлення процесуального документа до електронного кабінету особи, вбачається, що оскаржувана ухвала від 29.09.2026 року була надіслана представнику Компанії Містрал Кепітал Менеджмент Лімітед (Mistral Capital Management Limited) - Мамуні О.С. 06.10.2026 року та в цей же день о 19:37 отримана ним в електронному кабінеті.
Отже, надсилання судом першої інстанції копії ухвали від 29.09.2026 року в системі ЄСІТС відповідає приписам ч. 5 ст. 6 ГПК України та зазначена ухвала суду першої інстанції вважається врученою скаржнику, з урахуванням приписів п.5 ч. 6 ст. 242 ГПК України, 07.10.2026 року.
Таким чином, судом встановлено, що оскаржувана ухвала вручена скаржнику 07.10.2026 року, як наслідок останнім днем для подання апеляційної скарги на ухвалу Господарського суду міста Києва від 29.09.2026 року, з огляду на приписи ч.4 ст.116 та ч. 2 ст. 256 ГПК України, є 19.10.2026 року.
Таким чином, оскільки скаржник з апеляційною скаргою звернувся 19.10.2026 року засобами поштового зв`язку, тобто в межах передбаченого ч.2 ст.256 ГПК України строку, то, в силу положень наведеної статті, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, оскільки пропуск строку викликаний поважною причиною.
Подана апеляційна скарга відповідає вимогам статті 258 ГПК України, підстав для її повернення та відмови у відкритті апеляційного провадження не встановлено.
Враховуючи вищевикладене, апеляційний суд приходить до висновку про наявність підстав для відкриття апеляційного провадження та призначення справи до розгляду. Заперечень проти відкриття апеляційного провадження на час постановлення ухвали до суду не надійшло.
Керуючись статями 234, 255, 256, 262, 263, 267, 268 ГПК України, Північний апеляційний господарський суд,
УХВАЛИВ:
1.Поновити Компанії Містрал Кепітал Менеджмент Лімітед (Mistral Capital Management Limited) строк для подання апеляційної скарги.
2.Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Компанії Містрал Кепітал Менеджмент Лімітед (Mistral Capital Management Limited) на ухвалу Господарського суду міста Києва від 29.09.2026 у справі №910/4010/26.
3.Розгляд справи №910/4010/26 призначити на 10.12.2026 року. Судове засідання відбудеться об 11 год. 20 хв. за адресою: м. Київ, вул. Шолуденка, 1, літера А, зал судових засідань № 3.
4.Встановити строк для подання відзиву на апеляційну скаргу до 26.11.2026 включно.
5.Викликати для участі в судовому засіданні повноважних представників учасників провадження у справі.
Головуючий суддя О.М. Остапенко
Судді М.Л. Доманська
С.В. Сотніков