ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 [телефон приховано] inbox@anec.court.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття апеляційного провадження
"22" червня 2026 р. Справа№ 911/303/25
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Пономаренка Є.Ю.
суддів: Барсук М.А.
Руденко М.А.
розглянувши апеляційну скаргу Обслуговуючого кооперативу "СТ "Медик" на рішення Господарського суду Київської області від 26.01.2026 у справі №911/303/25 (суддя - Христенко О.О., повне рішення складено 23.04.2026) за позовом ОСОБА_1 до 1) Садівничого товариства "Медик" 2) Обслуговуючого кооперативу "СТ "Медик", про визнання рішень загальних зборів недійсними,
ВСТАНОВИВ наступне.
Рішенням Господарського суду Київської області від 26.01.2026 у справі №911/303/25 позов задоволено повністю.
Не погодившись з прийнятим рішенням, відповідач-2 звернувся до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати вказане судове рішення.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 10.03.2026 апеляційну скаргу Обслуговуючого кооперативу "СТ "Медик" на рішення Господарського суду Київської області від 26.01.2026 у справі №911/303/25 залишено без руху та запропоновано усунути недоліки шляхом подання до Північного апеляційного господарського суду доказів оплати судового збору у розмірі 6 540,48 грн протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Скаржником у встановлений строк усунено недолік апеляційної скарги шляхом подання до Північного апеляційного господарського суду доказів оплати судового збору.
Відповідачем-2 в апеляційній скарзі заявлено клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження.
Разом з тим, скаржником строк на апеляційне оскарження рішення Господарського суду Київської області від 26.01.2026 у справі №911/303/25 не було пропущено, з огляду на наступне.
Згідно ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Як вбачається з матеріалів справи, повне рішення було складено судом - 23.04.2026, відповідно останнім днем строку, у який вказане рішення могло бути оскаржене в апеляційному порядку, є 13.05.2026.
Апеляційна скарга була подана апелянтом 29.04.2026, тобто без пропуску встановленого ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України строку на апеляційне оскарження.
З огляду на не пропущення скаржником строку на апеляційне оскарження рішення, його клопотання про поновлення цього строку задоволенню не підлягає.
Відтак, вказана апеляційна скарга відповідає вимогам статті 258 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи відсутність заперечень проти відкриття апеляційного провадження в порядку ч.2 ст.262 ГПК України від учасників справи, колегія суддів Північного апеляційного господарського суду вважає за можливе відкрити апеляційне провадження у справі №911/303/25 та призначити апеляційну скаргу до розгляду.
Керуючись статтями 234, 258, 262, 268 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд -
УХВАЛИВ:
1. Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Обслуговуючого кооперативу "СТ "Медик" на рішення Господарського суду Київської області від 26.01.2026 у справі №911/303/25.
2. Розгляд апеляційної скарги Обслуговуючого кооперативу "СТ "Медик" на рішення Господарського суду Київської області від 26.01.2026 у справі №911/303/25 призначити на 07 вересня 2026 року о 13:00.
3. Повідомити учасників, що засідання відбудеться в приміщенні Північного апеляційного господарського суду за адресою: м. Київ, вул. Шолуденка, б.1А, зал судового засідання №14. Явка учасників не є обов`язковою.
4. Встановити строк учасникам судового процесу для подання відзивів, заперечень на апеляційну скаргу та інших заяв/клопотань - протягом 15 днів з моменту отримання даної ухвали.
5. Витребувати з Господарського суду Київської області матеріали справи №911/303/25.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя Є.Ю. Пономаренко
Судді М.А. Барсук
М.А. Руденко