Судові рішення

Ухвала № 139443110 у справі № 757/32758/25 від 31.08.2026

Ухвала від 31.08.2026 у цивільній справі № 757/32758/25 (категорія «Про захист честі, гідності та ділової репутації»). Суд: Печерський районний суд міста Києва, суддя Хайнацький Є. С.

Справа№ 757/32758/25 (у рішенні: 757/32758/25-ц)
СудПечерський районний суд міста Києва
СуддяХайнацький Є. С.
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваЦивільне
КатегоріяПро захист честі, гідності та ділової репутації
Дата ухвалення31.08.2026
Надійшло до реєстру04.09.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/139443110

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/32758/25-ц

пр. 2-4516/26

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 серпня 2026 року Суддя Печерського районного суду м. Києва Хайнацький Є.С., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, Посольства Гватемали в Україні, про визнання інформації недостовірною, її спростування та відшкодування моральної шкоди, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 , за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, Посольства Гватемали в Україні, про визнання інформації недостовірною, її спростування та відшкодування моральної шкоди, в якому просить:

визнати інформацію, яку ОСОБА_2 публікував щодо ОСОБА_1 на ІНФОРМАЦІЯ_1 , недостовірною;

зобов`язати ОСОБА_2 опублікувати спростування недостовірної інформації щодо ОСОБА_3 ;

зобов`язати ОСОБА_2 сплатити ОСОБА_1 компенсацію моральної шкоди в розмірі 10 000 (десять тисяч) грн.

Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 01.08.2025 року позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху, оскільки вона не відповідала вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України та позивачу роз`яснено право протягом десяти днів з дня отримання ухвали усунути виявлені недоліки, шляхом подання заяви з додержанням вимог, встановлених ст.ст. 175, 177 ЦПК України.

Зазначена ухвала суду була надіслана до електронного кабінету позивача через систему «Електроний суд» та згідно довідки про доставку електронного документа одержана останнім 22.06.2026 року. Отже, останнім днем строку на усунення недоліків є 02.07.2026 року.

Як визначено у ч.ч. 1, 2, 4 ст. 12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Станом на 31.08.2026 року позивач виявлені судом недоліки не усунув, рухом справи не цікавився.

Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Оскільки, ОСОБА_1 не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, рухом справи не цікавився, позовну заяву слід вважати неподаною та повернути позивачу.

При цьому, суд роз`яснює, що згідно ч. 7 ст. 185 ЦПК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 185, 258-260, 353, 354 Цивільного процесуального кодексу України, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, Посольства Гватемали в Україні, про визнання інформації недостовірною, її спростування та відшкодування моральної шкоди, - вважати неподаною та повернути позивачу.

Роз`яснити позивачу право повторно звернутись із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом 15 днів з дня складання ухвали. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга буде подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Повний текст судового рішення складений та підписаний суддею 31.08.2026 року.

Суддя Євген ХАЙНАЦЬКИЙ

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
08.10.2026 Ухвала № 140469828 Київський апеляційний суд
24.09.2026 Ухвала № 140028637 Київський апеляційний суд
01.08.2025 Ухвала № 137560586 без тексту Печерський районний суд міста Києва