ХЕРСОНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Єдиний унікальний номер справи: 766/16310/25
Номер провадження: 22-ц/819/1131/26
УХВАЛА
про відкриття апеляційного провадження у справі
24.06.2026 Херсонський апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючої судді (судді-доповідача) Базіль Л.В.,
суддів: Приходько Л.А., Радченка С.В.
вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Акціонерного товариства «Акцент-Банк», подану представником, адвокатом Омельченко Євгеном Володимировичем на заочне рішення Херсонського міського суду Херсонської області від 26 травня 2026 року в цивільній справі за позовною заявою Акціонерного товариства «Акцент-Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
26 травня 2026 року заочним рішенням Херсонського міського суду Херсонської області, частково задоволені позовні вимоги Акціонерного товариства «Акцент-Банк» про стягнення заборгованості.
22 червня 2026 року представник Акціонерного товариства «Акцент-Банк», адвокат Омельченко Євген Володимирович, подав через «Електронний суд» на вказане рішення суду апеляційну скаргу, в якій просить поновити строк на його апеляційне оскарження.
В обґрунтування причин пропуску строку на апеляційне оскарження рішення суду зазначив, що повний текст вказаного рішення надійшов до особистого кабінету Акціонерного товариства "Акцент-Банк" через "Електронний суд" - 03 червня 2026 року.
Відповідно до положень ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) судове рішення або якщо розгляд справи (вирішення питання) здійснювався без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Згідно із приписами п. 1 ч. 2 ст. 354 ЦПК України учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу (ч. 3 ст. 354 ЦПК України).
Як вбачається із матеріалів справи, 26 травня 2026 року Херсонським міським судом Херсонської області ухвалено заочне рішення. Виходячи з положень ст.354 ЦПК України перебіг процесуального строку на апеляційне оскарження цього рішення почався 27 травня 2026 року і закінчується 25.06.2026 року. Апеляційну скаргу подано 22.06.2026 року, тобто в строки, визначені ч.1 ст.354 ЦПК України, а відтак заявлене скаржником клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду є безпідставним.
Враховуючи викладене, зважаючи на те, що форма та зміст апеляційної скарги відповідають вимогам ст. 356 ЦПК України, судовий збір сплачено, строки на апеляційне оскарження дотримані, перешкоди для відкриття апеляційного провадження за поданою апеляційною скаргою відсутні.
Відповідно до п. 13 ст. 7 ЦПК України розгляд справ здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Відповідно до ч. 4, ч. 6 ст. 19 ЦПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду, зокрема малозначних справ. Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: справи, у яких ціна позову не перевищує тридцяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 274 ЦПК України, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Згідно з ч. 1 ст. 368 ЦПК України, справи розглядаються судом апеляційної інстанції за правилами, встановленими для розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, з особливостями, встановленими цією главою.
Згідно з ч.1 ст. 369 ЦПК України, апеляційні скарги на рішення суду у справах з ціною позову менше тридцяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.
Зважаючи на те, що дана справа є малозначною (ціна позову на момент його пред`явлення становить 37556 (тридцять сім тисяч п`ятсот п`ятдесят шість) гривень 34 копійки, тобто не перевищує тридцяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, апеляційний суд вважає за можливе розглянути справу у письмовому провадженні без виклику учасників справи за наявними у ній матеріалами.
Керуючись ст. ст. 356, 359, 369 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Акціонерного товариства «Акцент-Банк», подану представником, адвокатом Омельченко Євгеном Володимировичем на заочне рішення Херсонського міського суду Херсонської області від 26 травня 2026 року.
Витребувати з Херсонського міського суду Херсонської області матеріали цивільної справи № 766/16310/25.
Розгляд справи проводити в порядку письмового провадження.
Скаржнику надіслати копію ухвали про відкриття апеляційного провадження, а іншим учасникам справи разом із копією ухвали про відкриття провадження надіслати копію апеляційної скарги та доданих до неї матеріалів.
Для реалізації учасниками справи права на подання до суду апеляційної інстанції відзиву на апеляційну скаргу в письмовій формі встановити строк у п`ять днів з дня вручення ухвали про відкриття апеляційного провадження у справі та роз`яснити, що відзив повинен відповідати вимогам ст. 360 ЦПК України і до нього мають додаватися докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Відзив на апеляційну скаргу може бути поданий учасниками справи у строк, визначений ухвалою, направивши його за адресою: вул. 295 Херсонської стрілецької дивізії, 1-а, м. Херсон, 73000, або на електронну адресу inbox@ksa.court.gov.ua з посиланням на номер провадження № 22-ц/819/1131/26.
Роз`яснити учасникам справи, що розгляд справи здійснюватиметься Херсонським апеляційним судом у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
Базіль Л.В. (суддя - доповідач) , Приходько Л.А., Радченко С.В у порядку, передбаченому ч.1 ст. 369 ЦПК України без виклику учасників справи.
Відповідно до ч. 3 ст. 39 ЦПК України відвід у справі може бути заявлений протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження, але не пізніше п`ятнадцяти днів з дня відкриття апеляційного провадження.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та касаційному оскарженню не підлягає.
Головуюча Л.В. Базіль
Судді: Л.А. Приходько
С.В. Радченко