ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА
28 липня 2026 року м. Львів Справа № 907/1109/24 (907/153/26)
Західний апеляційний господарський суд у складі:
головуючого судді Желіка М.Б.
розглянувши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Екстрадіджитал" б/н від 29.06.2026 (вх. №01-05/2037/26 від 29.06.2026)
на рішення Господарського суду Закарпатської області від 25.05.2026 (суддя Ремецькі О.Ф., повне рішення складено 27.05.2026)
у справі №907/1109/24 (907/153/26)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Транспортна компанія перевізник 2008", м. Рахів, Закарпатської обл.,
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Екстрадіджитал», м. Київ
про стягнення 604.635,00 грн.
у межах справи №907/1109/24
за заявою Головного управління ДПС у Закарпатській області, м. Ужгород, (ідентифікаційний код: 44106694)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Транспортна компанія перевізник 2008", м. Рахів (ідентифікаційний код: 42490036)
про банкрутство
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду Закарпатської області від 25.05.2026 у справі №907/1109/24 (907/153/26) позов задоволено повністю; стягнуто з ТзОВ «Екстрадіджитал» на користь ТзОВ «Транспортна компанія перевізник 2008» суму 604.635,00 грн заборгованості; стягнуто з ТзОВ «Екстрадіджитал» в дохід Державного бюджету України суму 7 255,62 грн у відшкодування витрат по сплаті судового збору.
Не погоджуючись із вказаним судовим рішенням, ТзОВ «Екстрадіджитал» звернулося до Західного апеляційного господарського суду зі скаргою, в якій просить скасувати рішення Господарського суду Закарпатської області від 25.05.2026 у справі №907/1109/24 (907/153/26), постановити нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог ТзОВ «Транспортна компанія перевізник 2008» до ТзОВ «Ектрадіджитал» про стягнення 604.635,00 грн заборгованості та 7 255,62 грн судового збору відмовити, стягнути з ТзОВ «Транспортна компанія перевізник 2008» на користь ТзОВ «Ектрадіджитал» судові витрати.
Також до апеляційної скарги додано клопотання (вх. №01-05/2101/26 від 29.06.2026) про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Господарського суду Закарпатської області від 25.05.2026 у справі.
Відповідно до протоколу передачі справи раніше визначеному складу суду від 29.06.2026 справу розподілено колегії суддів Західного апеляційного господарського суду у складі: Желік М.Б. - головуючий суддя, члени колегії судді - Орищин Г.В., Галушко Н.А.
З 29.06.2026 до 24.07.2026 колегія суддів перебувала у щорічній основній відпустці.
Розглянувши матеріали апеляційної скарги, суддя-доповідач дійшов висновку, що апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, з огляду на таке.
Вимоги до форми та змісту апеляційної скарги встановлено у ст.258 ГПК України. Відповідно до п.2 ч.3 ст.258 ГПК України до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Відповідно до п.2.4. ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Відповідно до п.2.2. ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір" при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Предметом позову є майнова вимога, ціна позову складає 604 635,00 грн, скаргу сформовано в системі "Електронний суд", отже, за подання апеляційної скарги апелянту слід сплатити судовий збір в розмір 10 883,43 грн. (604 635,00 х1,5х150%х0,8).
Проте, до апеляційної скарги не додано докази сплати судового збору.
Окрім того відповідно до ч.3 ст.260 ГПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 256 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Колегія суддів апеляційної інстанції зазначає, що відповідно до ч.1 ст.256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до ч.2 ст.256 ГПК України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Повне рішення від 25.05.2026 було складено 27.05.2026, відтак останнім днем строку на апеляційне оскарження, передбаченого у ч.1 ст.256 ГПК України, є 16.06.2026.
Апеляційну скаргу сформовано у системі "Електронний суд" 29.06.2026, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження рішення на 13 днів, проте апелянт в клопотанні про поновлення строку зазначає, що він не був обізнаний про розгляд даної справи, жодних судових рішень не отримував та на момент розгляду справи не мав зареєстрованого електронного кабінету в підсистемі Електронний суд. Про існування оскаржуваного рішення йому стало відомо 12.06.2026 під час отримання копії рішення, проте жодних доказів про дату отримання оскаржуваного рішення до клопотання не додано.
Відповідно до п.4 ч.3 ст.258 ГПК України до апеляційної скарги додаються докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції, за наявності.
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне надати скаржнику можливість усунути допущені недоліки при поданні апеляційної скарги.
Відповідно до ч.2 ст.260 ГПК України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
Відповідно до частини 2 статті 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Керуючись ст.ст. 174, 234, 256, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, Західний апеляційний господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Екстрадіджитал" б/н від 29.06.2026 (вх. №01-05/2037/26 від 29.06.2026) на рішення Господарського суду Закарпатської області від 25.05.2026 у справі №907/1109/24 (907/153/26) - залишити без руху.
2. Скаржнику протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху усунути встановлені при поданні апеляційної скарги недоліки, а саме:
- надати суду докази сплати судового збору за подання апеляційної скарги в розмірі 10 883,43 грн.;
- надати суду докази на підтвердження дати отримання судового рішення.
3. У випадку невиконання вимог даної ухвали апеляційна скарга вважатиметься неподаною та підлягатиме поверненню апелянту.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Желік М.Б.