Судові рішення

Ухвала № 137648879 у справі № 912/4100/20 від 24.06.2026

Ухвала від 24.06.2026 у господарській справі № 912/4100/20 (категорія «Надання послуг»). Суд: Касаційний господарський суд Верховного Суду, суддя Бенедисюк I.М.

Справа№ 912/4100/20
СудКасаційний господарський суд Верховного Суду
СуддяБенедисюк I.М.
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваГосподарське
КатегоріяНадання послуг
Дата ухвалення24.06.2026
Надійшло до реєстру24.06.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/137648879

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

УХВАЛА

24 червня 2026 року

м. Київ

cправа № 912/4100/20

Верховний Суд у складі судді Касаційного господарського суду Бенедисюка І.М.,

розглянувши матеріали касаційної скарги Приватного підприємства "РУМА-М"

на ухвалу Господарського суду Кіровоградської області від 24.07.2025 та

постанову Центрального апеляційного господарського суду від 30.04.2026

у справі за позовом Державного підприємства "Комбінат "Салют" Державного агентства резерву України

до Державного підприємства "Кіровоградський комбінат хлібопродуктів №2" Державного агентства резерву України

про стягнення 2 025 106,00 грн,

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство "РУМА-М" (далі - скаржник) звернулося 05.06.2026 через підсистему "Електронний суд" до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду з касаційною скаргою, в якій просить: ухвалу Господарського суду Кіровоградської області від 24.07.2025 та постанову Центрального апеляційного господарського суду від 30.04.2026 у справі № 912/4100/20 скасувати; ухвалити нову постанову, якою у задоволенні заяви Державного підприємства "Комбінат "Салют" Державного агентства резерву України про заміну сторони (боржника) виконавчого провадження у справі № 912/4100/20 - відмовити повністю.

Касаційна скарга позивача не відповідає вимогам статті 290 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України, Кодекс).

Згідно зі статтею 284 ГПК України постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття.

Відповідно до статті 288 ГПК України касаційна скарга на судове рішення подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, що оскаржується, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення; учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення; строк на касаційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині четвертій статті 293 цього Кодексу.

Частиною першою статті 119 ГПК України унормовано, що суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Постанова Центрального апеляційного господарського суду від 30.04.2026 у справі № 912/4100/20 (повний текст постанови складено 05.05.2026), отже строк на її оскарження закінчився 25.05.2026, відповідно до вимог частини першої статті 288 ГПК України.

З касаційною скаргою скаржник звернулося до Суду 05.06.2026, тобто з порушенням встановленого процесуального строку на касаційне оскарження, без клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження судового рішення.

Скаржник у тексті касаційної скарги зазначає, що копію постанови Центрального апеляційного господарського суду від 30.04.2026 року у справі № 912/4100/20 скаржник та його представник отримав 18.05.2026, шляхом доставлення документу до Електронного кабінету ЄСІТС, що підтверджується відповідною карткою руху документу(копія додається).

Відповідно до абзацу другого частини шостої статті 242 ГПК України якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.

Нормами ГПК України не передбачено автоматичного та безумовного поновлення строку на касаційне оскарження; учасник справи має право на поновлення пропущеного строку, проте для цього необхідно заявити відповідне клопотання, обґрунтувати поважність причин пропуску такого строку та надати суду відповідні докази.

Відповідно до частини третьої статті 292 ГПК України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 288 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, наведені нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строку або навести інші підстави для поновлення строку.

Враховуючи викладене, касаційна скарга подана без додержання відповідних вимог процесуального законодавства, а тому підлягає залишенню без руху на підставі частини третьої статті 292 ГПК України.

З урахуванням зазначеного, для усунення недоліку касаційної скарги в цій частині скаржнику необхідно подати заяву (клопотання) про поновлення процесуального строку на касаційне оскарження із наведенням підстав для поновлення строку на касаційне оскарження із наданням суду відповідних доказів.

Таким чином, з урахуванням наведеного касаційна скарга подана без додержання відповідних вимог процесуального законодавства, а тому підлягає залишенню без руху на підставі частини другої статті 292 ГПК України. При цьому, з метою надання можливості учаснику справи скористатися своїми процесуальними правами, дотримання принципу пропорційності, реалізації засад змагальності, враховуючи завдання господарського судочинства, Верховний Суд вважає за доцільне встановити процесуальний строк для усунення недоліків касаційної скарги тривалістю 10 днів з дня вручення цієї ухвали.

Керуючись статтями 169, 174, 234, 290, 292 ГПК України, Верховний Суд

УХВАЛИВ:

1. Касаційну скаргу за касаційною скаргою Приватного підприємства "РУМА-М" на ухвалу Господарського суду Кіровоградської області від 24.07.2025 та постанову Центрального апеляційного господарського суду від 30.04.2026 у справі № 912/4100/20 залишити без руху.

2. Надати Приватному підприємству "РУМА-М" строк для усунення недоліків касаційної скарги тривалістю 10 днів з дня вручення цієї ухвали.

3. Роз'яснити Приватному підприємству "РУМА-М", що в разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали касаційну скаргу буде повернуто.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Суддя І. Бенедисюк

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
05.11.2026 Ухвала № 141345431 Господарський суд Кіровоградської області
29.10.2026 Ухвала № 141026330 без тексту Господарський суд Кіровоградської області
26.10.2026 Ухвала № 140912529 без тексту Господарський суд Кіровоградської області
22.10.2026 Ухвала № 140830374 без тексту Господарський суд Кіровоградської області
30.07.2026 Постанова № 138612032 Касаційний господарський суд Верховного Суду
01.07.2026 Ухвала № 137885149 Касаційний господарський суд Верховного Суду
30.04.2026 Постанова № 136584810 без тексту Центральний апеляційний господарський суд
20.04.2026 Ухвала № 135802268 без тексту Центральний апеляційний господарський суд
17.04.2026 Ухвала № 135768761 без тексту Центральний апеляційний господарський суд
17.04.2026 Ухвала № 135768760 без тексту Центральний апеляційний господарський суд
10.09.2025 Ухвала № 130094354 без тексту Центральний апеляційний господарський суд
21.08.2025 Ухвала № 129659471 без тексту Центральний апеляційний господарський суд
24.07.2025 Ухвала № 129149965 без тексту Господарський суд Кіровоградської області
23.07.2025 Ухвала № 129026323 без тексту Господарський суд Кіровоградської області
16.07.2025 Ухвала № 128877621 без тексту Господарський суд Кіровоградської області
16.06.2025 Ухвала № 128132052 без тексту Господарський суд Кіровоградської області
25.02.2021 Рішення № 95132768 без тексту Господарський суд Кіровоградської області
04.02.2021 Ухвала № 94642156 без тексту Господарський суд Кіровоградської області
19.01.2021 Ухвала № 94226200 без тексту Господарський суд Кіровоградської області
28.12.2020 Ухвала № 93854811 без тексту Господарський суд Кіровоградської області