ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА
24 серпня 2026 року м. Львів Справа № 914/1126/26
Суддя-доповідач Західного апеляційного господарського суду О.С. Скрипчук,
розглянувши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Грін Груп -М» б/н від 19.08.2026 (вх. № 01-05/2768/26 від 19.08.2026)
на рішення Господарського суду Львівської області від 16.07.2026 (повний текст рішення складено 27.07.2026, суддя Коссак С.М.)
у справі № 914/1126/26
за позовом: Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», в особі філії «Карпатський лісовий офіс»
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Грін Груп-М»
про: стягнення заборгованості.
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду Закарпатської області від 16.07.2026 позовні вимоги Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», в особі філії «Карпатський лісовий офіс» задоволено частково. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «Грін Груп-М» на користь Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», в особі філії «Карпатський лісовий офіс» 337 587,40 грн заборгованості, з якої: 288 407,31 грн - основний борг, 3 792,76 грн - 3% річних, 38 701,89 грн - пеня, 6 685,44 грн - інфляційні втрати та 4 051,05 грн - судового збору.
Не погодившись з рішенням місцевого господарського суду, 19.08.2026, через систему «Електронний суд», Товариством з обмеженою відповідальністю «Грін Груп -М» було подано до суду апеляційну скаргу б/н від 19.08.2026 (вх. № 01-05/2768/26 від 19.08.2026), в якій скаржник просить скасувати рішення Господарського суду Львівської області від 24.07.2026 року та ухвалити нове, яким у задоволенні позовних вимог Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», в особі філії «Карпатський лісовий офіс» відмовити повністю.
Відповідно частини 1 статті 256 Господарського процесуального кодексу апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Перебіг процесуальних строків відповідно до частини 1 статті 216 Господарського розпочинається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок.
Судом встановлено, що Господарським судом Львівської області 27.07.2026 у справі №914/1126/26 було виготовлено та підписано повний текст рішення.
З урахуванням вищенаведених норм Господарського процесуального кодексу, перебіг строку на подання апеляційної скарги розпочався 28.07.2025 та закінчився 17.08.2026.
Апеляційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю «Грін Груп -М» б/н від 19.08.2026 (вх. № 01-05/2768/26 від 19.08.2026) була подана 19.08.2026, тобто з пропуском строку, встановленого законом на апеляційне оскарження рішення суду.
Відтак, скаржником пропущено строк на апеляційне оскарження та не заявлено обґрунтованого клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду в цій справі.
Поряд з цим, відповідно до пункту 2 частини 3 статті 258 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.
Проаналізувавши матеріали апеляційної скарги суд встановив, що до останньої скаржником не додано доказів сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду у цій справі.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (337 587,40 грн * 1,5% = 5 063,81 грн) .
Відповідно до підпункту 4 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду сплачується судовий збір у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Отже, при поданні апеляційної скарги про перегляд рішення суду у цій справі розмір судового збору становить 7 595, 72 грн (5 063,81 грн * 150% = 7 595, 72 грн).
Разом з тим, згідно ч.3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Апеляційна скарга в цій справі, скаржником подана через систему електронний суд, відтак, з врахуванням наведеного сума судового збору, яка підлягає сплаті скаржником становить 6 076, 57 грн (7 595, 72 грн * 0,8 = 6 076, 57 грн).
Таким чином, апеляційний господарський суд дійшов до висновку, що скаржником не дотримано вимоги пункту 2 частини 3 статті 258 Господарського процесуального кодексу України, оскільки до апеляційної скарги не додано доказів сплати судового збору за її подання до суду.
Окрім цього суд звертає увагу на те, що скаржником подано апеляційну скаргу на рішення Господарського суду Львівської області від 16.07.2026 у справі № 914/1126/26, однак в прохальній частині апеляційної скарги скаржник просить скасувати рішення Господарського суду Львівської області від 24.07.2026 у справі № 914/1126/26.
Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 258 Господарського процесуального кодексу України, в апеляційній скарзі мають бути зазначені рішення або ухвала, що оскаржується.
А відтак скаржнику необхідно уточнити прохальну частину апеляційної скарги щодо оскаржуваного рішення.
Відповідно до положень частини 2 статті 260 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, підлягає залишенню без руху.
За таких обставин, суд вважає за необхідне залишити апеляційну скаргу без руху із встановленням строку для усунення вищезазначених недоліків.
Керуючись статтями 174, 234, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, Західний апеляційний господарський суд
ВСТАНОВИВ:
1. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Грін Груп -М» б/н від 19.08.2026 (вх. № 01-05/2768/26 від 19.08.2026) на рішення Господарського суду Львівської області від 16.07.2026 у справі № 914/1126/26 - залишити без руху.
2. Товариству з обмеженою відповідальністю «Грін Груп -М» протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху усунути встановлені при поданні апеляційної скарги недоліки, а саме надати (надіслати) суду:
- докази сплати судового збору у встановлених Законом України «Про судовий збір» порядку у розмірі 6 058, 39 грн за подання апеляційної скарги на рішення Господарського суду Львівської області від 16.07.2026 у справі № 914/1126/26;
- обґрунтоване клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку на апеляційне оскарження рішення суду у цій справі у встановленому нормами статті 119 Господарського процесуального кодексу порядку.
При неусуненні недоліків апеляційної скарги у строк, встановлений судом, скарга вважається неподаною і повертається скаржнику в порядку частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач О.С. Скрипчук