Судові рішення

Ухвала № 138572316 у справі № 910/12499/21 від 28.07.2026

Ухвала від 28.07.2026 у господарській справі № 910/12499/21 (категорія «Забезпечення виконання зобов’язання»). Суд: Північний апеляційний господарський суд, суддя Гаврилюк О.М.

Справа№ 910/12499/21
СудПівнічний апеляційний господарський суд
СуддяГаврилюк О.М.
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваГосподарське
КатегоріяЗабезпечення виконання зобов’язання
Дата ухвалення28.07.2026
Надійшло до реєстру29.07.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/138572316

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 [телефон приховано] inbox@anec.court.gov.ua

УХВАЛА

про відмову у відкритті апеляційного провадження

"28" липня 2026 р. Справа№ 910/12499/21

Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Гаврилюка О.М.

суддів: Майданевича А.Г.

Суліма В.В.

за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Чорноморський рибний порт»

на рішення Господарського суду міста Києва від 15.02.2022 (повний текст складено 25.05.2022)

у справі № 910/12499/21 (суддя Гулевець О.В.)

за позовом Акціонерного товариства "Запорізький завод феросплавів"

до Акціонерного товариства Комерційний банк "ПриватБанк"

про визнання зобов`язань припиненими, визнання відсутнім права та припинення дії, яка порушує право

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Господарського суду міста Києва від 15.02.2022 позовні вимоги задоволено повністю. Стягнуто з Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» на користь Акціонерного товариства «Запорізький завод феросплавів» судовий збір у розмірі 20430,00 грн.

Не погодившись з рішенням, Товариство з обмеженою відповідальністю «Чорноморський рибний порт» звернулось до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить поновити Товариству з обмеженою відповідальністю «Чорноморський рибний порт» строк на подання апеляційної скарги на рішення Господарського суду міста Києва від 15.02.2022 у справі № 910/12499/21. Відстрочити Товариству з обмеженою відповідальністю «Чорноморський рибний порт» сплату судового збору за подання апеляційної скарги на рішення Господарського суду міста Києва від 15.02.2022 у справі № 910/12499/21. Прийняти до розгляду та задовольнити апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Чорноморський рибний порт» на рішення Господарського суду міста Києва від 15.02.2022 у справі № 910/12499/21. Змінити рішення Господарського суду міста Києва від 15.02.2022 у справі № 910/12499/21 шляхом доповнення його мотивувальної частини.

Відповідно до протоколу передачі судової справи між суддями справу № 910/12499/21 передано на розгляд колегії суддів у складі: головуючий суддя - Гаврилюк О.М., судді: Майданевич А.Г., Сулім В.В.

Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 27.04.2026 відмовлено Товариству з обмеженою відповідальністю «Чорноморський рибний порт» у задоволенні заяви про відстрочку сплати судового збору за подання апеляційної скарги. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Чорноморський рибний порт» на рішення Господарського суду міста Києва від 15.02.2022 у справі № 910/12499/21 залишено без руху. Запропоновано скаржнику усунути встановлені при поданні апеляційної скарги недоліки, а саме: протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, надати до Північного апеляційного господарського суду:

- докази сплати судового збору у розмірі 24 516,00 грн;

27.04.2026 о 18:04 ухвалу Північного апеляційного господарського суду від 31.03.2026 було доставлено Товариству з обмеженою відповідальністю «Чорноморський рибний порт» в його електронний кабінет, що підтверджується довідкою Північного апеляційного господарського суду від 28.04.2026.

Проте, станом на 18.05.2026, скаржником не усунуто недоліки, вказані в ухвалі Північного апеляційного господарського суду від 27.04.2026 у справі № 910/12499/21.

Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 18.05.2026 апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Чорноморський рибний порт» на рішення Господарського суду міста Києва від 15.02.2022 у справі № 910/12499/21 та додані до неї матеріали повернуто скаржнику.

29.06.2026 Товариство з обмеженою відповідальністю «Чорноморський рибний порт» повторно звернулось до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить поновити Товариству з обмеженою відповідальністю «Чорноморський рибний порт» строк на подання апеляційної скарги на рішення Господарського суду міста Києва від 15.02.2022 у справі № 910/12499/21. Розстрочити Товариству з обмеженою відповідальністю «Чорноморський рибний порт» сплату судового збору в розмірі 3 405,00 грн шляхом щомісячної сплати коштів у розмірі 500,00 грн за подання апеляційної скарги на рішення Господарського суду міста Києва від 15.02.2022 у справі № 910/12499/21. Прийняти до розгляду та задовольнити апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «ЧОРНОМОРСЬКИЙ РИБНИЙ ПОРТ» на рішення Господарського суду міста Києва від 15.02.2022 у справі № 910/12499/21. Змінити рішення Господарського суду міста Києва від 15.02.2022 у справі № 910/12499/21 шляхом доповнення його мотивувальної частини.

Відповідно до протоколу передачі судової справи між суддями справу № 910/12499/21 передано на розгляд колегії суддів у складі: головуючий суддя - Гаврилюк О.М., судді: Майданевич А.Г., Сулім В.В.

Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 30.06.2026 визнано неповажними викладені у апеляційній скарзі підстави для поновлення строку на подання апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Чорноморський рибний порт» на рішення Господарського суду міста Києва від 15.02.2022 у справі № 910/12499/21. Відмовлено Товариству з обмеженою відповідальністю «Чорноморський рибний порт» у задоволенні клопотання про розстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Чорноморський рибний порт» на рішення Господарського суду міста Києва від 15.02.2022 у справі № 910/12499/21 залишено без руху. Запропоновано скаржнику усунути встановлені при поданні апеляційної скарги недоліки, а саме: протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, надати до Північного апеляційного господарського суду:

- заяву про поновлення строку для подання апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Чорноморський рибний порт» на рішення Господарського суду міста Києва від 15.02.2022 у справі № 910/12499/21 із зазначенням інших поважних підстав пропуску такого строку та наданням відповідних доказів.

- докази сплати (доплати) судового збору у розмірі 24 111,00 грн;

02.07.2026 о 13:07 ухвалу Північного апеляційного господарського суду від 30.06.2026 було доставлено Товариству з обмеженою відповідальністю «Чорноморський рибний порт» в його електронний кабінет, що підтверджується довідкою Північного апеляційного господарського суду від 03.07.2026.

Отже, визначений судом строк для усунення недоліків апеляційної скарги сплив 13.07.2026 (з урахуванням вихідних днів).

Проте, станом на 28.07.2026, скаржником не усунуто недоліки, вказані в ухвалі Північного апеляційного господарського суду від 30.06.2026 у справі № 910/12499/21.

При цьому суд апеляційної інстанції також враховує запроваджені воєнним станом обмеження. Однак жодних заяв, звернень від скаржника чи його представника щодо неможливості виконати вимоги ухвали суду від 30.06.2026 у зв`язку із запровадженим воєнним станом з наведеним відповідних доказів (перебуванням на військовій службі, заподіяння шкоди, тощо) до суду не надходило. А тому суд дійшов висновку, що скаржник не усунув недоліків апеляційної скарги, наведених в ухвалі Північного апеляційного господарського суду від 30.06.2026.

Відповідно до ч. 2 ст. 260 ГПК України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.

Як вже зазначалось, однією із підстав для залишення апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Чорноморський рибний порт» без руху було пропуск строку на подання апеляційної скарги, а у резолютивній частині ухвали Північного апеляційного господарського суду від 30.06.2026 запропоновано скаржнику подати заяву про поновлення строку для подання апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Чорноморський рибний порт» на рішення Господарського суду міста Києва від 15.02.2022 у справі № 910/12499/21 із зазначенням інших поважних підстав пропуску такого строку та наданням відповідних доказів.

Однак, скаржником не усунуто недоліки апеляційної скарги.

Згідно із ч. 4 ст. 260 ГПК України якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкриті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 261 цього Кодексу.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 261 ГПК України суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження визнані судом неповажними.

За таких обставин, колегія суддів Північного апеляційного господарського суду, враховуючи подання скаржником апеляційної скарги поза межами строків, визначеного у ч. 1 ст. 256 ГПК України та відсутність поважних підстав для поновлення такого строку, не наведення скаржником інших, поважних причин, не усунення у встановлений строк недоліків апеляційної скарги, дійшла висновку про відмову у відкритті апеляційного провадження та повернення Товариству з обмеженою відповідальністю «Чорноморський рибний порт» матеріалів апеляційної скарги на рішення Господарського суду міста Києва від 15.02.2022 разом із доданими до неї матеріалами на підставі пункту 4 частини 1 статті 261 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись ст. 2, ч. 4 ст. 174, ст.ст. 234, 261 Господарського процесуального кодексу України, статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Північний апеляційний господарський суд,-

ПОСТАНОВИВ:

1. Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Чорноморський рибний порт» на рішення Господарського суду міста Києва від 15.02.2022 у справі № 910/12499/21.

2. Повернути апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Чорноморський рибний порт» на рішення Господарського суду міста Києва від 15.02.2022 у справі № 910/12499/21 скаржнику з доданими до неї матеріалами.

3. Матеріали справи (в тому числі матеріали апеляційного оскарження) надіслати до суду першої інстанції.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та може бути оскаржена в касаційному порядку, передбаченому ст. 286 - 291 Господарського процесуального кодексу України.

Головуючий суддя О.М. Гаврилюк

Судді А.Г. Майданевич

В.В. Сулім

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
11.11.2026 Ухвала № 141388841 Північний апеляційний господарський суд
22.10.2026 Ухвала № 140828911 без тексту Північний апеляційний господарський суд
22.10.2026 Ухвала № 140828819 без тексту Північний апеляційний господарський суд
20.10.2026 Ухвала № 140793040 без тексту Касаційний господарський суд Верховного Суду
28.09.2026 Ухвала № 140126216 Північний апеляційний господарський суд
09.09.2026 Ухвала № 139588241 Північний апеляційний господарський суд
08.09.2026 Ухвала № 139550100 Північний апеляційний господарський суд
09.07.2026 Ухвала № 138075280 Касаційний господарський суд Верховного Суду
30.06.2026 Ухвала № 137882472 Північний апеляційний господарський суд
24.06.2026 Ухвала № 137645644 Північний апеляційний господарський суд
28.05.2026 Ухвала № 136946011 без тексту Касаційний господарський суд Верховного Суду
27.05.2026 Ухвала № 136864601 без тексту Північний апеляційний господарський суд
26.05.2026 Ухвала № 136884800 без тексту Північний апеляційний господарський суд
18.05.2026 Ухвала № 136584563 без тексту Північний апеляційний господарський суд
11.05.2026 Ухвала № 136392192 без тексту Касаційний господарський суд Верховного Суду
28.04.2026 Ухвала № 136075020 без тексту Північний апеляційний господарський суд
27.04.2026 Ухвала № 136002318 без тексту Північний апеляційний господарський суд
22.04.2026 Ухвала № 135886303 без тексту Північний апеляційний господарський суд
13.04.2026 Ухвала № 135623771 без тексту Касаційний господарський суд Верховного Суду
02.04.2026 Ухвала № 135386097 без тексту Касаційний господарський суд Верховного Суду