Судові рішення

Ухвала № 141391708 у справі № 924/1084/26 від 10.11.2026

Ухвала від 10.11.2026 у господарській справі № 924/1084/26 (категорія «Справи у спорах щодо застосування антимонопольного та конкурентного законодавства»). Суд: Господарський суд Хмельницької області, суддя Танасюк О.Є.

Справа№ 924/1084/26
СудГосподарський суд Хмельницької області
СуддяТанасюк О.Є.
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваГосподарське
КатегоріяСправи у спорах щодо застосування антимонопольного та конкурентного законодавства
Дата ухвалення10.11.2026
Надійшло до реєстру11.11.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/141391708

Сторони-компанії

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

майдан Незалежності, 1, м. Хмельницький, 29607, тел. (0382) 71-81-84, (0382) 71-81-83

e-mail: inbox@km.arbitr.gov.ua, ЄДРПОУ 03500128

_______________________________________________________________________

УХВАЛА

"10" листопада 2026 р. Справа № 924/1084/26

м. Хмельницький

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Танасюк О.Є., розглянувши матеріали справи

за позовом Антимонопольного комітету України, м. Київ

до Малого приватного підприємства "Гермес С", Хмельницької області, Кам`янець-Подільського району, с. Рудка

про стягнення пені у розмірі 3143252,70 грн.

Представники сторін:

позивач: Давидюк О.М. - згідно довіреності

відповідач: Космацька В.В. - згідно ордера

Ухвалою суду від 12.10.2026 відкрито провадження у справі №924/1084/26, постановлено дану справу розглядати за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання на 10:00 год. 10.11.2026, встановлено сторонам процесуальні строки для подання до суду заяв по суті.

Позивач, обґрунтовуючи позовні вимоги, зазначає, що за результатами розгляду матеріалів справи №145-26.13/15-25 про порушення малим приватним підприємством "Гермес С" законодавства про захист економічної конкуренції, Антимонопольний комітет України прийняв рішення від 24.07.2025 № 314-р, яким визнано, що МПП "Гермес С" вчинило порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів на закупівлю "Капітальний ремонт труби димової СП "Завод "Енергія" КП "Київтеплоенерго" за адресою: м. Київ, вул. Колекторна, 44", проведених Комунальним підприємством Виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київтеплоенерго". За зазначене порушення, на Мале приватне підприємство "Гермес С" накладено штраф у розмірі 5987148 грн.

Повідомляє, що копія рішення Комітету отримана відповідачем 13.08.2025, відповідно строк для добровільної сплати штрафу закінчився 13.10.2025.

Вказує, що строк для добровільної сплати штрафу, накладеного рішенням Комітету, зупинився з 26.09.2025 (винесення ухвали судом першої інстанції про відкриття провадження у справі №910/11426/25 про визнання недійсним рішення Комітету) до 13.10.2025 (встановлений строк для добровільної сплати штрафу) - що становить 18 днів. З урахуванням обмежень, щодо зупинення строку для сплати штрафу, перебіг строку для добровільної сплати штрафу рішенням Комітету, подовжився до 30.03.2026 включно, накладеного (розраховано з наступної дати після прийняття судом першої інстанції рішення від 12.03.2026 у справі №910/11426/25 про визнання недійсним рішення Комітету).

Зазначає, що штраф, накладений рішенням Комітету, сплачено відповідачем до державного бюджету після закінчення двомісячного строку, а саме 11.06.2026.

Повідомляє, що станом на день подання позовної заяви Комітет не отримував від відповідача документів, що підтверджують сплату пені за прострочення сплати штрафу, накладеного рішенням Комітету.

Вказує, що відповідно до ч. 5 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням Комітету. Тому розмір пені становить 3143252,70 грн.

Відповідач у відзиві (від 27.11.2026) не погоджується з такими доводами, вважає їх безпідставними, необґрунтованими, та такими, що сформовані АМК внаслідок вільного (на власний розсуд) тлумаченням норм законодавства всупереч основоположним міжнародним принципам права, що, в свою чергу, свідчить про наявність підстав для відмови у позові. Стверджує, що двомісячний строк на виконання рішення Антимонопольного комітету України, встановлений ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" не пропущений.

Повідомляє, що повний текст постанови Північного апеляційного господарського суду від 28.05.2026 у справі №910/11426/25 складено 01.06.2026. В подальшому, 10.06.2026 МПП "ГЕРМЕС С" звернулося до Антимонопольного комітету України з проханням надати реквізити для оплати накладеного штрафу. 11.06.2026 МПП "ГЕРМЕС С", не отримавши відповіді від АМК, вирішило самостійно через Державну казначейську службу України отримати реквізити та сплатити суму штрафу в дохід Державного бюджету України.

Вказує, що 12.06.2026 МПП "ГЕРМЕС С" отримало від Антимонопольного комітету України лист з реквізитами для добровільної сплати штрафу згідно з рішенням Комітету від 24.07.2025 №314-p. Крім того, 12.06.2026 МПП "ГЕРМЕС С" надіслало на поштову адресу Антимонопольного комітету України (з одночасним дублюванням на електронну пошту АМК) лист повідомлення від 12.06.2026 № 612 про сплату штрафу відповідно до рішення Антимонопольного комітету України №314-p від 24.07.2025.

Зазначає, що зупинення двомісячного строку на виконання рішення суду та сплату штрафу, визначеного ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" відбувалось з 26.09.2025 по 28.05.2026 (з дати відкриття провадження Господарським судом міста Києва та ухвалення постанови Північним апеляційним господарським судом, якою рішення Господарського суду міста Києва набрало законної сили).

Повідомляє, що рішення Антимонопольного комітету України від 24.07.2025 № 314-p було отримано МПП "ГЕРМЕС С" 13.08.2025, то початок перебігу двомісячного строку розпочався з 14.08.2026 (наступний день після отримання рішення АМК) по 25.09.2025 (день перед відкриттям провадження Господарським судом міста Києва), а з 26.09.2025 (дата ухвали Господарського суду міста Києва про відкриття провадження у справі) по 28.05.2026 (дата постанови Північного апеляційного господарського суду, якою завершився апеляційний перегляд рішення Господарського суду міста Києва) строк був зупинений, і з 29.05.2026 (наступний день після завершення перегляду рішення апеляційним судом) по 10.06.2026 (день перед сплатою штрафу) строк був продовжений.

Вказує, що з 14.08.2026 по 25.09.2025 сплинуло 43 дні, а з 29.05.2026 по 10.06.2026 (11.06.2026 - дата сплати штрафу в повному розмірі) сплинуло 13 днів, то в загальному сплинуло 56 днів, що не перевищує двомісячний строк, після якого відбувається нарахування пені.

Зазначає, що нарахування пені в розмірі 3143252,70 грн. за період, в який підприємство скористалося, передбаченою конкурентним законодавством можливістю оскаржити рішення Антимонопольного комітету України, є не справедливим та надмірним фінансовим тягарем для продовження МПП "ГЕРМЕС С" господарської діяльності в умовах війни.

Позивач у відповіді на відзив (від 04.11.2026) зазначає, що строк для добровільної сплати штрафу, накладеного рішенням Комітету, зупинився з дати винесення судом ухвали про відкриття провадження у справі про визнання недійсним рішення Комітету до встановленого строку для добровільної сплати штрафу та перебіг строку для добровільної сплати штрафу подовжився з наступної дати після прийняття судом рішення у справі про визнання недійсним рішення Комітету на ту кількість днів на яку було зупинено.

Стверджує, що позивачем правомірно, відповідно до норм чинного законодавства про захист економічної конкуренції та враховуючи правову позицію Верховного Суду, була нарахована пеня за прострочення сплати штрафу, накладеного рішенням Комітету.

Відповідач у запереченні (від 09.11.2026) не погоджується з доводами позивача, викладеними у відповіді на відзив, та наполягає на тому, що зупинення двомісячного строку на виконання рішення суду та сплату штрафу, визначеного ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" відбувалось з 26.09.2025 по 28.05.2026 (з дати відкриття провадження Господарським судом міста Києва та ухвалення постанови Північного апеляційного господарського суду, яким рішення Господарського суду міста Києва набрало законної сили).

Звертає увагу, що з 14.08.2026 (початок перебігу двомісячного строку) по 25.09.2025 (дата відкриття судом провадження у справі щодо оскарження рішення Комітету) сплинуло 43 дні, а з 29.05.2026 (наступний день після постанови суду апеляційної інстанції у справі щодо оскарження рішення Комітету) по 10.06.2026 (11.06.2026 - дата сплати штрафу в повному розмірі) сплинуло 13 днів, то в загальному сплинуло 56 днів, що не перевищує двомісячний строк, після якого відбувається нарахування пені.

Судом у підготовчому засіданні вчинено всі дії, передбачені ст. 182 ГПК України.

Згідно п. 2 ч. 2 ст. 185 ГПК України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

Керуючись ст. ст. 185, 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Закрити підготовче провадження у справі №924/1084/26.

Призначити справу №924/1084/26 до судового розгляду по суті на 14:30 год. 24 листопада 2026 р.

Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Хмельницької області за адресою: м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1.

Повідомити учасників справи про судове засідання.

Ухвала набирає законної сили 10.11.2026 та оскарженню не підлягає.

Суддя О.Є. Танасюк

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
12.10.2026 Ухвала № 140501391 Господарський суд Хмельницької області

Стежити за судами компанії

Лист на пошту, щойно в реєстрі зʼявиться нове рішення зі стороною ЄДРПОУ 03500128. Одна компанія щотижня безкоштовно, до 50 компаній щоденно на платному тарифі.

Підключити моніторинг