ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 369/18189/25
Провадження № 2-а/362/38/26
У Х В А Л А
17.06.26 суддя Васильківського міськрайонного суду київської області Медведєв К.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Волинської митниці Державної митної служби України про визнання протиправною і скасування постанови Волинської митниці від 24.09.2025 №0293/UA205000/2025, -
в с т а н о в и в:
Ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 22.04.2026 позовну заяву залишено без руху та надано термін 5 днів для усунення недоліків позовної заяви.
При цьому суд роз`яснив, що у разі не усунення недоліків у встановлений в ухвалі строк, позовна заява буде вважатись неподаною та повертається позивачеві.
До суду 02.06.2026 надійшло клопотання позивача про поновлення процесуального строку разом з позовною заявою в новій редакції.
В клопотанні вказано, що копію ухвали суду позивачка отримала 22.05.2026. За таких обставин за правилами обрахунку строків, визначеними КАС України, позивачка мала усунути недоліки позовної заяви до 27.05.2026 включно.
Лише 28.05.2026 позивачка направила до суду позовну заяву в новій редакції.
Клопотання про поновлення процесуального строку мотивовано тим, що для відправки документів поштою та отримання квитанції про відправку необхідний час, який перевищує встановлений судом строк, оскільки в цей період було два вихідних.
Відповідно до ч. 2 ст. 121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Оскільки строк на усунення недоліків позовної заяви, встановлено судом, то такий строк може бути продовжено судом. Обов`язковою умовою продовження такого строку є подання заяви про продовження строку до закінчення цього строку. Оскільки клопотання позивачем подано після закінчення встановленого судом строку, а саме 28.05.2026, то сплив такого строку унеможливлює його продовження.
Отже, подане позивачкою клопотання після спливу строку встановленого судом, є необґрунтованим та задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.. 121 КАС України, суд
п о с т а н о в и в:
в задоволенні клопотання про поновлення строку для усунення недоліків відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання до Шостого апеляційного адміністративного суду.
Суддя Медведєв К.В.